Edward M. Urbanowski – Krótka pamięć

Od wielu już lat, w kwietniu – miesiącu pamięci narodowej – przywołujemy wspomnienia o zmarłych, poległych i pomordowanych w naszej długiej historii walk o wolność.

W sposób szczególny pamiętamy o ofiarach II wojny światowej, tych milionach często bezimiennych męczenników, oczekujących na swój dzień rezurekcji. Wymownym symbolem są tu groby pomordowanych w kwietniu 1940 roku polskich oficerów, policjantów i urzędników w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Nic więc dziwnego, że szczególnie w tym miesiącu zmierzają do tych miejsc liczne pielgrzymki z Polski i ze świata. Chętnie uczestniczą w tych uroczystościach również politycy, gdyż dobrze wiedzą, że o Katyniu będą mówić nie tylko polskie media. To nie przypadek, że w ubiegłym roku, w 70. rocznicę tej zbrodni, nad mogiłami w Lesie Katyńskim więcej było polityków z PiS niż przedstawicieli rodzin pomordowanych. Politycy tej partii chcieli być widoczni na ekranach TV, zaczynała się bowiem kampania wyborcza! Śmiem twierdzić, że to był główny cel ich ?pielgrzymki?. Mówię tak dlatego, że w tym roku, kiedy ?wypadało? żeby tam być i ?dokończyć? tę ubiegłoroczną tragicznie przerwaną pielgrzymkę, politycy PiS zostali w Warszawie. Nikt z nich nie pojechał na groby katyńskie! Dobrze wiedzieli, że tym razem uwaga mediów będzie skierowana na Krakowskie Przedmieście. Katyń już nie był im potrzebny!
Biskup polowy Wojska Polskiego, ks. Józef Guzdek, oparł tegoroczne rozważania nad grobami pomordowanych w Katyniu na słowach rosyjskiego pisarza, Mikołaja Gogola: ?Dobro i zło należy pamiętać wiecznie. Dobro, ponieważ wspomnienie, że kiedyś nam je wyświadczono, uszlachetnia nas. Zło, ponieważ od chwili, gdy je nam wyrządzono, spoczywa na nas obowiązek odpłacania za nie dobrem.? W tym czasie, w Warszawie, pod ambasadą Rosji, politycy i sympatycy PiS spalili kukłę premiera Władimira Putina wyzywając go od łotrów i zbrodniarzy! Wygląda, że to towarzystwo, już nie słucha nauczania Kościoła, nawet w okresie Wielkiego Postu! Codziennością zaś są tu pomówienia, wyzwiska, prowokacje. Chęć wygrania kolejnych wyborów jest silniejsza od przyzwoitości. W tej walce na szalę rzucono nawet dobre imię kraju! To przecież nie anonimowi osobnicy zbezcześcili grób żołnierzy rosyjskich w Ossowie; wiadomo również kto samowolnie przykręcił tablicę na głazie – pomniku postawionym przez Rosjan w miejscu katastrofy Tu -154 w Smoleńsku; znany jest wreszcie ?patron? wystawy fotograficznej w Parlamencie Europejskim, która tak zniesmaczyła europejskich posłów do naszej najnowszej historii.
Dzięki przypadkowemu filmowi nakręconemu na tejże wystawie, wiadomo, że wśród organizatorów, posłów Prawa i Sprawiedliwości, poczesne miejsce zajmował emerytowany funkcjonariusz służb specjalnych Tomasz K. Podobnie rzecz się miała i w Warszawie. Tu również ?zauważono? wśród organizatorów manifestacji – polityków PiS – byłych agentów, Mariusza K. i Macieja W. Czyżby podpalacz, prowokator i tajniak był nowym obliczem PiS? Chyba tak, bo ci trzej panowie, prawdopodobnie znajdą się na listach wyborczych kandydatów PiS do Sejmu.
… i to wszystko wydarzyło się w miesiącu pamięci narodowej.

