Edward M. Urbanowski: Zwycięstwo?

edward urbanowski11

Jak podał GUS, dług Polski na dzień dzisiejszy to ok. 1 biliona złotych i rośnie oraz tzw. dług ukryty, czyli zobowiązania wobec emerytów – ok. 5 bilionów zł. Zaś planowany dochód państwa w 2018 r. ma wynieść tylko 355,7 miliardów.
W minioną sobotę premier Mateusz Morawiecki wziął udział w konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy w Warszawie. W swoim wystąpieniu zapowiedział kilka nowych projektów.
– Wyprawka; – Chcemy, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18 roku życia, które uczęszcza do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym. To będzie kolejny wielki, ważny element naszego programu społecznego, nie będzie tam żadnych warunków, to dla wszystkich rodziców. Projekt ten zostanie zrealizowany w przeciągu paru najbliższych miesięcy. Koszt – 1,5 mld rocznie.
– Obniżka podatku CIT dla małych i średnich przedsiębiorców z 15 proc. do 9 proc; – Dziękuję wszystkim uczciwym przedsiębiorcom, których jest ogromna większość. Ufamy im dalej i wspieramy małą i średnią polską przedsiębiorczość, i po raz drugi obniżymy podatek dla wszystkich małych i średnich firm.
– Dostępność + dla seniorów; – Rząd zagwarantuje na ten program w ciągu najbliższych kilku lat 23 mld zł. To jest tyle, ile rocznie wydajemy na 500+, po to, żeby poprawić warunki życia seniorom, osobom słabszym, niepełnosprawnym. W najbliższym czasie rząd zaproponuje dodatkową, minimalną emeryturę dla kobiet, które osiągnąwszy wiek emerytalny nie mają minimalnej emerytury, a urodziły co najmniej czwórkę dzieci.
– Mniejszy ZUS dla małych firm; – Niższy ZUS, bardziej proporcjonalny. Niższy dla tych, którzy mają niższy przychód, trochę wyższy dla tych, którzy mają wyższy przychód; bardziej sprawiedliwy i bardziej akceptowalny. Na pewno dzięki temu wyciągniemy część firm z szarej strefy.
– Drogi lokalne; – Powstanie nowy fundusz dróg lokalnych. Już w tym roku przeznaczamy prawie 1,5 mld zł, czyli kwotę do tej pory nigdy nie przeznaczaną na drogi gminne, powiatowe, na te drogi, które są najbardziej potrzebne. Utworzymy specjalny fundusz tej jesieni, fundusz co najmniej na 5 mld zł, który na najbliższe 18 miesięcy będzie wielkim zastrzykiem finansowym dla naprawy i budowy dróg gminnych i powiatowych.
Do tego, jak zapowiedział Premier, w 2019 r. w budowie będzie 100 tys. mieszkań w ramach programu „Mieszkanie Plus”. – To jest moje zobowiązanie! Wkrótce też minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel przedstawi kompleksowy program dla rolników. Zostanie poszerzony zakres działania ustawy o rolniczym handlu detalicznym, po to, żeby rolnicy mogli sprzedawać swoje płody z pominięciem tych różnych wielkich pośredników, żeby marże były tanie.
– Za kilka tygodni miną trzy lata od zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, jesienią miną trzy lata od zwycięstwa PiS w wyborach parlamentarnych. Dwa zwycięstwa to bardzo wiele, ale czy to wystarczy do naprawy Rzeczpospolitej? Nie. To za mało. Czy wygramy w nadchodzących wyborach samorządowych, w wyborach do Parlamentu Europejskiego, czy zwyciężymy w wyborach parlamentarnych w 2019 r.? Tak, zwyciężymy! Polska jest jedna i ja wierzę w jej zwycięstwo. Zwyciężymy!
To prawda. Zwycięży PiS a przegra Polska … niestety.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.