Powstanie Polska Izba Gospodarcza Elektro-mobilności

Podczas odbywającej się w Ząbkach Konferencji Elektro-mobilności zainicjowano powstanie Polskiej Izby Gospodarczej Elektro-mobilności, wyłoniono zarząd twórczy i zaprezentowano propozycję statutu.

Nie jest dziełem przypadku, że powstanie Polskiej Izby Gospodarczej Elektro-mobilności zainicjowano w Ząbkach. To właśnie tutaj, dzięki dobrej współpracy z władzami miasta ? burmistrz Małgorzatą Zyśk, a także burmistrzem minionej kadencji Robertem Perkowskim, od czterech lat odbywają się kolejne edycje Ekozlotu – największego w Polsce wydarzenia promującego samochody elektryczne i hybrydowe. Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Ekozlot.pl Rozwój Elektro-mobilności.

Zdaniem Marcina Piórkowskiego, wiceprezesa Stowarzyszenia Ekozlot.pl powstanie Izby Gospodarczej Elektro – mobilności jest konieczne by w Polsce kształtować optymalne warunki rozwoju tego prężnie rozwijającego się sektora gospodarki.

– Izba może zrzeszać zarówno duże podmioty gospodarcze, jak i małe firmy, stowarzyszenia, fundacje, wszystkie instytucje działające w tym sektorze. Główną misją Izby jest powstanie silnego i mocnego podmiotu zrzeszającego specjalistów z sektora elektro-mobilności, która to izba mogłaby pomóc w kształtowaniu i regulowaniu stanu prawnego w celu stwarzania przyjaznych warunków rozwoju sektora elektro-mobilności w Polsce. Izba może być także organem doradczym dla rządu w tworzeniu lub zmianie ustaw, a nawet może je współtworzyć. ? powiedział wiceprezes Marcin Piórkowski.

W skład zarządu twórczego, którego głównym zadaniem jest organizacja struktur izby oraz pozyskiwanie nowych podmiotów i podpisywanie porozumień z innymi podmiotami dotyczących chęci przynależności do izby weszli Grzegorz Rytlewski, Krystian Banaszek i Tomasz Kosmalski.

W dalszej części konferencji problematykę bezpieczeństwa pożarowego samochodów hybrydowych  i elektrycznych oraz  aktualnie stosowaną w Polsce i na świecie taktykę gaśniczą zaprezentowali dr inż. Paweł Wolny, mł. bryg. dr inż. Norbert Tuśnio, Dariusz Stachlewski, prezes Intervnt Sp. z o.o. oraz st. kpt. mgr inż. Dariusz Olcen.

Miłym akcentem  było wręczenie podziękować osobom zaangażowanym w rozwój elektro mobilności – burmistrz Miasta Ząbki Małgorzacie Zyśk, byłemu burmistrzowi Ząbek, obecnie wiceprezesowi ds. operacyjnych PGNiG Robertowi Perkowskiemu, głównemu specjaliście w Biurze Promocji, Kultury, Sportu i Zdrowia UM Ząbki, Iwonie Potędze oraz dziennikarzom Włodzimierzowi Zientarskiemu i Dominice Sygiet.

– Uważam, że powstanie Polskiej Izby Gospodarczej Elektro-mobilności jest bardzo istotne. Dzięki temu użytkownicy i producenci pojazdów elektrycznych i hybrydowych będą mieli możliwość oddziaływania na prawodawstwo i kształtowanie kultury ekologicznej motoryzacji. Chciałabym w tym miejscu podziękować ekspertom za fascynujące prezentacje i ogrom przekazanej wiedzy. Przed nami jeszcze wiele pracy mającej na celu rozwijanie i udoskonalanie pojazdów elektrycznych. Cieszę się, że Miasto Ząbki ma w tym swój udział. Korzystając z okazji dziękuję także zarządowi Stowarzyszenia Ekozlot.pl za docenienie wkładu władz samorządowych Miasta Ząbki we wspieranie i współorganizację kolejnych edycji Zlotu Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych promujących rozwój elektro-mobilności. ? powiedziała burmistrz Małgorzata Zyśk.