42 przemyślenia nt. „Edward M. Urbanowski – Krótka pamięć

 1. Anatidafobia jest chorobą nieuleczalną i degeneruje mózg. Taki wniosek płynie po przeczytaniu kolejnego wpisu, w którym żenada miesza się z prymitywnym chamstwem, a zabawne idiotyzmy z pospolitymi kłamstwami.

  Dylematem jest, jak reagować: śmiać się ze skuteczności pisaniny autora przypominającej hałas ratlerka, czy jednak oburzać się z nieustannego obsrywania nie mającego względu na jakiekolwiek zasady?

  Pewne jest jedno – dwie pierwsze sylaby nazwiska zobowiązują, wyznaczają standardy, chyba są wzorcem.

 2. Edziu powie3m jak Kargul- czy Ty zaczadział że takie bzdury wypisujesz. Pod tymi wypocinami redaktora Edwarda w których drwi sobie z tragicznie zmarłych którzy w myśl jego jechali do Katynia by robić kampanię wyborczą- wyjątkowo cynicznie w Wielkim Tygodniu brzmią życzenia podpisane przez team plugawców tuż pod tym paszkwilem.

 3. Dla „czytelnika” to są bzdury. On zachwytu oczekuje ze wszystkiego co PiS robi. No pewnie trzeba zachwycać się z każdej sylaby wypowiedzianej przez prezesa. Jeśli ktoś nie rozumie tego co czyta i uważa , że PiS jest święty tylko się go ciągle ktoś czepia to najbliżej w Ząbkach konsultują takie przypadki. No powiedz człowieku po co oni tam lecieli? Przecież nie po nic innego jak po to, żeby efektownie rozpocząć kampanię wyborczą. Jak tego nie widzisz to w drodze do Ząbek możesz wpaść po drodze na oddział okulistyczny by zdiagnozować ślepotę. Co myślisz że tylko ty i twoi kolesie znają prawdę. No może walniesz coś o sztucznej mgle albo o innych urojeniach. Może specjalista Macierewicz ma coś nowego w zanadrzu? Zapytaj, pewnie ma jakąś rewelację w sam raz na twój poziom. Z takimi „argumentami” nie warto polemizować. To rozmowa ze ślepym o kolorach. Jest sens? I jeszcze jedno nie powołuj się na Wielkie Tygodnie zobacz jakie jest twoje zachowanie. Nie udawaj świętoszka bo tacy są najgorsi i obrzydliwi w swojej dewocji i bigoterii. Jak nie wiesz co to znaczy to kup sobie słownik tylko z dużymi literami, bo małych pewnie nie znasz.

 4. Znalezione na BIP UM w Wołominie:
  OGŁOSZENIE O WYNIKU NABORU NA WOLNE STANOWISKO
  URZĘDNICZE
  ROK. 2110.2.2011
  Burmistrz Wołomina informuje, że w wyniku otwartego i konkurencyjnego
  naboru na wolne
  stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Wołominie, ul. Ogrodowa 4,
  05 – 200 Wołomin, do
  zatrudnienia na stanowisku
  Specjalista w Biurze Burmistrza
  wyłoniono kandydatów do zatrudnienia:
  Pan Tadeusz Deszkiewicz
  zam. Warszawa
  Pan Marcin Wierzchowski zam. Warszawa
  Pani Lilianna Zientecka zam. Warszawa
  Pani Marta Domańska-Gawryś zam. Klembów
  Pan Robert Szumski zam. Wołomin
  Uzasadnienie
  W związku z ogłoszeniem naboru na wolne stanowisko urzędnicze
  specjalista w Biurze Burmistrza
  wywieszonym na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego oraz opublikowanym w
  Biuletynie
  Informacji Publicznej w dniu 20 kwietnia br., informuję, że kandydaci
  wyłonieni do zatrudnienia
  spełnili wszystkie wymogi formalne zawarte w ogłoszeniu oraz wykazali
  się stosownym
  wykształceniem oraz doświadczeniem na ww. stanowisko.

