29 sierpnia – zmiana rozkładu jazdy pociągów KM

Od niedzieli 29 sierpnia będzie obowiązywać kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Zmiany w rozkładzie są związane przede wszystkim  z kontynuacją prac na stacji Warszawa Zachodnia. Rozkład będzie obowiązywać  do 6 listopada br.

Kolejny etap prac na stacji Warszawa Zachodnia będzie się wiązał z wieczornymi i nocnymi utrudnieniami na podmiejskiej linii średnicowej oraz koniecznością skrócenia lub zmiany tras części pociągów KM. Prace i związane z nimi utrudnienia wpłyną także na skrócenie tras pociągów lotniskowych KM,  które będą kursowały w relacji Modlin ? Warszawa Centralna, nie dojeżdżając do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Z uwagi na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia pociągi KM nie zatrzymają się na stacji W-wa Zachodnia p.8. i będą kursować  w  skróconej relacji do/z Warszawy Gdańskiej lub Warszawy Woli. Utrudnienia będą dotyczyć także dalekobieżnej linii średnicowej, gdzie w dniach 1 ? 7 października wybrane pociągi KM będą kursowały w skróconej relacji.

Dobrą wiadomością dla podróżnych jest powrót od 1 września pociągów, które nie kursowały  w wakacje.

Szczegóły zmian na poszczególnych liniach:

R1 Warszawa ? Skierniewice

Zamknięcie jednego z torów na odcinku Warszawa Włochy ? Pruszków w dniach 30 ? 31 października oraz 6 listopada przełoży się na zmianę organizacji ruchu ? część pociągów pojedzie według zmienionego rozkładu jazdy.

R3 Warszawa ? Łowicz

Wciąż trwają prace modernizacyjne w stacji Łowicz Główny oraz na odcinku Sochaczew ? Bednary. W związku z tym część połączeń na odcinku Sochaczew ? Łowicz zostanie zastąpiona przez komunikację zastępczą. Ponadto w dniach 4 ? 5 września ruch pociągów na odcinku Ożarów Mazowiecki ? Błonie będzie się odbywał po jednym czynnym torze.

R6 Warszawa ? Małkinia

Z uwagi na budowę tunelu w Zielonce w dniach 4 ? 11 października ruch pociągów na odcinku Warszawa Wileńska ? Zielonka będzie się odbywał po jednym czynnym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana. Uruchomione zostaną połączenia wahadłowe pomiędzy Warszawą Wileńską i Ząbkami, a także dodatkowe połączenia z linii średnicowej do Wołomina i Tłuszcza.

R7 Warszawa ? Dęblin

W dni robocze mieszkańcy Śródborowa, Pogorzeli Warszawskiej, Starej Wsi oraz Celestynowa zyskają 3 pary dodatkowych połączeń. Będą to pociągi obecnie kończące i rozpoczynające swój bieg w Otwocku. Pociągi przyjadą do Celestynowa o godzinie 8:17, 15:25 oraz 19:25, a wyjadą o godzinie: 8:39, 15:39 i 19:37.

R8 Warszawa ? Skarżysko Kamienna

Od 29 sierpnia ruch pociągów na odcinku Lesiów ? Radom ma odbywać się po dwóch czynnych torach, co powinno przełożyć się na wzrost punktualności. W Radomiu zaczną działać nowe stacje: Radom Północny oraz Radom Gołębiów.

R9 Warszawa ? Działdowo

Z uwagi na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia część połączeń KM będzie skrócona
do/z Warszawy Gdańskiej lub Warszawy Woli. Pociągi nie zatrzymają się na stacji W-wa Zachodnia p.8. Pociągi lotniskowe nie dojadą do stacji Warszawa Lotnisko Chopina ? będą kursowały w skróconej relacji Modlin ? Warszawa Centralna. Przypominamy, że oferta Bilet lotniskowy KM umożliwia dodatkowo podróżowanie przez 75 minut środkami transportu publicznego ZTM w pierwszej strefie ZTM (szczegóły oferty tutaj: www.lotniskowy.mazowieckie.com.pl). Ponadto pociąg nr 15417 odjeżdżający z Warszawy Gdańskiej o godzinie 23:25 na odcinku Konopki ? Mława w nocy z 31 sierpnia na 1 września,
z 1 na 2 września, z 2 na 3 września oraz z 13 na 14 września zostanie zastąpiony przez komunikację autobusową.

R81 Radom ? Dęblin

Z uwagi na prace utrzymaniowo-naprawcze w wybranych terminach ruch będzie prowadzony wahadłowo po jednym czynnym torze, a rozkład jazdy będzie ulegał częstym zmianom.

Rozkłady jazdy dla poszczególnych linii znajdują się w tabelach rozkładu jazdy  na: www.mazowieckie.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.