Boks zawodowy w Wołominie

5 czerwca w hali Huraganu odbędzie się gala boksu zawodowego ?SKOK Wołomin Boxing Show”. Walką wieczoru będzie pojedynek Krzysztofa ?Skorpiona” Cieślaka o pas Młodzieżowego Mistrza Świata Federacji IBF.

Walka o pas Mistrza Świata w boksie zawodowym jednej z najważniejszej federacji, bezpośrednia transmisja w Canal+, na trybunach Michalczewski, Kulej i Włodarczyk – i to wszystko w Wołominie… To nie sny! W piątkowy wieczór 5 czerwca odbędzie się największe sportowe wydarzenie w naszym powiecie – gala boksu zawodowego ?SKOK Wołomin Boxing Show”. To kolejna impreza sportowa organizowana przez PMG Play Babilon Promotion i FLK Media.
Mamy niebywałą okazję obejrzenia profesjonalnej gali na żyw w naszym powiecie, na dodatek walką wieczoru będzie pojedynek znakomicie zapowiadającego się boksera – Krzysztofa ?Skorpiona” Cieślaka z Kenijczykiem Samwelem Kamau o pas Młodzieżowego Mistrza Świata Federacji IBF. Będzie to bez wątpienia najważniejsza walka w karierze 24-letniego Polaka, który ma na swoim koncie 10 wygranych pojedynków w zawodowym ringu (w tym 2 przez KO) i nie zaznał do tej pory goryczy porażki. Jego przeciwnik ma na koncie również 10 wygranych pojedynków, jeden remis i jedną porażkę. Podopieczny trenera Zygmunta Raubo zaboksuje o pas jednej z najważniejszych federacji – przecież właśnie w IBF w wadze junior ciężkiej Mistrzem Świata od grudnia zeszłego roku jest Tomasz Adamek. Być może będzie nam dane oglądać walkę przyszłego Mistrza Świata w kategoriach seniorskich.
Walka Cieślaka i Kamau będzie pojedynkiem wieczoru. Wcześniej na ringu będzie można zobaczyć Daniela Urbańskiego, Krzysztofa Szota, Krzysztofa Głowackiego, Pawła Głażewskiego, Mariusza Welca i Karlo Tabaghuę. Widać więc, że z boksem zawodowym związało się wielu znanych mistrzów polskiego boksu amatorskiego – dla polskiego kibica nie są to nazwiska anonimowe. Ich walki poprzedzą starcie o pas mistrzowski.
Wśród gości wołomińskiej gali nie zabraknie wielkich gwiazd świata boksu. Na trybunach Huraganu mają zasiąść Dariusz ?Tiger” Michalczewski, Jerzy Kulej, Krzysztof ?Diablo” Włodarczyk i Przemysław Saleta. Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi telewizja Canal+ Sport. Początek wielkiego sportowego wydarzenia o godzinie 19.00 w hali sportowej Huraganu przy ulicy Korsaka 4 w Wołominie.
MP