  Ryszard Madziar

  Burmistrz Wołomina

 5. I jeszcze jedno wczorajsze ogłoszenie z BIP-u

  OGŁOSZENIE O WYNIKU NABORU NA WOLNE STANOWISKO
  URZĘDNICZE
  ROK. 2110.3.2011
  Burmistrz Wołomina informuje, że w wyniku otwartego i konkurencyjnego
  naboru na wolne
  stanowisko urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Wołominie, ul. Ogrodowa 4,
  05 – 200 Wołomin, do
  zatrudnienia na stanowisku
  Naczelnik Biura Burmistrza
  wyłoniono kandydata do zatrudnienia:
  Pan Roman Kroner zam
  Mińsk Mazowiecki
  Uzasadnienie
  W związku z ogłoszeniem naboru na wolne stanowisko urzędnicze
  naczelnik Biura Burmistrza
  wywieszonym na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego oraz opublikowanym w
  Biuletynie
  Informacji Publicznej w dniu 20 kwietnia br., informuję, że kandydat
  wyłoniony do zatrudnienia
  spełnił wszystkie wymogi formalne zawarte w ogłoszeniu oraz wykazał
  się stosownym
  wykształceniem oraz doświadczeniem na ww. stanowisko.

  Ryszard Madziar

  Burmistrz

 6. Nie ma co komentować. Ręce opadają. No dalej wielbiciele PiS-u chwalcie, chwalcie, chwalcie.

 7. Panie redaktorze /insynuatorze manipulatorze/ oraz posiadaczu innych
  niesławnych tytułów
  Ten twój agent Mariusz K. to nikt inny jak Mariusz Kamiński b. szef CBA.Człowiek ten zasłużył się w walce z korupcją.Ze względu na
  aferę hazardową Tusk go zdymisjonował bo był niewygodny.Ten „agent” był współtwórcą i działaczem NZS.Działał także w opozycji demokratycznej.Dzięki niemu możesz w tej swojej gazecie szczekać i opluwać niewinnych ludzi.Napisz trochę o lodach które kręci PO.A nazbierało się tego dużo .Jak chcesz to Ci mogę przypomnieć.

 8. Nie ma co komentować. Ręce opadają. No dalej wielbiciele PO chwalcie, chwalcie, chwalcie.

 9. Redaktor ma 100% racji tylko macie za cienkie umysły żeby to pojąć, albo po prostu narmalny człowiek nie pojmuje jak można tak działać, szybko referendum i wynocha z tym towarzystwem. Nie wierzę żeby Wołominiacy tego nie widzieli jak robią nas na szaro i jeszcze płacimy z naszych podatków im pensje, zamiast zrobić parę inwestycji. Ludzie ocknijcie się!!!!

 10. no – tak nad redaktor zafundował nam ekumeniczny tekst a święta.Śmiech mnie ogarnia jak czytam te obłudne życzenia redaktora Urbanowskiego i właściciela gazety Grabińskiego. Jak nisko trzeba upaść żeby być takim cynikiem.

 11. do czytelnika- cóż dostrzrgasz cynizm u redaktora lecz wlasnego nie widzisz

 12. Witam! zaglądam tu od dość dawna z kilku powodów a jednym z nich są właśnie felietony Pana Edwarda. Panie Redaktorze, gratuluję dobrego pióra i celnych obserwacji. Niech Pan się nie zraża opiniami osób takich jak „czytelnik”, „kwak” czy „uważny obserwator”. Niech mi Pan wierzy, wiele osób identyfikuje się z Pańskimi tekstami, choć nie wykrzykują swoich racji na forach internetowych. Pozdrawiam serdecznie

 13. Ja nie zawsze zgadzam się z opiniami Pana Edwarda ale uwazam że pan redaktor jest komentatorem i przedstawia swoje opinie z którymi można zgadzać się lub nie.
  Przyznaję jednak rację mar-cin(owi), tacy jak ,,czytelnik,, i kilku innych to osoby które nie potrafią dyskutować i kulturalnie się spierać, to są ludzie, którzy wyznają zasadę ,, kto nie ze mną ten przeciwko mnie,,
  To ludzie zakompleksieni a energię i zadowolenie czerpią z opluwania.
  Niejaki czytelnik często wypisuje tu swoje tak zwane opinie.
  Warte podkreślenia jest jedno pan Edward wyraza swoje opinie jawnie zaś ci pseudo komentatorzy kim są?

