Uroczystość otwarcia Komisariatu Policji w Radzyminie

27 lipca oddany został do użytku nowy Komisariat Policji w Radzyminie. Pozwoli to znacznie podwyższyć komfort pracy policjantów i pracowników Policji oraz zapewnić odpowiednie warunki do przyjmowania mieszkańców. W uroczystości wzięli udział: I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Agustyniak, Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Po złożeniu przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Radosława Gos meldunku I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariuszowi Augustyniakowi o gotowości do rozpoczęcia apelu, został wprowadzony poczet sztandarowy Komendy Stołecznej Policji oraz odegrano hymn państwowy.

Gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Wołominie mł.insp. Marek Ujazda. Podziękował on wszystkim osobom, których praca, zaangażowanie i wsparcie przyczyniło się do budowy nowego Posterunku Policji w Radzyminie. W szczególności podziękował Komendantowi Głównemu oraz Komendantowi Stołecznemu Policji za wpisanie w Program Modernizacji Służ Mundurowych budowy nowej siedziby Komisariatu Policji w Radzyminie. Z okazji Święta Policji podinsp. Marek Ujazda w swoim przemówieniu podziękował także funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za ich ciężką pracę, zaangażowanie zwłaszcza w trudnym czasie epidemii.

Do skutecznych działań odwołał się w swoim przemówieniu I Zastępca Komendanta Głównego nadinsp. Dariusz Augustyniak. Generał nawiązał do rekordowej liczby ponad 100 nowych obiektów policyjnych oddanych do użytku w tym roku. Generał podziękował w imieniu najważniejszych osób w państwie, jaki i w imieniu Komendanta Głównego Policji za poświęcenie, trud, wspaniałą realizację nowych obowiązków wynikających z pandemii. I Zastępca Komendanta Głównego życzył też policyjnego szczęścia.

Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej w swoim przemówieniu powiedział: ? Radzymin to miasto o dużym potencjale gospodarczo społecznym i my jako policja musieliśmy stanąć na wysokości zadania i postarać się o to, żeby w tym pięknym budynku pracowali policjanci i podnosili bezpieczeństwo mieszkańców. Komendant odniósł się również do bardzo dobrych wyników, w tym wysokiej wykrywalności przestępstw kryminalnych w powiecie wołomińskim (wyższej niż średnia garnizonu). Podkreślił też że dzięki bardzo dobrej pracy policjantów, Wołomin jest drugim powiatem co do ilości zabezpieczonego mienia. Podziękował też za zaangażowanie, profesjonalizm bardzo dobrą pracę policjantów zajmującego się przestępczością nieletnich oraz z wydziału ruchu drogowego i pionu prewencji.

Do podziękowań oraz życzeń satysfakcji z nowo oddanego budynku przyłączył się pan Michał Pruszyński szef Gabinetu Politycznego MSWiA , który odczytał list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego.

Swoje słowo do policjantów skierował również Starosta Wołomiński Adam Lubiak, podziękował za zaangażowanie i dobrą służbę policjantów oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania komisariatu. Natomiast Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, przyłączył się do wcześniejszych wypowiedzi oraz w sposób szczególny podziękował lokalnym przedstawicielom i wykonawcom. Burmistrz w prezencie podarował komendantowi komisariatu w Radzyminie herb Radzymina.

Dzisiejsze uroczystości były też okazją do odznaczenia medalami, odznakami oraz mianowaniem na wyższe stopnie policyjne.

Uroczyste otwarcie siedziby Komisariatu Policji w Radzyminie poprzedziło wręczenie symbolicznego klucza z rąk I Zastępcy Komendanta Głównego nadinsp. Dariusza Agustyniaka i Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie Pana podinsp. Marka Ujazdy klucze odebrał pan nadkomisarz Paweł Piórkowski komendant komisariatu. Poświęcenia budynku dokonał wikary radzymińskiej parafii ksiądz Daniel Filipowicz.

Potrzeba budowy nowego obiektu pojawiła się listopadzie 2013 r., wtedy też Komenda Stołeczna zwróciła się z wnioskiem do Starostwa Wołomińskiego o przekazanie działki położonej w Radzyminie przy ul. Traugutta o powierzchni 0,3170 ha pod budowę nowej siedziby komisariatu. Decyzja o budowie nowego, większego i nowoczesnego  komisariatu była podyktowana zbyt małą kubaturą oraz niskim standardem wykończenia. W lutym 2014 r. Starosta Wołomiński wydał decyzję orzekając o przekazanie działki. W listopadzie 2018 r. podpisano umowę na realizację a w 2019 r. rozpoczęto prace budowlane, które zgodnie z umową zakończyły się 30 czerwca 2020 r., kiedy to budynek został przekazany do użytku. Budowa nowego komisariatu została sfinansowana z rządowego Programu modernizaji Policji. Jej łączny koszt to blisko 8 000 000 złotych . Wsparcie w postaci gruntu pod budowę oraz 300 000 zł na realizację inwestycji pochodziło od Gminy Radzymin.

