Gmina Radzymin na 43. miejscu w rankingu „Liderzy inwestycji”

Gmina Radzymin awansowała na 43. miejsce w najnowszym rankingu „Liderzy inwestycji 2015-2017” magazynu „Wspólnota” w kategorii mniejszych miast, w której sklasyfikowano 590 samorządów. Ranking przedstawia średnie wydatki inwestycyjne na mieszkańca w okresie trzech lat 2015-2017. Miejsce w pierwszej pięćdziesiątce odzwierciedla ogromną ilość nowych projektów inwestycyjnych, które gmina Radzymin przeprowadziła i nadal prowadzi w tej kadencji samorządowej.

„Liczby nie kłamią – Radzymin w ostatnich latach stał się liderem inwestycji, osiągając niemal tysiąc złotych wydatków inwestycyjnych na mieszkańca w ciągu ostatnich trzech lat. Jeszcze kilka lat temu zajmowaliśmy miejsce w trzeciej setce. Myślę, że w kolejnym rankingu, który obejmie rekordowy rok 2018, gmina Radzymin znajdzie się jeszcze wyżej” – powiedział Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina. „Inwestujemy w szkoły, drogi i inne obiekty dla mieszkańców, wykorzystując przy tym dostępność finansowania zewnętrznego i stale rosnące dochody gminy.”

W rankingu inwestycyjnym „Wspólnoty” gmina Radzymin awansowała o ponad pięćdziesiąt miejsc, osiągając poziom średnich wydatków inwestycyjnych na mieszkańca w wysokości 975,73 zł. Poziom ten wzrósł z 770 zł w rankingu za lata 2014-2016 (miejsce 100.) i z 483 zł za lata 2013-2015 (miejsce 278). W kategorii mniejszych miast sklasyfikowano 590 samorządów. Radzymin wyprzedził w tegorocznym rankingu takie miejscowości naszego regionu jak Serock (miejsce 67), Marki (121), Kobyłka (128) czy Ząbki (139).

„Liderzy inwestycji – ranking wydatków inwestycyjnych samorządów” jest przygotowywany co roku przez magazyn „Wspólnota” i przedstawia dane finansowe samorządów – województw, powiatów, miast powiatowych i mniejszych oraz gmin wiejskich – w zakresie wydatków na inwestycje. Pełne tegoroczne wydanie rankingu można znaleźć na stronie magazynu „Wspólnota” www.wspolnota.org.pl/rankingi.

Źródło: UMiG Radzymin

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.