 14. Nic tylko w urzędzie same Pisiory – co zrobią zobaczymmy. Menagery od za…KUMOTERSKIEJ ROBOTY

 15. Tekst na lany poniedziałek. Klakierujcie sobie sami na wzajem, przecież to wasza platformerska gazeta, chyba się nie mylę. Proponuję by nie wpisywać się na to forum, pozostawmy je samym swoim. Niedługo będą pozorować wydumane wpisy by tylko dołożyć Pisowi. Nad redaktor będzie udawał Pisowca a jego żonka fankę PO. Ale zabawa będzie fajna – tak też można mieszać w głowach.

 16. PiS-owi dokładać nie trzeba sam to robi doskonale. Jestem za niewchodzeniem na to forum takich „wybitnych” komentatorów jak „czytelnik”. Nie wchodź przecież nikt cie nie zmusza.

 17. „Rzuć hasło a masa się sama nakręci”. To słowa jednego z przywódców ,który nieomal spowodował zagładę ludzkości.Manipulacja polityczna tragedią smoleńską w wykonaniu tego ,którego BRAT i INNI padli ofiarą nieszczęścia przekracza godność Polaka i Człowieka ,a który realizuje swoje niespełnione idee dzieciństwa o „złotym księżycu” bez wykazywania minimum żalu i współczucia dla ofiar.Za nim idzie rzesza nieświadomych, nakręconych ,podjudzanych przez wyrafinowanych agentów Maciarewiczów czy chorągiewek Czarneckich zagubionych w gospodarczo osłabionym państwie ludzi.Bezwzględna chęć rządzenia krajem przez polityków PiS ,PO, SLD, PSL i mniejszych stawia dziś ich wszystkich na tym samym poziomie. Polityka nie jest warta tej niewinnej śmierci .W tej walce nie ma wygranych . Wszyscy przegrywamy. Przegrywamy z polityką. Pozostawiamy za sobą pamięć o ofiarach ,a wybieramy zwierzęcy instynkt o dominację .Straciliśmy 96 POLAKÓW i bez znaczenia czy z PiS ,PO, SLD . POLAKÓW !!!

 18. W Zielonce PiS chciał „igrzysk” i zaproponował uchwałę by skwer w centrum Zielonki na, ktorym znajduje się pomnik b AK i odbywaja sie wszystkie uroczystości patriotyczne nazwano im. L i M Kaczyńskich. Na szczęscie wiekszość radnych niezależnych wykazała sie trzeźwościa rozumu i uchwały nie dopuszczono do porzadku obrad. Można by powiedzieć i caly misterny plan PiS poszedł w krzaki czyli co sie stało, że się zesr….. do roboty a nie głupoty w głowie. A może by tak główna ulicę Kolejową w Zielonce zmienić np na Jarosława Kaczyńskiego.

 19. Najlepiej wszystkie ulice nazwać tym imieniem, wszystkie bez wyjątku i na każdej obowiązkowo pomnik albo i dwa pomniki. Wtedy będzie cudnie.

 20. Ktoś powiedział , ze pamięć jest jak studnia, im głębiej, tym ciemniej – w przypadku tej ujadającej sfory
  anty-PiSowskiej – to szalenie trafne spostrzeżenie jak widać obłudnicy mówią zawsze z ręką na sercu…
  – nawet – a może przede wszystkim dla
  -Urbanowskiego Edwarda
  – Pamiętaj, że wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad.( nie zostawiło?) Dlatego miej świadomość tego, co robisz…..
  ? Paulo Coelho

 21. A ty tu znowu „Alicjo z krainy Jaroslawa”… do namiotu na Krakowskie ….

 22. Koszmar, znów te pierdolety, cytaty, głupoty, niby proroctwa. Alicja wkracza do akcji, będzie nawracać lud i wskazywać mu właściwe tory. Ktoś też, Alicjo, powiedział prawda jak dupa , każdy ma własną.

