Andrzej Strejlau w Kobyłce

W niedzielę Kobyłka gościła kilka pokoleń piłkarzy. Dziewięcioletni chłopcy, reprezentacje dziennikarzy, policjantów i drużyna oldboyów Wichru ? wszyscy zagrali dla upamiętnienia Andrzeja Wiśniewskiego, wieloletniego prezesa klubu, który przez pracował na rzecz miasta i sportu. Miniony weekend upłynął w Kobyłce pod szyldem rodzinnych wydarzeń sportowych.

Memoriał im. Andrzeja Wiśniewskiego odbył się po raz drugi. Był okazją do sportowego, rodzinnego spotkania i chwili wspomnień o osobie dla Kobyłki i jej Mieszkańców znaczącej – byłego prezesa klubu i działacza społecznego, który latami pracował na rzecz miasta. Na stadionie MKS Wicher gościło kilka pokoleń piłkarzy: drużyny dziecięce (chłopcy w wieku 9 lat), reprezentacje dziennikarzy oraz policjantów, a także drużyna oldboyów Wichru. Tak samo różnił się wiek przybyłych licznie kibiców. To zamierzona cecha charakterystyczna Memoriału ? wielopokoleniowość. Memoriał jest sportowym spotkaniem ludzi w różnym wieku, różnych zawodów i o różnych zainteresowaniach. Staje się przez to okazją do integracji mieszkańców miasta, do propagowania idei wychowania przez sport.

Strejlau

Zawody odbyły się pod auspicjami MZPN. Wystąpiły drużyny: Drukarza Warszawa, Victorii Sulejówek, Orłów Zielonka i gospodarzy. Najlepsi okazali się młodzi piłkarze z Kobyłki, pokonując w meczu o I miejsce zielonkowskie Orły. Dużo emocji, żywiołowy doping i wynik: 3:2. Oprócz okolicznościowych pucharów i medali dla wszystkich uczestników turnieju, organizatorzy nagrodzili Stasia Bandrowskiego (zawodnik Victorii) ? najlepszego bramkarza, Bartłomieja Polkowskiego ? najlepszego zawodnika i króla strzelców ? Alberta Sędziaka (obaj z Wichru).

Dekoracji dokonał Andrzej Strejlau, polski trener piłkarski, były selekcjoner reprezentacji Polski, komentator telewizyjny, radiowy i prasowy. Zdjęcia zawodników z tak znakomitym gościem były dodatkową nagrodą. Andrzej Strejlau obserwował również zmagania dorosłych piłkarzy. Trójmecz pomiędzy dziennikarzami, policjantami i zawodnikami Wichru obfitował w emocje, udowadniając, że piłka jest grą dla każdego i pomimo upływającego czasu można czarować techniką i imponować ambicją. Pierwsze kopnięcie piłki należało do pani Bożeny Wiśniewskiej, która również przyjechała dopingować przyjaciół męża. W pierwszym spotkaniu gospodarze wygrali z drużyną złożoną z pracowników mediów sportowych (m.in. Polsat Sport, Gazeta.pl, NC+, Orange Sport) 2:0 (bramki W. Bieńkowski i W. Śliwiński). Dziennikarze wygrali z Policjantami 4:1, a ci w ostatnim meczu zremisowali z Wichrem 1:1 (bramkę strzelił burmistrz Robert Roguski). Za rok kolejny, III Memoriał im, Andrzeja Wiśniewskiego.

? Szczególne słowo podziękowania chciałbym złożyć Pani Przewodniczącej Rady Miasta Kobyłka- Ewie Jaźwińskiej, za inicjatywę jaką podjęła oraz trud włożony w realizację tego wydarzenia jeszcze jako Wiceprezes MKS ?Wicher? Kobyłka. Organizacją tegorocznego Memoriału był Zarząd klubu na czele z Panem Prezesem Arturem Rolą, którym również należy się słowo uznania ? podkreśla Robert Roguski, burmistrz Kobyłki. Sobotnie popołudnie należało do Rodzinnego Klubu Sportowego Family Active, który podsumował sezon kolarski 2013. Przybyli goście to m.in. Piotr Radecki Rzecznik Prasowy SK Banku, Michał Podlaski Górski Szosowy Mistrz Polski, Grzegorz Wajs kolarz i twórca Lotto Poland Bike.

Mijający sezon był bardzo udany dla obu kolarskich drużyn Family Active. Zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych zdobyli ponad 150 medali na największych amatorskich turach w Polsce, w tym Tour de Pologne, Merida Mazovia MTB Marathon, czy Scandia MTB Marathon. Kobyłkowski Family Active to nie tylko kolarstwo, ale także bieganie, triathlon. Rodzinny Klub Sportowy ?Family Active?, od lat, propaguje aktywny tryb życia. Współpracuje z lokalnym samorządem, organizacjami sportowymi i turystycznymi, jak również placówkami oświatowymi oraz szkołami wszystkich szczebli. Przypomnijmy, że do głównych celów Klubu należą: ? promocja kolarstwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych ? pobudzanie zainteresowania sportem oraz promowanie masowej kultury fizycznej i rekreacji ? propagowanie zdrowego stylu życia poprzez jazdę na rowerze i sportowe współzawodnictwo. ? Wracamy do idei wychowania przez sport. Na pytanie dlaczego to jest tak ważne mamy jedną odpowiedź: idea ta realizowana jest w oparciu o jedną z głównych zasad funkcjonujących w sporcie ? fair play. Zaszczepienie tej zasady najmłodszym, skutkuje jej stosowaniem w innych obszarach życia- to warte jest wysiłku i starania ? mówi burmistrz Roguski.