Hołd dla Władysława Cygana mareckiego przedsiębiorcy

Rada Miasta Marki przyznała jednogłośnie tytuł ?Zasłużonego dla Miasta Marki? Władysławowi Cyganowi ? przedsiębiorcy, który od zera zbudował Toyotę Marki plasującą się wysoko w ogólnopolskim rankingu firm zajmujących się sprzedażą samochodów. Pamiątkową statuetkę odebrał Jakub Przygoński, wnuk Władysława Cygana, znany motocyklista rajdowy.

W dniu 11 listopada podczas obchodów Święta Niepodległości markowianie uhonorowali Władysława Cygana, osobę, która złotymi zgłoskami wpisała się w gospodarczą historię miasta.
Rada Miasta Marki przyznała w tym roku, jednogłośnie, tytuł ?Zasłużonego dla Miasta Marki? Władysławowi Cyganowi ? przedsiębiorcy, który od zera zbudował Toyotę Marki plasującą się wysoko w ogólnopolskim rankingu firm zajmujących się sprzedażą samochodów.
Pamiątkową statuetkę odebrał Jakub Przygoński, wnuk Władysława Cygana, znany motocyklista rajdowy.
? Dziś patriotyzm ma nie tylko wymiar historyczny, ale również, a może nawet przede wszystkim, wymiar dnia codziennego. Każdy z nas powinien być patriotą ? w codziennej pracy oraz odpowiedzialności za kraj i lokalną ojczyznę. Takim patriotą był Władysław Cygan ? tłumaczy Jacek Orych, burmistrz Marek.
I dodaje: – Jeden z dziennikarzy wspominał: ? Pisaliśmy ? „Cygan kupił Daewoo?. Szkoda, że jeden salon, a nie fabrykę, bo może nie skończyłaby tak marnie. Trudno o lepsze wspomnienie pana Władysława ? mówił Jacek Orych.
– To przykład kariery człowieka, który zbudował potęgę firmy dzięki dwóm rzeczom ? pasji do motoryzacji i wielkiej otwartości i życzliwości na drugiego człowieka. Z życzliwością w tej firmie są także traktowani mareccy organizatorzy imprez kulturalno-sportowych, akcji charytatywnych i pomocowych. Realizując własną koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu, Toyota Marki może stanowić wzór dla innych przedsiębiorstw ? podkreślał Dariusz Pietrucha, jeden z wnioskodawców przyznania szczególnego wyróżnienia Władysławowi Cyganowi.
Szczególnego, bo ? jak przypomniał Tomasz Paciorek, przewodniczący Rady Miasta ? ten tytuł przyznano wcześniej tylko dwóm osobom: lek. med. ppłk. Henrykowi Raczkowskiemu oraz Zbigniewowi Motyczyńskiemu, kapitanowi WP i kawalerowi orderu Virtuti Militari.
– Dziękujemy za to wyróżnienie dla dziadka. Mamy wiele nagród w firmie, ale ta statuetka będzie stać na honorowym miejscu ? zapewnił Jakub Przygoński, wnuk uhonorowanego, mareckiego przedsiębiorcy .
Władysław Cygan urodził się w 1936 r. W 1950 r. został uczniem Technikum Mechaniki Precyzyjnej na Powązkach w Warszawie, a następnie studentem Politechniki Warszawskiej.
Zmuszony przerwać studia rozpoczął pracę w Stołecznym Przedsiębiorstwie Usług Motoryzacyjnych. Tu przechodził kolejne szczeble kariery: był mechanikiem, mistrzem zmiany, a następnie kierownikiem Technicznej Stacji Obsługi Samochodów. Po 20 latach pracy otworzył własny warsztat w Markach-Strudze. Serwisował m.in. japońskie auta. W 1991 r. Władysław Cygan został jednym z pierwszych dealerów Toyoty w Polsce. W 1996 r. wybudował na dwuhektarowej działce przy Alei Marszałka Piłsudskiego salon sprzedaży i serwis techniczny. W 2006 r. firma uruchomiła drugi salon ? na Żeraniu. W lutym 2007 r. pan Władysław odszedł.
?Cygan był postacią w motoryzacji. Miał w sobie ciepło. Był prostym człowiekiem ale do małego kościółka w Markach przyjechały, aby go pożegnać, tysiące ludzi? ? wspominał Jerzy Iwaszkiewicz, znany felietonista.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.