 23. „pamięć jest jak studnia, im głębiej, tym ciemniej” – to powinna być dewiza wszystkich polityków. Na szczęście to nie jest prawda. Pamiętamy czerwiec 2000 r. Alicjo. Wołomin nigdy nie zapomni.

 24. Ala dostała pracę w Urzędzie, jak nic, dlatego mniej jej na forum teraz ;-)
  albo przepustka sie jej skończyła…

 25. PARDON
  reagujesz na mnie
  – jak fircyk w zalotach w przewiewnych galotach :)))

 26. Moby Dick 2:
  bagnet na broń:
  Marek:
  cep, cepa, cepem …..
  wyskubane pióra bezsensu i blagi
  w oparach absurdu
  i braku powagi

 27. gdybym tak reagował to nie cieszyłbym się z tego, że twoja Alu przepustka skończona ;-)

 28. Przychodzi Alicja do lekarza po przepustce a lekarz na to za późno lalalala, tego sie nie da wyleczyć, trzeba by ojciec dyrektor pobłogosławił i dał ostatnie namaszczenie. Do Torunia to ze Wschodniego bryka odchodzi około 17.00.

 29. Dzięki takim PARDONOM ,
  instytucja wiejskiego głupka siedzącego na przydrożnym płocie – będzie ciągle żywa.
  Czym się charakteryzuje wiejski głupek ery Internetu? Otóż,
  – wyraża opinie nie na temat,
  – nie komentuje tekstu lecz obraża innych komentujących teksty,
  – jest sfrustrowany jakby siedział z gołą d?
  w mrowisku,
  – wiejski głupek cieszy się z prostacką naiwnością z własnych pomysłów ,
  …(co widać we wpisie PARDONA .,,gdybym tak reagował to nie cieszyłbym się z tego, że twoja Alu przepustka skończona ;-),, – cóż za bezkrytyczny bełkot !
  – wiejski głupek jest nasiąknięty durną złośliwością i nieszczęśliwym idiotyzmem ….
  „Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć.” – Einstein
  – czy widły w garści PARDONA, roztrząsającego chamstwo na Forum – uczynią z niego Posejdona czy szczerbatego wiejskiego głupka ?

 30. Alicja ty naprawdę jesteś trafiona, a ja myślałem ,że to tylko jaja se robisz

 31. Moby Dick 2:
  Zasada oko za oko mogłaby uczynić z ciebie ślepca
  – więc ci odpuszczam ……
  ponadto, a może przede wszystkim należałoby z całą pewnością uszanować jutrzejszy wyjątkowy dzień – co niniejszym czynię – i daruję ci
  – masz jeszcze szansę nabrać rozumu ….

 32. Alicjo wiesz co to jest (_@_) ……………Cyberdupa

 33. Alicja linki to sobie możesz oferować swoim dzieciom lub wnukom jak je masz….i to by było na tyle papapa (_@_)…

 34. Moby Dick 2 _ tak trzymać. Alicja znów zwiała z krainy koszmarów i w amoku wypisuje te swoje chamskie głupoty. Jak widać cierpi na bezsenność te swoje koszmary nocne płodzi o 1:18. Sa takie choroby w których bezsenność i mania prześladowcza są głównymi objawami. To sie może i da leczyć ale ordynator nie powinien udzielac przepustek. Alicjo!- proszę natychmiast wrócić na oddział.

 35. No cóż, Urbanowski już przygotował w Wołominie zabójcę kolejnego pisiaka. Co tam ŁÓdź?!

 36. winetou:
  Im większe zero ,tym bardziej nadęte.
  Skończyłam .

 37. czyż nie powinno być: „skończyliśmy”, królowo Alicjo?
  właśnie „wiejskim głupkom” zawsze uchodziło na sucho kpienie z królowej, moja droga Alicjo

 38. ALICJO -proszę natychmiast wrócic na oddział, bo zastosuję kaftan bezpieczeństwa!!!!!!!!!!!

 39. leki działają, tak trzymaj Alicja, widać ze wyluzowałaś:-)

Możliwość komentowania jest wyłączona.