Jerzy Mikulski wchodzi do gry

W środę 27 października odbyła się konwencja wyborcza ?KWW SKW 2010?. Pod taką nazwą w tym roku został zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców, którego liderem między innymi jest Jerzy Mikulski, Andrzej Żelezik i Edward Olszowy.?Zmiany na lepsze? – to hasło tegorocznej kampanii wyborczej Jerzego Mikulskiego. Hasłem tym zakończyła się prezentacja dokonań obecnej kadencji. Zmiany na lepsze to zakończona budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej, oddana do użytku oczyszczalnia ścieków, nowoczesne szkoły i przedszkola, boiska, place rekreacyjne, place zabaw i basen, który niebawem zostanie oddany do użytku. – Wszystkie zmiany jakie się dokonały przez ostatnie lata są zmianami na lepsze. Chcemy, żeby przez kolejne lata w naszym mieście nadal zmiany na lepsze zachodziły ? mówił prezentując podczas konwencji swój program wyborczy Jerzy Mikulski, który otrzymał rekomendację stowarzyszenia do ubiegania się o reelekcję na stanowisku burmistrza Wołomina. Jerzy Mikulski w swoim programie zapowiada między innymi: kontynuację programu przebudowy dróg i chodników, wspomaganie rozwoju transportu i komunikacji, rozbudowę wodociągów, kanalizacji oraz wiele innych działań.  Dobiegająca końca kadencja samorządu to faktycznie dla Wołomina okres, w którym rządzącym udało się zrealizować wiele znaczących dla miasta i gminy inwestycji. To też nie dziwi fakt, że na konwencję wyborczą zorganizowaną przez ugrupowanie z którego wywodzi się burmistrz Wołomina Jerzy Mikulski jak też Andrzej Zelezik, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Edward Olszowy, przewodniczący Rady Powiatu przyszło wielu członków i sympatyków SKW. Andrzej Żelezik poinformował, że  w tym roku komitet idzie do wyborów pod nazwą ?SKW 2010?. – Spowodowane jest to tym, że pod naszą nazwą zarejestrowany został inny komitet stworzony przez osoby, które chcą na naszym szyldzie ?ugrać? więcej głosów ? powiedział (więcej na ten temat czytaj https://www.zyciepw.pl/jerzy-mikulski-wchodzi-do-gry#comment-81209).

Teresa Urbanowska

55 przemyśleń nt. „Jerzy Mikulski wchodzi do gry

 1. Zrozumiałe jest kierowanie czytelnika do wydania prasowego przez płatny tygodnik. Jeśli powtarza to bezpłatny na stronie internetowej gdzie miejsca od metra i ciut, ciut, jest to nieporozumienie.
  Hasło ?Zmiany na lepsze? potwierdza wytykany nie tylko przez opozycję zły stan poprzedni jaki przypisywać należy Burmistrzowi i SKW. Nie jest to wejście do gry tylko ratunek przed klęską. Zakończenie zadania inwestycyjnego nie jest zmianą na lepsze bez oceny jego efektu. Ktoś już to pisał, że zakopany w ziemi kilometr rury jaka nie jest efektywnie wykorzystywana to nie inwestycja w przyszłość, a marnotrawstwo. Szczególnie kiedy inne rozwiązanie jest kilka razy tańsze. Nakłady inwestycyjne na zakresy przynależne samorządowi są naturalne i jako takie nie stanowią powodów do uznania. Z tego co wiem w ostatniej kadencji rządziła koalicja, a Burmistrz zobowiązany był do realizacji uchwalonych przez Radę zadań. Jeśli sami koalicjanci mówią i piszą o opóźnieniach których źródło tkwi w osobie Jerzego Mikulskiego o czymś to świadczy. Sukces, o ile jest wszyscy głoszą czego nie widzę, nie słyszę i nie czytam. W wydaniu jednego z nich jest przypisywaniem sobie niezasłużonych zasług lub nieprawdą. Wybór oceny pozostawiam każdemu czytelnikowi artykułu i komentarza.

