Deklaracje przedwyborcze

Piotr Szczerbiak, Samorządowy Wołomin, współtwórca programu „Właściwi Ludzie”:

Piotr Szczerbiak, Samorządowy Wołomin, współtwórca programu „Właściwi Ludzie”:

Dobra ostatnio wiadomość to ta, że Pani Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina oświadczyła, iż nie kandyduje do polskiego parlamentu. Cytuję: – Stoję przed Państwem, bo dochodzą do mnie głosy komentujące fakt, iż nie ubiegam się o miejsce w parlamencie. Część mieszkańców się cieszy, bo w świetle mojej wcześniejszej aktywności politycznej widzieli mnie z mandatem parlamentarnym kolejnej kadencji.

Powiem po żołniersku: – Dzięki Bogu! Oszczędziła nam … na całą Polskę. Niech kandyduje – jak chce – na następną kadencję w Wołominie! A tu mam nadzieję, że będzie odesłana przez wyborców na zasłużoną emeryturę. W końcu nabyła to prawo, więc nie ma mowy o wyrządzeniu Jej krzywdy czy przykrości. W końcu emerytura to nasze niezbywalne prawo i zwieńczenie długoletniego trudu o utrzymanie się na powierzchni. Tym bardziej, że Pani burmistrz zadbała, by okolica w której będzie spędzała jesień swojego życia wyglądała pięknie. Nowy asfalt na ulicach, róże na poboczu, równe chodniki.
Sam chciałbym mieszkać w tak zadbanej okolicy. Naturalnie, mogę pójść na spacer w te rewiry, w końcu to tylko parę kroków. Ale czy o to tu chodzi?
Przed czterema laty Pani Radwan mogła kandydować z opozycyjnego paktu senackiego do Senatu. Zapewne by otrzymała mandat, bo taka była szansa, ale się zawahała, odmówiła. Mandat zyskał ktoś inny. W wyborach prezydenckich w 2020 Rafał Trzaskowski rozpoczął swoją kampanię wyborczą w Wołominie. Odwiedził miejscowego fryzjera, swojego znajomego.

To było, tak sądzę, apogeum w karierze politycznej Elżbiety Radwan. Trzymała już Złoty Róg w rękach! Niestety, jesienią w roku 2022 wystosowała list otwarty do ówczesnego premiera Jacka Sasina w sprawie dystrybucji węgla kamiennego w polskich gminach. Odbiło się to echem w polskich mediach, lecz dla wielu był to żenujący tekst. Nikt nie potraktował autorki tej epistoły poważnie. Jak by to było mało, jeszcze najbliższe otoczenie Pani burmistrz coś tam ostatnio dołożyło: skandal z kotem z Kobyłki, próba wyrzucenia harcerzy z harcówki przy Armii Krajowej w Wołominie, a wcześniej niewyjaśniona sprawa opisana przez Gazetę Wyborczą dotycząca wiceburmistrza Szymanowskiego. Że już nie wspomnę o bombie ekologicznej przy Łukasiewicza!

Ale sympatykom Pani burmistrz to nie przeszkadza. Oto kilka komentarzy pod komunikatem, w którym ogłosiła swoją decyzję o pozostaniu w mieście:
– Bardzo mi się to podoba będę na panią głosował.
– Pani burmistrz wielki szacunek za decyzję. Proszę nadal kontynuować swoje dzieło i zostać z nami. Niezależna, Silna, Mądra, piękna – taka Nasza Pani Burmistrz.
– Tak jest nam pani potrzebna w Wołominie.
– Dziękuję jesteś super pani Burmistrz.
– Jest Pani SUPER gospodarzem i wspaniałym człowiekiem i na pewno normalni ludzie są bardzo zadowoleni z pani decyzji.
– I taką postawę się docenia Pani Burmistrz. Dzięki Pani, nastąpiło wiele korzystnych zmian w Naszym mieście, które nie tylko cieszą oko mieszkańców ale ułatwiły życie.

A jakie to zmiany ułatwiające życie w Wołominie nastąpiły? Czy remont zaledwie kilku zrujnowanych od 30 lat ulic w dwie kadencje to sukces? A może nierozwiązane podstawowe problemy miasta: balansujący na krawędzi życia i śmierci ZEC (dofinansowany w zeszłym roku z budżetu miasta), śmierdzący na okolicę Centrum Handlowego MZO, czy śmierdzące i trujące całą okolicę wysypisko w granicach miasta? A może szybko rosnące koszty wody i ścieków są tym sukcesem i utrata poważnego klienta jakim było miasto Kobyłka przez PWiK? Czy kilka mikro parków, dwie fontanny (z czego jedna nieczynna), kilka skwerów i jedno przedszkole równoważą kurczącą się populację podatników (mieszkańców) Wołomina – odwrotnie niż w miastach ościennych? I w końcu zadłużenie przekraczające 70% rocznych dochodów miasta. To wszystko są sukcesy 9 lat?

Zapraszam na stronę FB Pani burmistrz. Autorzy tych powyższych bałwochwalnych wpisów nie są mi osobiście znani, lecz sądzę, że dla wielu z Państwa, to nie są anonimowe osoby. Byłbym wdzięczny, gdybyście Państwo podzielili się swoją wiedzą o ich związkach rodzinnych, towarzyskich czy zawodowych łączących ich z Panią Burmistrz Radwan.

Więcej informacji z Wołomina

Wpadł w ręce policjantów, gdy próbował ukraść koła

Wpadł w ręce policjantów, gdy próbował ukraść koła

Kilka minut przed godziną czwartą policyjna załoga Ogniwa Wywiadowczo- Patrolowego wołomińskiej komendy interweniowała przy ulicy Jesionowej w Kobyłce, gdzie miało dojść do kradzieży [...]
0 komentarzy
Wołomin - IV odsłona festiwalu WWL Jam – Last minute 2023

Wołomin – IV odsłona festiwalu WWL Jam – Last minute 2023

UM Wołomin zaprasza wszystkich na niezapomniane wydarzenie, które odbędzie się 23.09.2023 w Parku im. Bogdana Wodiczki w Wołominie! Data: 23 września 2023 Godzina: [...]
0 komentarzy
Wołomin - Rewitalizacja 2.0 – diagnoza

Wołomin – Rewitalizacja 2.0 – diagnoza

Za nami część ewaluacyjna (czyli ocena skuteczności naszego programu). Teraz chcemy dokładnie zdiagnozować problemy obszaru i aktualne potrzeby jego mieszkańców. Dlatego Wasz głos [...]
0 komentarzy
Wołomin - trening oraz przegląd techniczny elektronicznych syren alarmowych Systemu Wczesnego Ostrzegania

Wołomin – trening oraz przegląd techniczny elektronicznych syren alarmowych Systemu Wczesnego Ostrzegania

27 września 2023 roku (środa) od godz. 8.00 do godz. 15.00 odbędzie się trening oraz przegląd techniczny elektronicznych syren alarmowych Systemu Wczesnego Ostrzegania [...]
0 komentarzy
Wołomin - Inżynierowie budownictwa zapraszają na bezpłatne konsultacje

Wołomin – Inżynierowie budownictwa zapraszają na bezpłatne konsultacje

Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa pn. „Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu – porozmawiaj o tym z inżynierem budownictwa”. Wydarzenie odbędzie się 10 października w [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.