Bo to jest miłość? koncert walentynkowy w Zielonce

Wielka Gala operetkowo-musicalowa w Zielonce ? tak z pewnością można określić koncert, który odbył się w walentynkowy piątek (14 lutego) w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce ? świadczy o tym poziom artystyczny wykonywanych utworów godny gwiazd, które zechciały wziąć udział w tym wydarzeniu.

Po brzegi wypełniona sala widowiskowa w zielonkowskim gimnazjum, fantastycznie dobrany repertuar, w którym nie zabrakło najpiękniejszych arii i najpiękniejszych duetów miłosnych ze światowego repertuaru muzyki musicalowo-operetkowej ? spędzony w takiej atmosferze walentynkowy wieczór to strzał w dziesiątkę. Pikanterii dodawały przepiękne piosenki francuskie wykonywane z niezwykłym kunsztem przez Wojciecha Bardowskiego, mieszkańca Zielonki ? znanego interpretatora tego gatunku muzyki ? laureata wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki francuskiej.

Wojciech Bardowski ? baryton, bard a może piosenkarz, był solistą zespołu ,,Vitro-Band? – Krośnieńskich Hut Szkła, gdzie koncertował wspólnie z Lorą Szafran znaną wokalistką jazzową. Jako baryton pierwsze szlify, zdobywał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, z którym wielokrotnie koncertował w kraju i zagranicą. Zdobywca wyróżnień na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej ,,Grand Prix Edith Piaf? w Krakowie w 2009 i 2010 roku. Jest Laureatem III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2010. Zdobył ,,Grand Prix? IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2011. W 2013 roku znalazł się wśród 40 najlepszych wokalistów w Polsce IV edycji telewizyjnego programu X Factor. Wyróżniony m in. przez Ministra Kultury – Złotym Liściem Retro – 2013 za upowszechnianie dorobku kultury dwudziestolecia międzywojennego. W swoim dorobku posiada płytę z kolędami pt. ,,W żłobie leży..?, którą nagrał wraz z Małgorzatą Kubala ? sopran w aranżacji Eugeniusza Majchrzaka. Obecnie pracuje nad wydaniem płyty CD ,,Niepokonanej? z pieśniami i balladami wojennymi w aranżacjach Mariusza Dubrawskiego, która ukaże się z początkiem marca. ? Cel został osiągnięty, to była wspaniała duchowa rozrywka nikt się nie nudził a licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami na stojąco nagradzała wykonawców ? mówi Andrzej Zbyszyński. Bisom nie było końca.

Do uczestnictwa w koncercie pomysłodawcy; Andrzej Zbyszyński oraz Wojciech Bardowski zaprosili swoich przyjaciół z kręgów artystów największych scen polskich i światowych: Magdalena Tunkiewicz (mieszkanka Radzymina) ? sopran Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, studiowała w klasie wieloletniej solistki Teatru Wielkiego Krystyny Pakulskiej. Współpracująca na stałe jako solistka z Capellą Zamku Rydzyńskiego, koncertując w kraju i za granicą. W roku 2003 po raz pierwszy zaśpiewała w Filharmonii Poznańskiej,

a w roku 2004 miała swój debiut na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu w operze W. A. Mozarta ?Czarodziejski flet?. Współpracuje z dyrygentami operowymi: José Marii Florencio Juniorem, prof. Mieczysławem Dondajewskim, czy Bohdanem Jarmołowiczem. Z wielkim upodobaniem wykonuje muzykę operową, operetkową jak i musical. W swoim repertuarze posiada także muzykę kantatowo ? oratoryjną. Poza działalnością koncertową jest również pedagogiem śpiewu solowego.

Pani Magda tworzy wraz z Panem Wojtkiem wspaniały duet specjalizujący się w szerokim repertuarze począwszy od musicalu czy operetki poprzez piosenki 20 ? lecia międzywojennego ale znakomicie odnajdują się również w repertuarze kolędowym oraz pieśniach patriotycznych. Nie raz mogliśmy podziwiać ich na różnych scenach powiatu wołomińskiego.

