Dwóch mężczyzn weszło do jednego ze sklepów na terenie Ostrołęki. Jeden z nich wszedł za ladę i trzymając w ręku nóż, zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy. Na szczęście kobiecie udało się uciec ze sklepu i przy pomocy osób postronnych zamknąć sprawców w środku. Po niespełna dwóch minutach na miejscu byli już policjanci, którzy szybko obezwładnili agresorów i osadzili ich w policyjnym areszcie.
Wczoraj ok. godz. 17 na stanowisko kierowania Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie dotyczące rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na miejsce natychmiast skierowano ostrołęckich policjantów oraz służby ratunkowe. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do jednego ze sklepów weszło dwóch mężczyzn. Po chwili jeden z nich wszedł za ladę sklepową i trzymając w ręku nóż, zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy.
Kobiecie udało się wybiec ze sklepu. Gdy była już na zewnątrz poprosiła postronnych mężczyzn o pomoc przy trzymaniu drzwi wejściowych, aby sprawcy nie mogli uciec.
Po niespełna dwóch minutach na miejscu byli już ostrołęccy policjanci, którzy szybko obezwładnili sprawców rozboju. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu wyszkowskiego (39 lat). Obaj byli pod wpływem alkoholu. Jeden miał 2, a drugi półtora promila alkoholu w organizmie. Policjanci przy jednym z mężczyzn zabezpieczyli nóż. Agresorzy zostali przewiezieni do ostrołęckiej komendy policji i osadzeni w policyjnym areszcie.
Na miejscu zdarzenie do wieczora pracowali policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, którzy wykonywali czynności procesowe mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia.
Źródło: Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Groźny wypadek w Nowinkach. Auto wypadło z drogi i rozbiło się w przydrożnym rowie
Był pewny ze wygrał BMW – mieszkaniec powiatu siedleckiego stracił ponad 18 tysięcy złotych
Płomienie sięgały wysoko! Dramatyczny pożar auta po zmroku.
Tragedia na Ursynowie. Pożar przy Migdałowej pochłonął cztery życia
Brutalny atak w centrum Warszawy! 20-latek w stanie krytycznym.
Policjanci zlikwidowali laboratorium do produkcji narkotyków. Zabezpieczono 90kg środków psychoaktywnych. Dwóch obywateli Ukrainy usłyszało zarzuty
Zderzenie na Żołnierskiej! Rozbite auta i utrudnienia na DW631
Wieczorna akcja strażaków w Marianowie. Ogień strawił samochód osobowy, a sytuacja mogła zakończyć się znacznie poważniej.
Śmiertelny wypadek na krajowej „50”. Tir w rowie. Kierowca i pasażer wypadli przez szybę.
Nie ustąpił pierwszeństwa. Motocyklistka trafiła do szpitala.
Areszt dla sprawcy awantury domowej. Odpowie za usiłowanie zabójstwa
Pijany kierowca z dzieckiem w aucie. Odpowie za narażenie małoletniego na niebezpieczeństwo
Zderzenie dwóch aut na DK50 – wyglądało poważnie, finał zaskakuje
Ponad dwukrotne przekroczenie prędkości w Nieporęcie. 22-latek stracił prawo jazdy i zapłaci 5000 zł.
