?Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny? z uczniami Szkoły Podstawowej w Dąbrówce

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej w Dąbrówce zorganizowali dla uczniów szkoły imprezę promującą bezpieczeństwo wśród dzieci i młodzieży. Czynnie w realizację kampanii społecznej ?Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny? włączyli się również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, ratownicy medyczni oraz dyrekcja i pracownicy WORD w Warszawie. Podczas inauguracji akcji w szkole w Dąbrówce obecna była również Z-ca Wójta Gminy oraz funkcjonariusze wołomińskiej Komendy. Wszystkie dzieci otrzymały zestawy odblasków oraz uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanych trzech panelach tematycznych poświęconych bezpieczeństwu. To już kolejne takie przedsięwzięcie promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym w tym roku na terenie powiatu wołomińskiego.

W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej w Dąbrówce, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wspólnie z dyrekcją szkoły zorganizowali dla uczniów tej szkoły imprezę w ramach kampanii ? Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny?. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, Z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Radzyminie, ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie, oraz Z-ca Wójta Gminy Dąbrówka zostali serdecznie przywitani przez grono pedagogiczne i uczniów szkoły, którzy już na początku imprezy zostali wyposażeni w specjalne zestawy odblaskowe.

Głównym celem imprezy była promocja bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie szkoły uczestniczyli przez cały dzień w trzech panelach zajęć związanych z bezpieczeństwem które prowadzili: panel pierwszy pracownicy WORD w Warszawie, realizując zadania na specjalnie przygotowanym torze rowerowym, panel drugi realizowany przez podinsp. Wiolettę Zychnowska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie oraz dzielnicową z Dąbrówki asp. szt. Sylwię Borzymek, podczas którego dzieci i młodzież oglądały film ?tak chcę być bezpieczny? oraz zgłębiały wiedzę w zakresie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, starsi uczniowie mogli dodatkowo zapoznać się z zagrożeniami jakie niesie za sobą zażywanie ?dopalaczy? oraz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Panel trzeci to zajęcia teoretyczne i praktyczne realizowane przez ratowników medycznych, którzy omawiali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomie do nauki resuscytacji krążeniowo ? oddechowej.

To kolejna już impreza w powiecie wołomińskim w której czynnie uczestniczą funkcjonariusze wołomińskiej Komendy, a która ma calu promowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Poprzednie spotkanie z dziećmi i młodzieżą w ramach kampanii ?Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny? miały miejsce w ubiegłym roku w szkołach w Czarnej, Kobyłce, Zielonce i Międzylesiu i Poświętnem.

źródło: KPP w Wołominie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.