Płońscy kryminalni ustalili i zatrzymali 31-latka, który napadł na ekspedientkę w sklepie spożywczym w Nowym Mieście. Zamaskowany mężczyzna, grożąc kobiecie łomem, zażądał wydania pieniędzy. Sprzedawczyni skutecznie obroniła się przed napastnikiem, który następnie uciekł. Sprawcy – mieszkańcowi gm. Nowe Miasto grozi teraz do 20 lat więzienia. Na wniosek śledczych, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Do zdarzenia doszło 14 lutego po godz. 22 w jednym ze sklepów mieszczących się na terenie Nowego Miasta. Zamaskowany mężczyzna, w kominiarce, z kapturem na głowie wszedł do sklepu i chwilę chodził między półkami. Gdy podszedł do kasy, kupił drobne przedmioty, a następnie wyciągnął łom. Grożąc nim ekspedientce, zażądał wydania pieniędzy i próbował wejść za ladę. Kobieta szybko zareagowała, wyciągnęła gaz pieprzowy i obroniła przed napastnikiem. Mężczyzna uciekł, nie osiągając swojego celu.
Płońscy policjanci od razu zajęli się tą sprawą. Zabezpieczyli między innymi nagrania ze sklepowego monitoringu, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady. W toku podjętych dalszych czynności ustalili tożsamość sprawcy napadu. 31-letni mieszkaniec gm. Nowe Miasto, gdy policjanci zapukali do drzwi jego domu, próbował najpierw ukryć się przed nimi w jednym z pomieszczeń. Później podjął próbę ucieczki przez okno. Został zatrzymany i doprowadzony do płońskiej komendy.
Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu. Grozi mu za to do 20 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.
Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska
Obraz Republica z Pixabay
Więcej wiadomości z Mazowsza
Pracowity dzień strażaków z OSP Myszadła. Powalone drzewa na budynki, drogę i linię energetyczną
Groźne zderzenie na DW632 w Kołozębiu. Bus z ośmioma osobami wypadł do rowu
Silny wiatr uderzył w powiat nowodworski. Strażacy od rana walczyli z powalonymi drzewami i zagrożeniami przy domach
Wichura uderzyła w powiat legionowski. Ponad 100 interwencji strażaków, powalone drzewa, uszkodzone budynki i linie energetyczne
Wichura łamała drzewa w Wołominie, Lipinkach i Zagościńcu. Strażacy interweniowali od rana do popołudnia
Drzewo runęło na samochody w Ostrołęce. Strażacy usuwali ogromny konar z parkingu przy ul. Hallera
Niebezpieczne drzewo przy ul. Goworowskiej w Ostrołęce. Strażacy usuwali pęknięty pień i zwisające konary
Śmiertelny wypadek na torach w Sitnem. Mężczyzna na hulajnodze zginął pod pociągiem
Groźny wypadek na DK62 w Pomiechówku. Motocyklista zabrany śmigłowcem LPR, pasażerka karetką
Zarzuty dla opiekunki ze żłobka na Targówku. Dziecko z obrażeniami głowy trafiło do szpitala
Trzy miesiące aresztu dla 36‑latka podejrzanego o znęcanie się nad matką
SPEED na DW 615. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy
Zamiast pieniędzy za narożnik straciła własne oszczędności
Hulajnoga elektryczna nie jest zabawką. 10-latek trafił do szpitala po wypadku
