Biustonosz a zdrowie kobiety

Brafitting to nic innego jak profesjonalny dobór bielizny. O tym jak dobrze dobrana bielizna, a szczególnie biustonosz, jest ważny dla zdrowia kobiety brafitterki uczą kobiety w swoich salonach ale też na różnego rodzaju konferencjach i szkoleniach. Dziedzina jeszcze do nie dawna nieznana, dziś zyskuje coraz większą ilość zwolenniczek.Czy zastanawiałyście się kiedykolwiek na co, oprócz ceny oczywiście, najczęściej zwracamy uwagę kupując nową bieliznę? Przyznam szczerze, że nigdy nie zastanawiałam się od czego zależy komfort używania tej czy innej pary bielizny. Może jednak przyszła pora, żeby nad tym pomyśleć? To wniosek jaki płynie z mojej rozmowy z Blanką Gankowską, brafitterką, która zajęła się tym co obecnie robi nauczona własnym doświadczeniem. Może właśnie dlatego w swoją pracę wkłada tak dużo serca i zaangażowania?
? Na ogół my, kobiety, chcemy, żeby nasz stanik był ładny, często myślimy też, żeby był seksowny ale zapominamy o tym, aby był dobrze dobrany. Dobrze, czyli odpowiednio do naszej figury, dobrze a więc właściwie do naszych obwodów rozmiaru i rozstawienia piersi ? mówi Blanka Gankowska, brafitterka, prowadząca Salon Madame w Wołominie.
? Zapominamy, że powinien on być przede wszystkim zdrowy. W szczególności jeżeli chodzi o duży biust, stanik odgrywa ważną rolę zdrowotną. Zły rozmiar, zła konstrukcja, szkodzi naszemu zdrowiu. Na jednym ze szkoleń zapytałam uczestniczki, czy pozwoliłyby sobie na to, żeby jakiś drucik, który wystaje z buta, uwierał je w stopę? W zasadzie bez chwili dłuższego zastanowienia każda z uczestniczek odpowiedziała, że nie ? absolutnie by na to nie pozwoliła i po pięciu minutach chodzenia w takich butach wywaliłyby je ? opowiada moja rozmówczyni.
Te same kobiety zapytane o to ? dlaczego w takim razie pozwalają na to, aby przez wiele miesięcy i lat fiszbina ze stanika uwierała je w pierś, nie były już tak jednomyślne.
? Część z nich stwierdziła, że nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiała a pozostałe zapewniły, że myślały iż tak musi być ? opowiada brafitterka.
I tu ? zdaniem mojej rozmówczyni ogromne pole do popisu maja brafitterki.
? Dziewczyny, otóż nie!!! Tak wcale być nie musi! Największym wrogiem naszej pracy (brafitterek) jest przyzwyczajenie kobiet do niewygody i do utrwalonych, złych nawyków ? wyjaśnia.
? To niebywałe, jak wiele z nas w dzisiejszym świecie, z tak ogromnym dostępem do informacji, nie wie, jak ważne dla zdrowia i komfortu życia jest odpowiednie dobranie biustonosza ? podkreśla.
Powoli, ale jednak, idzie na lepsze bowiem świadomość polskich kobiet w tym zakresie ulega poprawie.
? Na szczęście również, coraz częściej ? już pierwsza wizyta pozwala nam na dobranie właściwego rozmiaru i wytłumaczenie, co w staniku jest ważne i dlaczego go nosimy ? mówi Blanka Gankowska.
Za jej przykładem namawiamy wszystkie Panie, aby szukały prawdziwych i profesjonalnych salonów, rekomendowanych przez Stowarzyszenie Polskiego Brafittingu. Na dzień dzisiejszy na terenie całego kraju jest ich około 40 i prawie w każdym mieście można znaleźć brafitterkę, która zna się na rzeczy.

Teresa Urbanowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.