 2. 4 lata temu ta sama gazeta „wprowadzała do gry” obecnego starostę. Zlitujcie się zmieniajcie teksty.

 3. Nie dziwią mnie , co prawda, ale śmieszą komentarze takich jak wyborca nie widzi on inwestycji ale inni wyborcy widzą , jeżdżą nowymi drogami, maja kanalizację,czyste miasto i niestety nie pozostawią Ci złudzeń, nie będzie drugiej tury, taka prawda.

 4. „obiektywny” może wyjaśnisz, który to z koalicjantów wygra w I turze i dlaczego ten, a nie inny. Czy ten co mówi, że jest cacy czy ci którzy mówią, że jest be i czas na zmiany. Wszystko co budowane jest w mieście i gminie pochodzi z naszych kieszeni. Dotyczy to również wynagrodzenia samorządowców. Śmiem twierdzić, że Burmistrz osobiście nie partycypuje finansowo w tych kosztach w żadnym stopniu ? wszystko co otrzymuje jest naszym darem. Nie widziałem też żadnego z nich z miotłą i szpadlem. Robią to lepiej lub gorzej, kiedy inwestują nasze pieniądze. Wybudowany obiekt za moje środki jest moim sukcesem jeśli tak to oceniam. Budowniczy (robotnik, majster i administrujący inwestora zastępczy) podlega takiej samej ocenie jak rezultat ich pracy. Kryteriami są jakość robót, terminowość, cena ofertowa oraz udzielone gwarancje. Płatnik i zleceniodawca nimi kieruje się w wyborach. Tylko nimi posługiwać się można w ocenie rządzącej koalicji oraz Burmistrza. Opierając się na nich nikt z obecnych nie zasługuje na kontynuację robót budowlanych jakie będę finansował. To co powstało z opóźnieniami było zbyt drogie, ograniczone do niezbędnego minimum w atmosferze skandali.

 5. Czemu się podszywają pod cudzą nazwę?Czyżby to przymierze jakieś tam…im się przejadło,czy skompromitowało?Jak mawiają kradzione nie tuczy,dlatego dziwię się niektórym że starują z duplikatu.

 6. Ja dostrzegłam jedno…Zmiany dla samych zmian…powodują, że dotąd są jeszcze w centrum Wołomina niewybrukowane ulice (obiecanki z poprzednich wyborów)… brak ronda na skrzyżowaniu 1 Maja i Sikorskiego… brak sygnalizacji na skrzyżowaniu wyremontowanej Lipińskiej i wyremontowanej Mickiewicza(gdzie wypadki są przeciętnie co 2 tyg). Ciekawe jak będzie tym razem…czy ewentualny „nowy” spełni… stare obiecanki… Moim zdaniem Burmistrz chcąc nie chcąc musi „bywać” wciąż i wszędzie… więc skuteczną pracą zespołu musi faktycznie kierować na co dzień ktoś inny… i musi to być człowiek równie zdolny co uczciwy…odporny na tzw. „układy”… powinien też umieć przeciwstawić się Burmistrzowi… kiedy potrzeba. Trzeba więc też dobrze wybierać… i wice… a wybrani może powinni dobrze przejrzeć personel…

 7. Oczko dla SKW2010.Obwieszcznie komisarza wyborczego o wynikach losowania numerów list do rady Powiatu Wołominskiego.SKW2010 wylosował nimer 21 to dwie cyfry z nazwy naszego komitetu no i oczko !Dobry omen!

 8. W kiosku dawano gazetkę SKW. Dawno się tak nie uśmiałem. Ten komitet wyborczy powinien się nazywać nie KWW SKW 2010 ale KWW SKW EMERYTÓW i RENCISTÓW. Dotyczy to szczególnie kandydatów z czołowych miejsc. Jak czytam co trzej leśni dziadkowie (Żelezik, Mikulski i Olszowy) chcą zrobić ogarnęły mnie wątpliwości. Czy przez sklerozę panowie zapomnieli co obiecywali cztery lata temu? Może przez tą samą sklerozę zapomnieli kto na kogo napadł w 1920 roku i wybudowali pomnik bolszewikom? Najprawdopodobniej chcą jeszcze porządzić, żeby dorobić coś do emerytury nic nie robiąc. Znacznie większa korzyść byłaby z nich, gdyby wraz ze swoją świtą zjęli się wnukami. Młodzi do dzieła!!!

