Policjanci wołomińskiej drogówki skontrolowali operatora ładowarki, który chwilę wcześniej kupił alkohol w sklepie i wyjechał maszyną budowlaną na ulicę. Badanie wykazało, że 29-latek miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna demonstracyjnie pomachał przed policyjną kamerą małymi butelkami alkoholu.
Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego wołomińskiej komendy wykorzystał przerwę w służbie, by wejść do jednego ze sklepów. W kolejce przed nim stał mężczyzna, który kupił alkohol, a następnie wsiadł do ładowarki i odjechał w kierunku ulicy Kmicica w Markach. Zachowanie operatora wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości.
Po zatrzymaniu maszyny budowlanej okazało się, że 29-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna po opuszczeniu kabiny ładowarki zachowywał się prowokacyjnie — demonstracyjnie pomachał do policyjnej kamery niewielkimi butelkami alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdem.
Teraz przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu oraz prowadzenie pojazdu bez uprawnienia. Za wykroczenia grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat oraz punkty karne.
Przypominamy, że również operatorzy maszyn budowlanych mają obowiązek zachowania pełnej trzeźwości podczas pracy.
Oprac. MK
Fot. WRD KPP Wołomin
Więcej wiadomości z Mazowsza
Ukradł samochód i pijany ruszył w trasę. Wpadł w ręce policjantów
Seryjny złodziej w rękach policjantów. Został objęty dozorem
Auto wypadło z drogi i uderzyło w ogrodzenie posesji. Kierowca trafił do szpitala
Uderzył skodą w drzewo – 21-latek trafił do szpitala
Seria niebezpiecznych zdarzeń na płockich drogach. Policjanci ponownie apelują o ostrożność
Policjant Oddziału Prewencji Policji w Płocku w czasie wolnym od służby udzielał pomocy uczestnikom wypadku
Zdarzenia na płockich drogach. Policjanci apelują o ostrożność
77 punktów karnych, dwa przestępstwa i sześć wykroczeń – 20-latek zatrzymany po policyjnym pościgu
Tragiczny wypadek drogowy w Stoku Lackim Folwarku
Ku przestrodze! Zderzenie hulajnogi z samochodem w Józefowie. Kaski uratowały zdrowie nastolatków!
Policjanci udaremnili przemyt narkotyków z Hiszpanii do Polski
5-latka została sama na peronie. Pociąg z jej rodziną odjechał ze stacji.
Zatrzymanie 22-latka za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu
53-latek przejechany przez ciągnik podczas prac remontowych

