Eid mubarak dla społeczności muzułmańskiej Powiatu Wołomińskiego

eid mubarak 1

Dziś kończy się ramadan – święty miesiąc muzułmanów. a zaczyna jedno z najweselszych świąt muzułmańskich Id al-Fitr czyli Święto Przerwania Postu (święto dziękczynienia), które potrwa do jutrzejszego wieczoru

W tym dniu muzułmanie w atmosferze radości odwiedzając się nawzajem, pozdrawiają słowami „eid mubarak”, składają sobie życzenia i obdarowują prezentami. Jest to dzień radości, modlitwy, wzajemnego pojednania i dziękczynienia Bogu za przeżycie czasu świętego postu i przebaczenie grzechów. Jest to również dzień społecznej solidarności. Ci, których na to stać, winni w tym dniu wesprzeć potrzebujących, aby i oni mogli mieć udział w radości tego świątecznego dnia.

Eid Mubarak lub (arab. عيد مبارك) to tradycyjne muzułmańskie pozdrowienie używane m.in. podczas świąta Eid al-Fitr. Eid oznacza „świętowanie”, a Mubarak „błogosławiony”. Właśnie błogosławionego święta życzą sobie wzajemnie muzułmanie na zakończenie Ramadanu.

W Powiecie Wołomińskim społeczność muzułmańska jest mocno reprezentowana. Z okazji zakończenia Ramadanu składamy wszystkich muzułmanom serdeczne życzenia.

في هـذه الأيام المبـاركة ومع قرب إطـلالـة هلال عيـد الفطـر السعيد

بأحـر التهـاني وأصدق الدعـاء أن يتقبل الله منا ومنكم الصيام

وأن يجعـله عيد فرح وسرور وأن يديم نعمـه عليكم.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.