 9. Nie wchodzi i nie do gry,
  przejadł nam się po uszy.
  Następcy poszukam ja i Ty,
  co powódź kłamstw osuszy.

  Oponenci argumentem sypią z korca,
  plewami nikt nas tu nie oszuka.
  Nie?obiektywnego? bawi wyborca,
  TeSa zastępców przewrotnie szuka.

  My budujemy drogę, basen i szkołę,
  my inwestora zastępczego wybieramy.
  Stratą hodować tasiemca i jemiołę,
  tej kolejnej szansy już im nie damy.

  Gazeta Wołomińska nadal nas truje,
  jadem fałszu z ust tych samych osób.
  Zbyt drogo to wszystko kosztuje,
  zdzierżyć nowych obietnic nie sposób.

  W wyborach poniosą klęski ryzyko,
  traktując wyborcę jak lebiegę.
  Nie robili niczego za ?friko?,
  dbali o siebie, rodzinę, kolegę.

  Inwestycji sytość po głodówce,
  oraz szampana postawiony kieliszek.
  Czyniąc pustki w gminnej lodówce,
  i u zdrowych wywołają skręt kiszek.

 10. Mikulski i niektórzy i są ,,leśnymi dziadkami,, lecz tacy sami są i w innych komitetach. Napewno są to ludzie z dużym doświadczeniem. Kto tu jest młody i zdolny? Sulich i Madziar – przecież mieli swoje 5 minut i co zrobili? nawet nie próbowali.
  Odnośnie inwestycji to uwazam że zrobiono wiele lecz napewno nie wszystko chociażby wymienione rzeczy przez TeSe. Nigdy takiego nie było i nie będzie aby wszystko zrobił. To że Urząd inwestuje nasze pieniądze to prawda lecz taka jest jego rola , ważne aby były wydawane rozsądnie.
  Wyborco – kogo byś chciał za burmistrza bo Sulich i Madziar nie grzeszą kompetencją a Zych czy Rytel też chyba nie są młodzieniaszkami.

 11. Specjalnych kandydatów wyraźnie lepszych od Mikulskiego nie widzę na horyzoncie. Mikulski może popełnił kilka błędów , zresztą jak każdy inny, ale jego juz znam i wiem czego się spodziewać. Uważam że zrobił sporo dla naszego miasta. Kot miałby byc dla niego alternatywą. Chyba nie Pan Zych, który mota się jak ćma w ciemnosciach. Ten człowiek jak kogoś popiera to ani chbił jego wybraniec przepada, było juz tak wiele razy i teraz Rytel moze miałby jakieś szanse ale jeśli Zych udzieli mu poparcia to wielu odwruci się od Rytla tylko ze względu na Zycha.

 12. Pan Szef tzw SKW 2010 wydawało by się że stary doświadczony samorządowiec nic podobnego. Pycha , arogancja, pewność siebie, brak działania zgodnego z prawem a na koniec obrażanie, pomawianie SKW PRAWICY niedługo wyjdzie Panu Andrzejowi bokiem. Jak mi wiadomo właścicielem tytułu ” Gazeta Wołominśka ” jak i pierwszym komitetem SKW w tych wyborach samorządowych njest nie kto inny jak Pan K.A.Zych właściciel ” PATRII”. A więc Panowie dwaj przewodniczący miasta i powiatu , oraz burmistrz 12- letniej kadencji nie znają prawa i szkalują SKW PRAWICY w ich tytule a to już kłania sie Sąd w trybie wyborczym 24 godzinnym, a za łamanie prawa w nie zarejestrowanej gazecie i szkalowanie Komitetu Wyborczego , który na mocy prawa Państwowej Komisji Wyborczej otrzymał nazwę SKW PRAWICY to kilka innych paragrafów KPA i KPC.Już widzę jak Pan Ż. będzie przepraszał Komitet Pana Zycha K,A. i nie tylko przepraszał , bo łamiąc prawo zagarnęli bez rejestracji tytuł gazety Pana Zycha. Reasumując – za błędy i łamanie prawa przyjdzie zapłacić . Ciekawe co na to powiedzą wszyscy startujący kandydaci SKW 2010 kiedy dowiedzą się że burmistrz,Pan Edward O. i Andrzej Ż. nie odrobili lekcji z podstawowych zagadnień prawa.Kazik i co Ty na taką sytuację, najmądrzejsi i jedynie słuszni dali ciała.