Liza Wesołowska ? sopran, Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego na wydziale Historyczno-Pedagogicznym oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracowała z Operą Wrocławską biorąc udział w spektaklach zarówno w kraju jak i zagranicą, na Letnich Festiwalach Operowych w Xanten. Koncertuje w kraju i zagranicą jako solistka i kameralistka. Wykonuje repertuar zarówno operowy, operetkowy jak i oratoryjny. Obecnie związana z Mazowieckim Teatrem Muzycznym ? Operetką im. Jana Kiepury.

Andrzej Wiśniewski ? tenor – Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie śpiewu profesora Kazimierza Pustelaka. Aktualnie jest solistą Teatru Muzycznego w Lublinie oraz solistą Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Współpracuje także z Warszawskim MTM Operetka występując m. in. z Wiesławem Ochmanem w koncertach ?Polscy Tenorzy Pamięci Jana Kiepury?, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Filharmonią Romualda Traugutta w Warszawie.

Artystom akompaniował i nad całością programu muzyczną opiekę sprawował Mariusz Dubrawski – pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny – Absolwent klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i wykładowca na tej uczelni. Oprócz muzyki klasycznej, zajmuje się muzyką teatralną, poetycko-balladową, rockową i jazzową. W swoim dorobku artystycznym ma współpracę z czołowymi polskimi aktorami (Jacek Borkowski, Wiktor Zborowski, Emilian Kamiński, Justyna Sieńczyłło, Adrianna Biedrzyńska ), piosenkarzami (Robert Janowski, Edyta Bartosiewicz, Jan Jakub Należyty ) i z teatrami (Teatr Powszechny, Teatr Kamienica w Warszawie) jako kompozytor, aranżer i pianista. Kierownik muzyczny wielu projektów festiwalowych ? m.in. w Iławie na festiwalu jazzowym ZŁOTA TARKA i w OPOLU na festiwalu piosenki polskiej. Aktualnie stale koncertuje jako pianista z Ireną Santor a od lat współpracuje ze Zbigniewem Wodeckim jako aranżer i pianista. Obecnie komponuje nowe piosenki na płytę Stana Borysa.

Słowem ubogacił i cały koncert poprowadził Paweł Świetorecki, z wykształcenia ekonomista, z zawodu bankowiec a z zamiłowania śpiewak. Naukę śpiewu rozpoczął jako dziecko i kontynuuje do chwili obecnej, początkowo ucząc się, śpiewając i tańcząc w Zespole Pieśni i Tańca Ludowego ?Pruszkowiacy?, a następnie ucząc się prywatnie, w kraju i za granicą, pozostając pod opieką wokalną Primadonny Operteatki Warszawskiej Pani Elżbiety Ryl- Górskiej. Było jeszcze po drodze studium wokalno – aktorskie, ale talent aktorski ma wrodzony, więc to tylko epizod z życia. Paweł Świetorecki prowadzi własną autorską audycję pt. ,,Zaczarowany świat operetki i musicalu? w radiu Bogoria w Grodzisku Mazowieckim.

Organizatorem Galii byli; Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Twórczej ,,Nie daj się nudzie? z Kobyłki oraz Firma Inter EUROPOL ? Piekarnia Szwajcarska.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego koncertu; Firmie Centrum Czyżewski ? Panu Przemysławowi Czyżewskiemu, Kwiaciarni ,,Agnes? ? Pani Agnieszce Bardowskiej, Centrum Kształcenia – EDUKATOR z Zielonki, Green Bistro ? Panu Emilowi Kordzikowskiemu, Pani Bożennie Gruszczyńskiej – właścicielowi firmy BUR oraz Firmie deweloperskiej ? Panu Krzysztofowi Słomskiemu, szkole prywatnej ANIMUS z Kobyłki, firmie DOMAL, Mazowieckiej Wspólnocie Samorządowej, Wspólnocie Samorządowej – Kobyłka ? mówią organizatorzy.

? Osobiście dziękuję panu Andrzejowi Zbyszyńskiemu za to, że chciało mu się chcieć, i że zechciał zorganizować ten koncert i za wszelką udzieloną pomoc w tym względzie ? mówi Wojtek Bardowski.

Swoją obecnością Galę zaszczycili: Burmistrz Zielonki Grzegorz Dudzik oraz wicestarosta wołomiński Konrad Rytel.

Redakcja

Jedno przemyślenie nt. „Bo to jest miłość? koncert walentynkowy w Zielonce

Możliwość komentowania jest wyłączona.