Dzień Dziecka z wołomińską Policją

Dzień dziecka to święto obchodzone 1 czerwca. Jak co roku podczas organizowanych w powiecie wołomińskim festynów dla dzieci i młodzieży, a także całych rodzin, udział wzięli również policjanci wołomińskiej Komendy. Oprócz pokazów sprzętu policyjnego, zabaw i quizów było jeszcze szereg innych atrakcji. Funkcjonariusze brali również udział w spotkaniach z dziećmi w szkołach i przedszkolach, oraz zorganizowali wycieczki po Naszej Komendzie i komisariatach.

Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku policjanci wołomińskiej Komendy obecni byli na festynach z okazji Dnia Dziecka. Policjanci przegotowali i udostępnili dla dzieci i młodzieży policyjne radiowozy, w których prawie każdy mógł zasiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy policjant, a także na tylnych siedzeniach i w specjalnie do tego celu przystosowanej przestrzeni, gdzie przeważnie policjanci przewożą osoby zatrzymane.

Policjanci udostępnili ponadto dla wszystkich małych i dużych uczestników wspólnej zabawy policyjne motocykle i radiowozy. Były konkursy, quizy, pytania dla dzieci, rodziców oraz ich opiekunów, nie tylko te dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy wspólnej zabawy z Policjantami otrzymali odblaskowe opaski, pozwalające na bezpieczne poruszanie się po drogach przez dzieci. Po raz kolejny należy stwierdzić, że dzieci, młodzież ich rodzice i opiekunowie posiadają dużą wiedzę na temat naszego wspólnego bezpieczeństwa i pracy Policji.

Podinsp. Wioletta Zychnowska zajmująca się prewencją kryminalną, asp. szt. Tomasz Sitek ? rzecznik wołomińskiej Policji oraz inni funkcjonariusze uczestniczyli w festynach w Wołominie ? ?Dniu Otwartym Sadu Rejonowego w Wołominie?, Tłuszczu ? Chrzęsne, spotkaniu dla całych rodzin ?Polska Skrzydła Chwały?, pikniku rodzinnym w Markach, Kobyłce, Dąbrówce, Ząbkach i Zielonce, gdzie na stawach ?Glinianki? odbyły się specjalne zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. W trakcie wszystkich tych spotkań, dzieci i młodzież mogły nie tylko porozmawiać o swoim bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji, lecz również zasiąść za kierownicą prawdziwego policyjnego radiowozu.

Wcześniej policjanci z wołomińskiej Komendy odwiedzili dzieci w przedszkolach i szkołach na terenie naszego powiatu. Każde dziecko mogło również usiąść z policyjnym radiowozie. Funkcjonariusze gościli też przedszkolaków i uczniów szkół w Komendzie Policji w Wołominie oraz podległych komisariatach.

Wszystkie te atrakcje policjanci przygotowali specjalnie dla dzieci, młodzieży ich rodziców i opiekunów w związku z przypadającym 1 czerwca Międzynarodowym Dniem Dziecka. Do tego dopisała jeszcze wspaniała pogoda.

źródło: KPP w Wołominie

Jedno przemyślenie nt. „Dzień Dziecka z wołomińską Policją

  1. Te 2 ostatnie zdjęcia to chyba z innej imprezy, no chyba, że czegoś nie wiem o wołomińskiej Policji :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.