 13. Krytykantów jest jak zwykle wiele
  chociaż sami nic nie zdziałali do tej pory
  i choć w niedzielę klęczą w kościele
  to do bliźniego ni krzty w nich pokory

  krytykować, lżyć i poniewierać
  gębę, jak szmatą cudzym honorem wycierać
  jak szparka głupawe wierszyki składać
  siedzieć na d..e i zatroskanie udawać

 14. aga. zapomniałaś że Zych dwa razy poparł Mikulskiego i to Mikulski wygrał a nie Solis. Trochę się wysil i przejrzyj teksty gazet z przed 8 i 4 lat.A tak naprawdę ciekawi mnie kogo tym razem poprze pan Zych? Coś mi sie wydaje ze ponownie Mikulskiego.

 15. Zych poprze tego kto złoży jemu obietnicę przychylności. Tylko tyle i aż tyle. Z Mikulskim ma na pieńku, ale to nie oznacza ,że nie jest w stanie zrobić wolty. Samo kandydowanie i budowa list jest elementem przetargowym z kandydatami w II turze. Wie doskonale, że do niej nie wejdzie. Działa w gruncie rzeczy na korzyść Mikulskiego. Gdyby poparł Rytla w I turze Mikulski do II mógłby nie przejść. Za to co dalej się wydarzy na naszej rodzimej scenie będzie ponosił odpowiedzialność on i tylko on. Intersy na tyle przesłoniły wszystko inne, że w gruncie rzeczy swoim działaniem wspiera lewicę i bezideowców. Jeśli Rytel przegra to tylko przez niego. Kiedyś pisała o tym Pytia.

 16. Wyborca a może panie KAZ . Zajadłość podstępność i demonstracja arogancji Zycha sięga zenitu. Właściciel tytułu też coś. Zych jest mistrzem w podszywaniu się i zagarnianiu cudzych osiągnięć. SKW zawsze było przy Mikulskim i Żeleziku a nigdy Zych to po pierwsze.Wielu ludzi wie i pamięta jak Zych w pokrętny sposób przejął kontrolę nad TPW teraz już i sam Wytrykus sie do niego nie przyznaje. Nie wspomnę juz o Aniołach i Saulewiczu. Od nas z Solidarności już nikt nie chce słyszeć o jakichkolwiek wspólnych działaniach z Zychem .Zych jesli jest taki prawy i wspaniały to dziwne że wszyscy znaczący coś w tym miescie ludzie odwrócili sie od niego.

 17. Tylko głupi wierzy że Mikulski lub ktokolwiek kiedykolwiek wygrał wybory dzięki poparciu Zycha. Dlaczego sam Zych startując kiedyś do Sejmu miał wynik śmiesznie mały i dlaczego w ostatnich wyborach sam osiągnął wynik poniżej 50 głosów. Popularność i siła godna pozazdroszczenia.

