Siatkarski Memoriał im. W. Miąskiewicza w Ostrówku

00700_foto

Z inicjatywy Zarządu Towarzystwa Sportowego „Dębina” i Powiatu Wołomińskiego 5 maja 2018 r. odbył się w Ostrówku turniej siatkówki drużyn amatorskich 40+, czyli Memoriał im. Włodzimierza Miąskiewicza.

 

Wzięły w nim udział cztery drużyny z: Ostrówka, Tłuszcza, Kobyłki i Marek. Turniej rozpoczął się od złożenia kwiatów na grobie zmarłego kolegi. Po uroczystym otwarciu turnieju  z udziałem rodziny Włodzimierza Miąskiewicza, przeprowadzono rejestrację i losowanie drużyn.
Przed rozpoczęciem właściwego turnieju został rozegrany mecz pokazowy kadetek  z Zespołu Szkół  w Ostrówku prowadzonych przez trenera Towarzystwa Sportowego „Dębina” – Arkadiusza Mroza.
W turnieju rozegrano sześć meczów systemem każdy  z każdym. Mecze sędziował sędzia PZPS Zbigniew Kułak. Klasyfikacja drużyn w turnieju: • Drużyna RKW RAZEM z Marek. • Drużyna UNIGAZ z Tłuszcza • Drużyna KORZENIE z Ostrówka • Drużyna DĘBY z Ostrówka. W turnieju wzięło udział 40 sportowców  z Powiatu Wołomińskiego,  a na trybunach licznie zjawili się kibice, rodziny kadetek i sympatycy siatkówki. Zawodników dopingowali m.in. Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski i Wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak.
Zwycięzcy i uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a najlepsza drużyna otrzymała Puchar Starosty Wołomińskiego i pamiątkowe plakiety. Dzięki inicjatywom Towarzystwa Sportowego „Dębina” hala sportowa Zespołu Szkół w Ostrówku tętni życiem przez cały tydzień, a regularnie organizowane turnieje przyciągają coraz liczniejsze grono amatorów siatkówki.  Towarzystwo Sportowe Dębina Ostrówek zostało założone przez grupę miłośników siatkówki  w 2006 r. i aktywnie wspiera działalność sportową i kulturalną. Od kilkunastu lat raz  w tygodniu odbywają się treningi – mecze siatkarskie. Biorą w nich udział zarówno starsi zawodnicy, jak i młodzież.

Robert Wojdyna, Prezes Zarządu Towarzystwa Sportowego „Dębina”, Ostrówek

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.