Gość Życia – Teresa Urbanowska zaprasza – Sławomir Rosłon, radny z Gminy Poświętne

– Trudno powiedzieć po tych 100 dniach czy jakieś nieprawidłowości były czy nie. Sprawdzałem umorzenia podatków. Były jakieś umorzenia, które mnie się nie podobały, ale nie szukałem zbyt głęboko w dokumentach. Uważam, że jest nowa kadencja. Dokonały się zmiany. Trzeba iść do przodu, bez oglądania się za siebie i pracować – stwierdził Sławomir Rosłon w wywiadzie udzielonym Teresie Urbanowskiej.

Komentarze

komentarzy

3 przemyślenia nt. „Gość Życia – Teresa Urbanowska zaprasza – Sławomir Rosłon, radny z Gminy Poświętne

  1. Panie Sławomirze ani słowa o palącym problemie oświaty a miał Pan okazję. Właśnie znów zawisła nad wieloma szkołami wizja przekształceń i likwidacji . Władze gminne karmią nas informacjami że jeśli nauczyciele wywalczą podwyżki to gmina musi przekształcić lub obniżyć organizację bo nie stać jej będzie na utrzymanie oświaty. Najlepsze wyjście /marzenie wójta dopiero co wybranego/ to aby wszystkie szkoły z terenu gminy a jest ich 6 przejęło stowarzyszenie. Nikt wtedy nie będzie musiał martwić się o pensje nauczycieli. Czy system finansowania oświaty jest aż tak zły ? Jak nauczyciele mają walczyć o podwyżki i być z innymi nauczycielami jeśli za chwilę stracą pracę lub dostaną obniżki .
    Dlaczego chcecie podzielić wyborców na lepszych i innych. Podyskutujmy o małych gminach i funduszach na oświatę. Dlaczego te małe gminy nie walczą o fundusze na oświatę tylko robią prosty krok zamykają szkoły. Wykrzyczmy ! razem, że niewielkie gminy wiejskie mają problemy. Pan przewodniczący na ostatniej sesji tak ładnie to powiedział, że razem możemy więcej i gdzie ten wspólny głos, gdzie ten krzyk rozpaczy na niską subwencje oświatową. Jestem zawiedziona, szkoda, że tylko mówicie u siebie a robicie jak na „górze” przekazujecie wszystko najniżej – na lokalne społeczności i dzieci. Miał to być wspólny problem a jest „nasz” nie „wasz”. Jakie to proste pozbyć się problemu a z drugiej strony górnolotne słowa wszystkich o młodzieży która jest najważniejsza.

  2. Dobrze mowi,do przodu widzial Wojt jaka sytuacje finansowa ma byl Radnym, widzialy galy co braly

  3. Dopowiadam Pani Mieszkanka gminy.
    Proszę Panią w czasie nagrywania materiału nic nie wiedziałem o pomysłach władzy odnośnie szkół. Materiał był nagrywany wcześniej dlatego na ten temat nie było rozmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.