 18. Sobek prawisz niczym wyskrobek. Byłe Przymierze Samorządowe po części przekształcone w Prawicę Rzeczypospolitej to nie sam A.K. Zych. Kto bagatelizuje to środowisko zwłaszcza po zejściu ze sceny LPR robi poważny błąd. Porównując zgłoszonych kandydatów na liście powiatowej i gminnych, SKW Prawica pokonuje SKW 2010 (Mikulskiego) liczebnością kandydatur i niewiele ustępuje ich przełożeniem na głosy pomimo drugiej linii. To są Ci którzy poprzednio dali znaczą ilość głosów Mikulskiemu. O ile sam Zych nie stanowi dla Mikulskiego zagrożenia to jego listy odbiorą głosy KWS i SKW 2010 w kategorii generacji 45+. Przyznaję rację ?delfom? kiedy określa Zycha graczem jaki zamiesza na scenie i szkodzi prawicy swoimi ambicjami i niepopularnością /miejsce szarej eminencji aż nadto/.
  Sobek nie pisz od nas Solidarności bo popierając Mikulskiego odbierasz jej przedrostek „NIEZALEŻNY” tak jak to zrobił Burmistrz na znanym nam wołomińskim rondzie.
  Aga, tylko głupia wierzy, że z zapleczem samego SKW można wygrać wybory.

 19. sobek- a może prawda jest inna. KAZ nigdy się nie zmienił , to tylko ci wokoło niego niczym chorągiewki szukają ciepełka w innych gniazdach. Widać strach ogarnął szczury okrętowe, bo KAZ zmontował największą drużynę w powiecie. No to jak to jest z tym odwracaniem ?.Bez nerwów do wyborów pozostało trzy tygodnie.

 20. KAZ równie nie stały w uczuciach co inni. Ciepełko, gniazda i szczury – słownictwo obejmujące politykę od kiedy ta istnieje. Nie oddają najgorszych jej stron. Pozostaje jeszcze zdrada i pragmatyzm będący jej synonimem. Nie myślę nikogo tu atakować ani bronić. Wejście polityki do samorządu zmieniło jego obraz. Nawet stowarzyszenia i komitety wyborcze przejmują najgorsze cechy partii politycznych. Wybrać kogoś musimy dlatego zalecam swojego rodzaju destrukcję. Nikt nikogo nie może zdominować. Dać szansę wszystkim wówczas mnogość możliwych koalicji wymuszać będzie pozytywne działanie. Forsowanie złego kierunku i rozwiązania nie akceptowanego przez większość w każdej chwili grozi obaleniem koalicji w Radzie. Wybrany w Wójt, Burmistrz i Prezydent w tych okolicznościach muszą się nieźle napracować. I o to chodzi aby nic nie przychodziło zbyt łatwo, bo tego się nie szanuje. Skoro nie buduje zgoda niech uczyni to strach.

 21. A mnie śmieszy hasło „Zmiany na lepsze” czyżby wszystko co do tej pory zrobiła rządząca koalicja było złe i trzeba to zmienić i poprawiać? To chyba znaczy że pieniądze z moich podatków były do tej pory marnotrawione.I nasuwa mi się tylko taka refleksja szkoda że wybory są co 4 lata bo gdyby były częściej to myślę że z taka dynamiką inwestycji obecnie realizowanych w Wołominie, dla zapewnienia sobie poparcia Pan burmistrz zapewniłby nawet dostęp Wołomina do morza. A tak na marginesie gdyby w dobie tworzenia polskiej demokracji korzystający z modelu francuskiego ustawodawca nie wyrzucił z ordynacji wyborczej zapisu dotyczącego corocznego egzaminu z kompetencji dla osób sprawujących mandat radnego to kto wie jak często zmienialiby się radni czy w ogóle byłoby aż tylu chętnych, i czy ich kompetencje były by tak mizerne.

 22. Szarman co za brednie – PS Zycha przekształcone w Prawicę Rzeczypospolitej? Wychodzi na to że Marek Jurek przyszedł do Zycha i poprosił go aby ten przekształcił jego partię. Brednie na kółkach. Jeśli chodzi o listy kandydatów. Kto tak powiedział że Zych wystawił najmocniejszą listę? chyba on sam. Na szczęście już wkrótce się okaże.

