Kiedy przyjedzie Ząbkobus ?

14 marca br. w Ząbkach został uruchomiony system dynamicznej informacji pasażerskiej. Korzystający z lokalnych linii autobusowych Z1. Z2 i Z3 mieszkańcy Ząbek mogą za pośrednictwem smartfonu, strony internetowej lub SMS-a uzyskiwać na bieżąco informacje o planowanym czasie odjazdu autobusu z przystanku. System działa w oparciu o serwis internetowy www.zabki.kiedyPrzyjedzie.pl

Wdrożony w Ząbkach system uwzględnia opóźnienia wynikające z natężenia ruchu drogowego lub wydłużonych postojów, dzięki czemu pasażerowie otrzymają informacje o rzeczywistym czasie przyjazdu poszczególnych autobusów. Ze względu na zmieniającą się sytuację na drogach, mogą się one różnić od czasów opublikowanych w rozkładach jazdy.

Z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej można korzystać za pośrednictwem strony internetowej zabki.kiedyPrzyjedzie.pl (dostępna jest także wersja mobilna) oraz poprzez aplikacje na smartfony z systemem operacyjnym Android lub Windows Phone. Aplikacje można bezpłatnie pobrać z witryn Google Play i Microsoft Store Nie ma na chwilę obecną aplikacji na urządzenia Apple, co zapewne mocno zmartwi użytkowników iPhone i iPadów .

Ząbkobus

Ostatnią, ale płatną opcją, jest usługa SMS-owa, której koszt wynosi 62 grosze i nie jest zależny od operatora.

Aby było możliwe uruchomienie tego rozwiązania, wszystkie przystanki ząbkowskich linii autobusowych zostały ponumerowane. Na przystankach sukcesywnie pojawiać się będą nowe tablice z rozkładami jazdy uzupełnione o kody QR oraz trzycyfrowe numery przystanków. Te ostatnie można także sprawdzić w serwisie zabki.kiedyprzyjedzie.pl

System informacji

To rozwiązanie z pewnością ucieszy mieszkańców, jednak wielu z nas od dawna zadaje sobie pytanie kiedy wreszcie lokalne linie autobusowe pojawią się także w rejonie położonym pomiędzy ulicami Powstańców, Piłsudskiego, Skorupki i Kosynierów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.