Nowy Komisariat spełnia nowoczesne standardy techniczne obowiązujące w obiektach służbowych Policji. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom funkcjonalno-użytkowym powstały właściwe warunki dla obsługi interesantów również tych z niepełnosprawnością ruchową. W budynku o powierzchni ponad 800 m2 docelowo służbę pełnić będzie 32 funkcjonariuszy i 2 dwóch funkcjonariuszy cywilnych. Komisariat  Policji w Radzyminie obejmuje swoim zasięgiem dwie gminy: Radzymin i Dąbrówkę o łącznej powierzchni 12 951 km2, którą zamieszkuje 26 817 mieszkańców.

KPP w Wołominie / podkom. Katarzyna Przybysz-Zdunek

Wesprzyj Nas
Wszyscy potrzebujemy rzetelnych i sprawdzonych informacji. Lokalna prasa potrzebuje Twojego wsparcia Wesprzyj Życie Powiatu na Mazowszu >>>

Czytaj także

Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym

Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym

Rozwój PSZOK-ów, zakup inteligentnych koszy do segregacji odpadów czy projekty proekologiczne – to część zadań, które otrzymały pieniądze z programu „Mazowsze dla gospodarki o [...]
0 komentarzy
Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych

Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych

Mazowsze inspiruje do odkrywania, podróżowania i dzielenia się wyjątkowymi chwilami. Tegoroczne wakacje mogą być nie tylko okazją do poznania nowych miejsc, ale także [...]
0 komentarzy
Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze

Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze

Wakacyjne połączenia Kolei Mazowieckich wracają na kolejowy szlak w wyjątkowej atmosferze. Nadchodząca edycja upłynie pod znakiem jubileuszu. Będzie to już 20 uruchomione połączenie [...]
0 komentarzy
Wianki dla Seniorów w Zielonce

Wianki dla Seniorów w Zielonce

Kolorowe wianki, muzyka i rozmowy w letniej atmosferze. W Domu Pomocy Społecznej w Zielonce odbył się piknik „Wianki dla Seniorów”, który zgromadził mieszkańców [...]
0 komentarzy

Mazowsze wspiera rozwój społeczności energetycznych – ponad 6,4 mln zł dla gmin

Samorząd Województwa Mazowieckiego uruchamia drugą edycję programu wsparcia lokalnej energetyki. W ramach „Mazowsze dla społeczności energetycznych 2026” do gmin trafi ponad 6,44 mln [...]
0 komentarzy
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób

Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób

Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań zakończyła się akcja odnalezienia 15-letniej mieszkanki powiatu wołomińskiego, która 16 czerwca 2026 roku oddaliła się z miejsca zamieszkania [...]
0 komentarzy
XXV sesja sejmiku

XXV sesja sejmiku

Wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz 47 mln zł dla samorządów na programy obejmujące energetykę, gospodarkę odpadami i sport – [...]
0 komentarzy
Na straży kluczowych obiektów - kolejny dzień OGNISTEJ BURZY-26 w 5 MBOT

Na straży kluczowych obiektów – kolejny dzień OGNISTEJ BURZY-26 w 5 MBOT

Ochrona elektrowni wodnej, zabezpieczenie węzła kolejowego oraz obrona mostu na rzece Bug – to główne zadania realizowane przez żołnierzy 5 Mazowieckiej BOT podczas [...]
0 komentarzy

Krajowy Trening Pierwszej Pomocy na Mazowszu

Jak sprawdzić oddech, wezwać pomoc, wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową i użyć defibrylatora? W sobotę, 20 czerwca mieszkanki i mieszkańcy województwa mazowieckiego będą mogli pod okiem [...]
0 komentarzy
Weekend w Kobyłce

Weekend w Kobyłce / 19-21.06

Czym zajmował się bartnik, a czym kowal? Pokaż dzieciom kawałek historii i odwiedź piknik historyczny. Wybierz się także na parafialny piknik Caritas i [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.