  ,,Zmiany na lepsze,, Hasło podsumowuje czas miniony i określają założenia na przyszłość

 23. Karol
  KAZ zmontował największą drużynę
  mógłbyś wyjaśnić z czym największą?
  Czy to oznacza że są najwyżsi, najstarsi, czy najgrubsi. Ponieważ do powiatu wszyscy wystawili po 14 osób i więcej nie można. To samo tyczy się gminy i okręgów powiatowych.

 24. aga,
  primo – chorą brednią jest podsumowywanie i ocena obejmująca samego siebie,
  secundo – Zych zgłosił na swoich listach 95 kandydatów, a Mikulski 81. Kilka znanych nazwisk u Mikulskiego nie przesądza o sile listy,
  tertio – tak czy inaczej przekształcenie PS nastąpiło i nie jest tożsame z powołaniem bądź założeniem PR. O tym nie pozbawieni wiedzy i rozsądku nie muszą się przekonywać.

 25. Wyjaśnienie jest na stronie PKW nim 95 kandydatów przy 81 Mikulskiego w gminie i powiecie. SKW 2010 i Mikulski poza gminą jest cienkie jak guma z majtek. Ekipa Zycha jest młodsza, przystojniejsza i nie jest zgrana jak stara płyta.

 26. Uwaga uwaga jedzie Mikulski łamaga!!! Uwaga uwaga wchodzi do gry!!! Czas obiecanek i bajek już się zbliża baseny i drogi na papierze zrobione. Nowe glosy tłuszczy kupione. A że wszystko na kredyty już niedługo w SKW będą same wołomińskie łachmyty.

 27. Kiedyś popierałam Mikulskiego, ale ostatnio jego decyzje bezpośrednio uderzyła we mnie i moich sąsiadów – nigdy więcej burmistrza który nie zwraca uwagi na głosy mieszkańców i robi co mu się tylko podoba.

 28. primo- Zgadzam się z Panem Panie Zych, jest Pan chory i bredzi.
  secundo – niech Pan trąbi swoją wyższość i przewagę ponieważ po wyborach może już nie być powodów.
  tertio- młodsi to może i ładniejsi ale doświadczenie przychodzi z wiekiem.

  Do rządzenia trzeba wiedzy i doświadczenia a nie wyglądu, ludzie którzy oceniaja po wyglądzie najszybciej tego żałują.
  Madziar piękny i młody a wypisuje głupoty np. w ostatnim numerze Wieści napisał że środki finansowe pozyskane przez gminę są skandalicznie niskie i że burmistrz zaprzepaścił szansę bo już teraz wszystko rozdysponowano. Natomiast zaraz w następnym zdaniu pisze że jak On zostanie burmistrzem to dołoży wszelkich starań o dotacje ( to niby skąd skoro sam twierdzi że już jest zapóźno) itd…
  Sam sobie przeczy i jako radny nie raczył zauważyć że Wołomin jest w rankingach wojewódzkich w pierwszej piątce z miast które pozyskały i wykorzystały najwięcej.
  To jest właśnie głupota a jedyną zaletą właśnie młodość.

 29. Nie przypuszczałem że rzecznik i w jednej osobie kandydatka do powiatu pani” aga-ta”aktywnie włącza się w dyskusje i lobbuje w Życiu na rzecz Wójta. Radził bym pani adze pakować manatki i prosić o łaskę u Rytla lub Madziara a może Zycha. Już to widzę. Przezorny dziennikarz nie pali za sobą mostów pani ago.

 30. primo ? Pani Agato o Burmistrzu i jego organie propagandowym Wspólny Wołomin głośno już w Polsce po programie Pospieszalskiego.
  secundo ? taka reklama tworzy zaprawionej w bojach redakcji szanse na zatrudnienie jeśli nie w Wołominie to okolicach,
  tertio ? w gorszej sytuacji znajduje się ten który przyzwyczajony był do pokazywania palcem, będzie musiał wziąć się do konkretnej roboty.

