Cieszymy się z utrzymania Ligi Okręgowej w Tłuszczu

Tomasz Wojdyna jest trenerem Bobra Tłuszcz, zespołu rywalizującego w lidze okręgowej (grupa Warszawa I). W ostatnim meczu ligowym tłuszczanie pokonali Mazura II Karczew aż 6:1, a w następnej kolejce (wieńczącej sezon) zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Bugu Wyszków. W bieżącym sezonie, mimo ciężkiej sytuacji kadrowej, Bóbr zdołał się utrzymać w Lidze Okręgowej. Z Tomaszem Wojdyną rozmawia Paweł Choim.
– W ostatnim spotkaniu ligowym (9 czerwca) wysoko wygraliście aż 6:1 z Mazurem II Karczew. Proszę o krótkie zrelacjonowanie tego meczu?
– Szczerze powiedziawszy, to byłem sam zaskoczony tak wysokim wynikiem, ponieważ w tej rundzie drużyna z Karczewa prezentowała się bardzo dobrze. Myślę , że na wynik spotkania miała też wpływ zmiana taktyki, w której postawiliśmy na obronę i kontratak, a także ambicja chłopaków.
– W jakim elemencie gry spisywaliście się najlepiej?
– Tak jak już mówiłem wcześniej: obrona i gra z kontrataku.
– Wydaje się, że takie zwycięstwo powinno podbudować zespół, biorą pod uwagę fakt, że w ostatnim czasie różnie Wam się wiodło w rozgrywkach ligowych. W rundzie wiosennej wywalczyliście trzy zwycięstwa, trzy razy zremisowaliście i doznaliście osiem porażek. Jak Pan uważa?
– Myślę, że wiary w swoje umiejętności nie straciliśmy nigdy – jedynie brakowało przełamania, które nastąpiło w tym spotkaniu. Co do słabej rundy, a może i sezonu, długo można było by opowiadać .
Borykamy się z problemami kadrowymi. Odeszło z naszej drużyny w ciągu trzech lat około 15 zawodników. W kadrze zespołu zostało 19 chłopaków. Zdarzyły się trzy poważne kontuzje, które wyeliminowały dwóch zawodników na całą rundę i jednego na pół rundy. Dwóch zawodników zrezygnowało w trakcie sezonu, więc zostało nas 14 na polu walki. I tak od sześciu kolejek gramy w składzie od 12 do 14 zawodników na mecz, starając się walczyć o punkty.
– W ramach ostatniej kolejki (16 czerwca) zmierzycie się na wyjeździe z Bugiem II Wyszków. Proszę o prognozy, przewidywania na to ostatnie w tym sezonie spotkanie?
– Chodź utrzymanie mamy zapewnione, chcemy jeszcze powalczyć o 10. lokatę.
– Sezon niemalże dobiegł końca. Przed Wami pozostała ostatnia kolejka. Proszę o podsumowanie sezonu (miejsce w tabeli, bilans itd.)?
– Był to bardzo ciężki sezon ze względu na problemy kadrowe, więc podwójnie się cieszymy z utrzymania Ligi Okręgowej w Tłuszczu.
– Jakie macie plany na przyszłość? Jak będzie wyglądał okres przygotowawczy, czy można snuć jakieś przypuszczenia odnośnie następnego sezonu?
– Ciężko snuć plany na przyszłość nie mając odpowiedniej kadry na następny sezon, a po drugie zbliżają się wybory władz klubowych na kolejną kadencję, więc zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.