Wesprzyj Nas
Wszyscy potrzebujemy rzetelnych i sprawdzonych informacji. Lokalna prasa potrzebuje Twojego wsparcia Wesprzyj Życie Powiatu na Mazowszu >>>

Więcej informacji z Ząbek

Ząbki - Burmistrz Małgorzata Zyśk z Wotum Zaufania i Absolutorium

Ząbki – Burmistrz Małgorzata Zyśk z Wotum Zaufania i Absolutorium

Podczas  Sesji Rady Miasta Ząbki Burmistrz Miasta Małgorzata Zyśk otrzymała Wotum Zaufania oraz Absolutorium. To bardzo ważna decyzja Rady Miasta, która oznacza pozytywną [...]
0 komentarzy
Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki

14 czerwca 2026 r. w Aleksandrowie nad Kanałem Żerańskim odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki dla seniorów i juniorów z [...]
0 komentarzy
Ząbki - XXIV Mistrzostwa Klubu Kensei w skokach na ścieżce akrobatycznej za nami

Ząbki – XXIV Mistrzostwa Klubu Kensei w skokach na ścieżce akrobatycznej za nami

21 czerwca 2026 r. w hali Szkoły Podstawowej nr 6 w Ząbkach odbyły się XXIV Mistrzostwa Klubu Kensei w skokach na ścieżce akrobatycznej. [...]
0 komentarzy
Sportowcy, trenerzy i społecznicy nagrodzeni w Ząbkach - II Ząbkowska Gala Sportu

Sportowcy, trenerzy i społecznicy nagrodzeni – II Ząbkowska Gala Sportu

W Ząbkach po raz drugi spotkali się ludzie, którzy na co dzień tworzą sportowe życie miasta. 18 czerwca odbyła się II Ząbkowska Gala [...]
0 komentarzy
Ząbki - Przebudowa ul. Łąkowej już wkrótce

Ząbki – Przebudowa ul. Łąkowej już wkrótce

W dniu 18.06.2026 r. została podpisana umowa na przebudowę ul. Łąkowej na odcinku od ul. Klamrowej do ul. Nowej. Więcej informacji z Ząbek [...]
0 komentarzy
Tablica poświęcona „Ince” odsłonięta w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkach

Tablica poświęcona „Ince” odsłonięta w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkach

16 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Ząbkach odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej  i nadania placówce imienia [...]
0 komentarzy
Ząbki - Dzień Otwarty w Miejskim Żłobku „Ząbkowskie Promyki”

Ząbki – Dzień Otwarty w Miejskim Żłobku „Ząbkowskie Promyki”

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na Dzień Otwarty w Miejskim Żłobku „Ząbkowskie Promyki” – 21 czerwca br. w godzinach 14:00 – 17:00, [...]
0 komentarzy
Ząbki - Moje Mini Mistrzostwa 2026!

Ząbki – Moje Mini Mistrzostwa 2026!

W najbliższą sobotę – 20 czerwca, na terenie MOSiR Ząbki (ul. Słowackiego 21) odbędzie się wyjątkowe piłkarskie wydarzenie organizowane przez Akademię piłkarską AMP [...]
0 komentarzy
Oferta pracy w UM w Ząbkach

Oferta pracy w UM w Ząbkach

Burmistrz Miasta Ząbki ogłasza nabór na stanowisko w referacie Organizacyjno-Administracyjnym Szczegóły dotyczące stanowiska, wymagań oraz terminu składania dokumentów znajdziesz tutaj: https://bip.zabki.pl/burmistrz-miasta-zabki-oglasz… Więcej informacji [...]
0 komentarzy

Milion złotych dla ząbkowskiej „czwórki”. Szkoła zyska pięć nowych sal lekcyjnych

Szkoła Podstawowa nr 4 w Ząbkach zostanie rozbudowana o pięć nowych sal lekcyjnych. Burmistrz Małgorzata Zyśk pozyskała na ten cel milion złotych dofinansowania [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.