 31. A dzisiaj widziałam pocharatany bilbord Milkuskiego i plakaty Madziara z narysowanymi ch…ami oraz pozrywane plakaty Sulicha. A to już jest czyste chamstwo i podchodzi pod prokuraturę. Czyżby ekipa Rytla, a wcześniej Solisa znowu robiła takie numery. Ja tu widzę młodość aktywną ale chyba ze stadionów – z pałami

 32. No to znowu Mikulski będzie stałym bywalcem komendy jak 4 lata temu żądając karania i wyciągania konsekwencji wobec oponenta bez żadnych dowodów, na tzw gębę tylko ciekawe czy ten komendant postawi się mu tak jak poprzedni.

 33. Pan J.Kaczyński przyjeżdża do Wołomina aby wspierać na burmistrza kandydata PiS, tyle że Pan Kaczynski poparcia udziela tylko ze względu na przynalezność a nie ze względu na kompetencje.
  Ponadto partie dysponuja ogromna kasa na kampanie co widac po plakatach i banerach Sulicha i Madziara.
  Zgodnie i ustawą kandydat na burmistrza Wołomina może wydac na swoją kampanię około 20 tys.
  Plakaty i banery tych dwuch panów wiszą już od dawna w olbrzymich ilościach i to w najwyzszej jakości a zatem drogo.
  Pan Sulich i pan Madziar mówią dużo jak to burmistrz niby marnuje nasze podatki.
  Pytam więc skąd panowie biorą takie olbrzymie kwoty na swoją kampanię, właśnie z naszych podatków, które w ogromnych ilościach partie rządzące sobie przyznały.
  To oczywiście jest moralne i w porzadku.
  Moim zdaniem Panowie kandydaci na burmistrzów PiS i PO juz wyczerpali dopuszczalny limit kwoty wyborczej a kampania dopieru się zaczęła. Nie wiem czy ktoś to kontroluje czy jest to nastepne prawo dal prawa z wyłączeniem partii rządzących.

 34. Słuchaj „ANTY” partie polityczne nie dotują ludzi z takich miast ja Wołomin. Warszawa to i owszem. Chłopaki uzbierali kasę – to wydają

 35. Fajna zabawa duzych dzieci , wszyscy siebie wychwalają innych poniewierają, będą głosowali na siebie a ludzie wybiorą kogo zechcą. Jeśli pójdą na wybory.

 36. W przeciwieństwie do „romka” nic mnie nie bawi, wręcz smuci. Niewiedza o tym co gdzie i jak w samorządzie wołomińskim ostatnich kadencji jaką prezentują komentatorzy jest tragiczna. Szczególnie w wydaniu Pani redaktor urzęgowego organu i głównego pijarowca obecnej kampanii. Mikulski ani nie jest tragiczny ani dobry. Jest przeciętny merytorycznie i kiepski medialnie, a jako taki szkodzi. Gmina nie wykorzystała szans jakie miała. Niestety koalicjaci nie dość, że niedoświadczeni to maiwni do granic głupoty. Propozycja jednego z nich 100 mln na drogi i kanalizację w 4 lata jest totalną bzdurą. Przy obecnym budżecie i zadłużeniu wszystkie nakłądy inwestycje otrą się o ten poziom. Opozycja słaba i bez lidera z charyzmą. Zmiany, które nie schodzą z ust niemal wszystkich wymagają przedew szystkim zerwania z kołtuństwen pseudo politycznego zaplecza. Tak komentatorzy to o Was i po części o mnie bo dokładam do tego tu swoją cegiełkę. Czytam wszystkie materiały wyborcze – piszę szczerze najbardziej otwarty i lojalny w stosunku do wyborców jest Zych. Jedynie on przedstawił swój program wyborczy. Możemy się z wielu jego punktów naśmiewać, ale ma odwagę o której Ci od Tymochowicza nie mogą nawet marzyć. Dlatego wystawiają swoich przybocznych i pijarowców aby opuwali przeciwników. Nie mam wątpliwości, że wygra któryś z tych politycznych tchórzy i będzie to kolejna klęska wyborców. O debatach ani widu ani słychu, nawet tego się boją. Nie pozostaje nic innego tylko rzut kością do gry przed oddaniem głosu. Jeśli wypadnie na Mikulskiego lub Zycha oddam głos nieważny.

