Pijani rodzice opiekowali się trójką dzieci, ojciec usłyszał zarzuty i został oddany pod policyjny dozór

NAWET 5 LAT WIĘZIENIA DLA 54-LATKA. SKUTECZNY POŚCIG ZA PIJANYM KIEROWCĄ

Interwencja funkcjonariuszy z Kobyłki zakończyła się przekazaniem pod opiekę babci trójki dzieci w wieku 14 miesięcy, 6 i 12 lat. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 36-letniej kobiety ponad 2 promile, 39-letniego ojca 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia małoletniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Postanowieniem prokuratora został też oddany pod policyjny dozór. Policjanci skierują również do sądu rodzinnego w Wołominie materiały sprawy celem zbadania sytuacji opiekuńczej rodziny.

Dyżurny komisariatu w Kobyłce w sobotę, kilka minut przed godz. 23.00 otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który miał iść całą szerokością jezdni z dzieckiem w wieku około 6 lat. W trakcie dojazdu we wskazane miejsce, policjanci prewencji uzyskali kolejną informację, że mężczyzna i dziecko zostali przewiezieni przez zgłaszająca ten fakt kobietę do miejsca zamieszkania. Tam mundurowi zastali kobietę, która poinformowała ich, że to ona zgłaszała interwencję i osobiście odwiozła do miejsca zamieszkania mężczyznę i jego syna. Oświadczyła również, że była świadkiem awantury na ulicy pomiędzy tym mężczyzną a kobietą, oboje według jej wiedzy byli pod wpływem alkoholu, wraz z nimi były też dzieci. Kobieta z dwójką dzieci oddaliła się, a mężczyzna został z chłopcem w wieku około 6 lat. Dziecko próbowało prowadzić ?pijanego? ojca, ten przewracał się, chłopiec kilkukrotnie musiał też ?ściągać? go z jezdni przed jadącymi samochodami. Kobieta widząc to pomogła 6-latkowi i przewiozła ich swoim samochodem do miejsca zamieszkania.

Funkcjonariusze udali się do mieszkania zajmowanego przez rodzinę. Tam zastali 36-latkę oraz śpiącą 14 miesięczną dziewczynkę i dwóch chłopców w wieku 12 i 6 lat. W mieszkaniu panował ogólny nieład. Kobieta oświadczyła, że była na grilu, gdzie spożywała alkohol. Cały czas powtarzała, że ? zna swoje prawa, że policjanci nic jej nie zrobią, bo jest sobota i może pić alkohol?. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kobiety ponad 2 promile alkoholu. W jednym z pokoi na podłodze spał też mężczyzna. Podczas próby legitymowania zaczął zachowywać się agresywnie i wymachiwać rękami. Badanie wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie 39-latka.

Z uwagi na stan nietrzeźwości oraz agresywne zachowanie małżonków podczas trwania interwencji, policjanci podjęli decyzję o ich zatrzymaniu. Dzieci zostały przekazane pod opiekę babci. Mężczyzna i kobieta zostali umieszczeni do wytrzeźwienia w policyjnej izbie zatrzymań.

Funkcjonariusze już przesłuchali rodziców na okoliczność sprawowania opieki nad małoletnimi w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna usłyszał dodatkowo zarzuty narażenia małoletniego 6-letniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Postanowieniem prokuratora został też oddany pod policyjny dozór. Policjanci skierują również do sądu rodzinnego w Wołominie materiały sprawy celem zbadania sytuacji opiekuńczej rodziny. Teraz 39-latkowi może grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Wołominie / asp. szt. Tomasz Sitek

Wesprzyj Nas
Wszyscy potrzebujemy rzetelnych i sprawdzonych informacji. Lokalna prasa potrzebuje Twojego wsparcia Wesprzyj Życie Powiatu na Mazowszu >>>

Więcej informacji z Kobyłki

Weekend w Kobyłce

Weekend w Kobyłce / 19-21.06

Czym zajmował się bartnik, a czym kowal? Pokaż dzieciom kawałek historii i odwiedź piknik historyczny. Wybierz się także na parafialny piknik Caritas i [...]
0 komentarzy
324 tys. zł dla Kobyłki z programów Mazowsza. Pieniądze trafią na PSZOK i remont hali sportowej

324 tys. zł dla Kobyłki z programów Mazowsza. Pieniądze trafią na PSZOK i remont hali sportowej

Kobyłka otrzyma łącznie 324 tys. zł z kolejnych środków rozdysponowanych przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na dwa zadania: cyfryzację obsługi Punktu [...]
0 komentarzy
Kobyłka - 20 czerwca - Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

Kobyłka – 20 czerwca – Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

20 czerwca 2026 r. w całej Polsce odbędzie się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy – pierwsze ogólnopolskie wydarzenie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności [...]
0 komentarzy

Zabiegi pielęgnacyjne przy pomniku przyrody w Kobyłce. Lipa przy ul. Chałubińskiego pod opieką specjalistów

Przy ul. Chałubińskiego w Kobyłce przeprowadzono prace pielęgnacyjne przy pomniku przyrody — lipie drobnolistnej. 16 czerwca mieszkańcy mogli zauważyć ekipę zajmującą się drzewem, [...]
0 komentarzy
MKS Wicher Kobyłka na podium Pucharu Świata w Kielcach!

MKS Wicher Kobyłka na podium Pucharu Świata w Kielcach!

Kobyłka po raz kolejny udowodniła, że jest miejscem, w którym rodzą się wielkie sportowe talenty. Zawodnicy MKS Wicher Kobyłka wrócili z Pucharu Świata [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Po 98 latach powrócił łańcuch pierwszego wójta gminy

Kobyłka – Po 98 latach powrócił łańcuch pierwszego wójta gminy

Do Kobyłki wróciła wyjątkowa pamiątka związana z historią  miasta. Po 98 latach do rodzinnej miejscowości powrócił Łańcuch Urzędowy należący do pierwszego wójta gminy [...]
0 komentarzy
Weekend w Kobyłce

Weekend w Kobyłce / 12-14 czerwca

Szykuje się prawdziwe święto aktywności, kreatywności i rodzinnej rozrywki – pikniki, pełna uśmiechu zabawa dla dzieci, rajd rowerowy, warsztaty szydełkowania, spotkanie podróżnicze oraz [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Rusza nabór na stanowisko dyrektora żłobka „Wesoły Konik”

Kobyłka – Rusza nabór na stanowisko dyrektora żłobka „Wesoły Konik”

Nowe miejsce, nowe potrzeby. Publiczny Żłobek „Wesoły konik” przy ul. Wileńskiej 17 poszukuje dyrektora! Przypominamy, że placówka będzie dostępna dla dzieci od 1 [...]
0 komentarzy
Kobyłka z trzema dotacjami z Mazowsza. Pieniądze trafią do strażaków, seniorów i na odnowienie kapliczki

Kobyłka z trzema dotacjami z Mazowsza. Pieniądze trafią do strażaków, seniorów i na odnowienie kapliczki

Kobyłka pozyskała kolejne środki z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Podpisano trzy umowy dotyczące dofinansowań na zadania ważne dla mieszkańców: modernizację strażnicy OSP Kobyłka, [...]
0 komentarzy
Seniorzy z Kobyłki zakończyli rok akademicki

Seniorzy z Kobyłki zakończyli rok akademicki

Słuchacze Kobyłkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście zakończyli kolejny rok akademicki. Był to czas intensywnych spotkań, wykładów, rozmów i wyjazdów, które pokazały, że ciekawość [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.