Dwie obywatelki Bułgarii zatrzymali funkcjonariusze wołomińskiej Komendy. 20 i 30-latka podejrzewane są o kradzież z plecaka na terenie galerii handlowej w Wołominie wartego blisko 1200 złotych telefonu komórkowego. Kobiety już zostały przesłuchane, usłyszały też zarzut popełnienia przestępstwa ? kradzieży zuchwałej za co może im grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Postanowieniem sądu w Wołominie zostały tymczasowo aresztowane na okres najbliższych 3 miesięcy.
Mieszkaniec Wołomina kilka dni temu zgłosił fakt kradzieży telefonu komórkowego użytkowanego przez jego 14-latnią córkę. Telefon miał zostać skradziony z plecaka, a do zdarzenia miało dojść na terenie galerii handlowej w Wołominie. Wartość strat została oszacowana na blisko 1200 złotych.
Sprawą niezwłocznie zajęli się policjanci wołomińskiej komendy. Analiza zgromadzonego materiału w tym przegląd monitoringu oraz własne ustalenia wskazywały, że kradzieży mogły dokonać dwie kobiety, które często były widywane na terenie galerii, gdzie doszło do tego zdarzenia. Funkcjonariusze udali się do placówki handlowej, gdzie zauważyli będące w ich zainteresowaniu kobiety. Te już po chwili zostały zatrzymane.
20 i 30-letnia obywatelka Bułgarii trafiły do policyjnej celi. Kobiety już zostały przesłuchane i usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa ? kradzieży zuchwałej, za co kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci i prokurator rejonowy z Wołomina złożyli w miejscowym sądzie wniosek o zastosowanie wobec 20 i 30-latki najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd wniosek rozpatrzył pozytywnie, obywatelki Bułgarii zostały aresztowane na okres 3 miesięcy.
asp. szt. Tomasz Sitek
Więcej informacji
Czarne punkty wodne oznaczone
Marki – Rekord goni rekord
Tragiczny finał kąpieli na gliniankach w Zielonce. Utonął nastolatek.
Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-latek.
Duczki świętują 500 lat historii
Roboty drogowe na trasie Chrzęsne – Sulejów – Jadów
Marki – Brąz Mistrzostw Polski dla mareckiej badmintonistki
Marcovia Mistrzem Polski w beach korfballu
Ząbki – Burmistrz Małgorzata Zyśk z Wotum Zaufania i Absolutorium
