Jeden Powiat Roberta Roguskiego

Jeden Powiat to nazwa komitetu wyborczego, który powstał z inicjatywy Roberta Roguskiego, burmistrza Kobyłki. Komitet wystawił listy do rad wszystkich 12 gmin powiatu wołomińskiego oraz do samej Rady Powiatu Wołomińskiego. 25 października odbyła się konwencja wyborcza nowo powołanej grupy. ?Jeden Powiat, 12 gmin, 1000 możliwości? to hasło, pod którym podpisują się ludzie różnych zawodów i różnych środowisk, którzy mają chęć działania. Przyświeca im, jak sami piszą ?Razem bez podziałów można robić wszystko. Proponujemy kadencję zgody, z dala od polityki. Wychodzimy z założenia, że powinni nas reprezentować ludzie, którzy zostali wybrani nie z powodu swoich poglądów politycznych i deklarowanych obietnic ale ludzie, którzy potrafią mądrze, kompetentnie i skutecznie zarządzać?.
Kandydatem popieranym przez grupę jest Robert Roguski, który ubiega się o reelekcję na stanowisku burmistrza Kobyłki. Kandydat, prezentując swój program wyborczy podkreślił, że jednym z najważniejszych zadań jakie stoją obecnie przed Kobyłką jest poprawa stanu dróg i chodników. Realizacja docelowego układu komunikacyjnego opartego na drodze krajowej S8 i wojewódzkiej nr 634. Budowa ?małej? obwodnicy Kobyłki w oparciu o bezkolizyjne przejazdy przez tereny kolejowe ? wiadukt i tunel. W zakresie gospodarki Robert Roguski chciałby wspierać inicjatywy lokalne. Pomóc im w pozyskiwaniu środków unijnych na realizację programów służących rozwojowi gminy Kobyłka. W programie znalazły się też odniesienia do ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Głównym działaniem w tym zakresie byłaby rozbudowa Ośrodka Zdrowia ? wprowadzenie rehabilitacji oraz pełnej specjalistyki. W swym programie Robert Roguski zapewnia, że jeśli ponownie będzie piastował urząd burmistrza w swoim mieście, propozycja będzie bogatsza od tej prezentowanej podczas konwencji.
Robert Roguski wielokrotnie podkreślał, że w pracy samorządowej stawia na zespół. – Z dobrą drużyną można więcej osiągnąć. I ta dobra drużyna w Kobyłce jest. Sprawdziła się w działaniu ? mówił podczas swojego wystąpienia. Program wyborczy Roberta Roguskiego jest dostępny na stronie www.robertroguski.pl.

201 przemyśleń nt. „Jeden Powiat Roberta Roguskiego

  1. Piszę do wszystkich którzy oddali głos na Roguskiego.Macie co chcieliście!!Po wyborach nie odśnieżone chodniki i drogi!!Gorzej jak na wsi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.