 37. Ja niestety nie popieram, a na obecnego burmistrza głosuje od kilku lat podobna ilość osób zadowolonych z życia w naszym mieście i nie jest to ich kolejna klęska, wręcz przeciwnie.

 38. No to pan burmistrz wszedł zaczął od zdejmowania banerów przeciwników oczywiście oficjalnie robi to elektrownia z uwagi na uszkodzenie jednej z latarni, ale nie oficjalnie jest to ……….

 39. Pan Jerzy Mikulski wypada z gry i to czuje, skoro jeździ po szkołach z odczytami. Szuka naiwnych wśród młodych licząc na małe ich doświadczenie. Niestety jest inaczej ich preferencje obok wieku uwzględniają wiarygodność jakiej Burmistrzowi brak. Wystarczy cofnąć się do poprzedniej kadencji i złożonych w niej obietnic. Mie myślę wyręczać kontrkandydatów i ich pijarowców. Sięgnijcie do materiałów prasowych z tamtych lat.

 40. Zorientowany – cosik kiepsko zorientowany, chłopaki kasę zebrali śmiech na sali, powiedz gdzie zbierali może jeszcze troche tam leży to też sobie nazbieram.

 41. A to dobry tytuł . Mikulski wchodzi do gry. To jakby coś z BRUSSA LEE ” Wejście Smoka Mikulskiego” . Nie ten Klasztor Szaolin i nie ta drużyna pana burmistrza . Obawiam się że przyszedł czas na piosenkę . Znów za cztery lata Wołomin czeka wyborcza walka, a tym czasem wsiądź do pociągu byle jakiego !

 42. LUDZIE MIKUSKI TO BRYLANT!JAK BYSCIE MIELI TAKIEGO NIEUDACZNIKA ROGUSKIEGO JAK KOBYLKA TO DOCENILI BYSCIE BURMISTRZA MIKULSKIEGO

 43. Czytelniku jednak się boisz drużyny Mikulskiego, bo Mikulski twojej jakoś nie.

 44. Mikulskiemu NIE ! ! ! ZMARNOWANE 12 lat! DAĆ szansę młodym !!! Gorzej już być nie może !
  Jego hasło wyborcze powinno być —gloria victis bolszewikom!

  Starzy ludzie są niebezpieczni. Przyszłość jest im obojętna ! ! a mnie NIE !
  NO CO ON MOŻE takiego jeszcze zrobić ? czym zaskoczyć ?
  NIGDY WIĘCEJ MIKULSKIEGO !!! już wiemy na co go stać !
  TEMU PANU JUŻ DZIĘKUJEMY ! ! !
  Makabryczne korki do Warszawy – 12 lat MIKULSKI szuka pomysłu na poprawę dojazdu ! Co to go interesuje – on przecież w Wołominie pracuje !!! To najlepszy dowód na to , ze nie wie czego Wołominowi potrzeba – drogi po pierwsze , po drugie i trzecie też !!! To my przeklinamy codziennie tę drogę przez mękę !
  NIGDY WIĘCEJ MIKULSKIEGO ! To nie jest dożywotnie stanowisko !
  NIE – obciachowych zalotów do wyborców, bełkotu o przyszłości (jakiej?)
  OBOJĘTNE kto będzie burmistrzem oby nie ON ! Panowie w jego wieku lubią wymieniać żony na młodsze ale sami są wiecznie żywi- jak Lenin!

 45. A swoją droga to on wygląda jakoś nieporadnie na tych swoich plakacikach – ręce bezradnie rozłożone – kto mu to doradził ?

 46. Panie Mikulski jak będziesz dalej Burmistrzem to przydałoby się postarać o lepszym zastępców.

Możliwość komentowania jest wyłączona.