Drogi powiatowe coraz bardziej bezpieczne

Drogi powiatowe coraz bardziej bezpieczne

Dzięki korzystnym warunkom atmosferycznym pracownicy generalnego wykonawcy firmy TOMBRUK Sp. z o.o., wznowili prace przy rozbudowie al. Armii Krajowej w Wołominie na odcinku od ronda na skrzyżowaniu ul. Załuskiego/Wołomińskiej w Kobyłce do skrzyżowania z ul. Sasina (nowe rondo) w Wołominie.

– Po zakończonych pracach usuwania kolizji aktualnie układane są zjazdy do posesji oraz oporniki ścieżki rowerowej i chodników. Ostatnim etapem będzie frezowanie jezdni. W ramach realizacji tej inwestycji zaplanowaliśmy m.in.: wymianę nawierzchni asfaltowej, budowę ścieżki rowerowej i chodników, poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, wymianę oświetlenia ulicznego na LED! To jedna z moich priorytetowych inwestycji w stolicy Powiatu ? poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych starosta wołomiński Adam Lubiak.
Koszt inwestycji to ok. 5 000 000 złotych. z czego 70% to dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zakończenie inwestycji planowane jest na dzień 28 kwietnia .2022 r.

– Aktualnie z zaplanowanych w tej kadencji inwestycji w Gminie Wołomin mamy zrealizowany plan w 80% – cieszy się starosta wołomiński. Zrealizowane powiatowe inwestycje to m.in ul. Wileńska wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Reja, ul. Matarewicza i Gen. Hallera W Ossowie, ul.100-lecia w Zagościńcu, przebudowa ronda JPII oraz budowa ścieżki rowerowej w Wołominie ul. Radzymińska / Piłsudskiego wraz z wymianą oświetlenia na LED. Przed nami jeszcze przebudowa takich ulic jak: Al. Niepodległości od stacji paliw BP do cmentarza oraz ul. Gen Fieldorfa, która docelowo połączy się ścieżką rowerową z drogą nr 634.

– Naszym priorytetem jest stałe podnoszenie bezpieczeństwa na drogach oraz budowa nowych ścieżek rowerowych. Na koniec tej kadencji chcielibyśmy aby można było rowerem dojechać np. z Zielonki przez Kobyłkę, Wołomin, Radzymin aż do Zegrza po bezpiecznej ścieżce rowerowej i jak dotychczas wszytko idzie w tym kierunku ? podkreśla Adam Lubiak

To nie jedyne dobre informacje, 10 lutego Wojewoda Mazowiecki zatwierdził projekt budowlany i wydał zezwolenie na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 634 w miejscowości Kobyłka i Wołomin.

– Mamy to!!! (?) Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestycja w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo naszych mieszkańców. To kolejna, po łączniku S8, strategiczna inwestycja drogowa Województwa Mazowieckiego na mapie naszego Powiatu. Dziękuję Panie Wojewodo i Panie Marszałku ? napisał na swoim facebookowym profilu Adam Lubiak, starosta wołomiński.

Również 10 lutego rozpoczęła się budowa chodnika w Ostrowiku w gminie Poświętne.

W ramach inwestycji zaplanowano m.in.: budowę 1000 m chodnika z kostki brukowej czerwonej, budowę zjazdów indywidualnych z kostki brukowej grafitowej; wykonanie dwóch ciągów drenów francuskich oraz wykonanie wpustów drogowych z odprowadzeniem wody do ciągów drenarskich.
Łączny koszt prac wyniesie ok. 1,5 mln złotych. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Konsorcjum: STAN-KOP GOŁASZEWSKI Sp. J.  z Kuligowa. Wykonawca ma 6 miesięcy na wykonanie niezbędnych prac i odbiór nowego chodnika.

– W spotkaniu z wykonawcą i pracownikami Wydziału Dróg Powiatowych uczestniczył również wójt Sylwester Niźnik. W drodze powrotnej do Starostwa, miałem również okazję przejechać przez modernizowaną drogę powiatową relacji Zabraniec-Okuniew. Na rozbudowę 2,5 km odcinka drogi pozyskaliśmy dofinansowanie  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Koszt inwestycji to ponad 12 mln zł ? informuje starosta.

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Policja poszukuje świadków śmiertelnego wypadku drogowego

Policja poszukuje świadków śmiertelnego wypadku drogowego

Policja poszukuje świadków wypadku drogowego, do którego doszło 26 czerwca 2022 roku około godziny 03.40 w miejscowości Dręszew na ul. Nadbużańskiej 10 w [...]
0 komentarzy
XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Punktualnie o godz. 10:00, w upalne sobotnie przedpołudnie, 25 czerwca 2022 r. na terenie placu za radzymińską Kolegiatą w szranki stanęło kilkanaście drużyn [...]
0 komentarzy
Komunikacja miejska w wakacje

Komunikacja miejska w wakacje

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany obowiązują do końca sierpnia Autobusy wprowadzenie rozkładów wakacyjnych linii: 104, 105, 106, 109, 110, 117, 119, 120, [...]
0 komentarzy

Strażacka kronika zdarzeń 20-26 czerwiec

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w miniony piątek w godzinach nocnych na trasie S8, natomiast dzień później na ulicy Skorupki w Ząbkach, przy [...]
0 komentarzy

W Ząbkach autobus wbił się w naczepę, 1 osoba nie żyje

Do tragicznego wypadku doszło 27 czerwca, około godziny 15. w Ząbkach w Alei Piłsudskiego (droga krajowa 631) na wysokości ulicy Szwoleżerów. Autobus miejski [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.