Wykonawca rozbudowy skrzyżowania ul. Wileńskiej, Al. Niepodległości i ul. Szosa Jadowska (DW634/635), realizowanej przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie 7 lutego wprowadził czasową organizację ruchu.
Najważniejsze zmiany:
- Zamknięte zostaną dwa wloty skrzyżowania:
od strony Warszawy (DW634),
od strony miejscowości Duczki.
Objazdy:
- Wyznaczono objazd przez miejscowości Duczki, Zagościniec i Czarną (zgodnie z rysunkiem nr 2).
- Na terenie Wołomina objazdy poprowadzą ulicami Wileńską, Reja i Lipińską.
- Ruch wahadłowy na kierunku Aleja Niepodległości (DW635) – ul. Wileńska będzie prowadzony za pomocą sygnalizacji świetlnej. Długość odcinka wahadłowego wyniesie 250 m.
Wszystkie roboty na samym skrzyżowaniu będą wykonywane połówkowo, co pozwoli na zachowanie częściowej przejezdności.
Czas trwania prac:
Wykonawca ma czas na zakończenie remontu do końca 2025 roku.
Co będzie zrobione?
Plany są ambitne. Najpierw wykonawca zdejmie starą nawierzchnię i elementy drogowe, żeby móc wykonać nowe konstrukcje jezdni, zjazdów, chodników, ciągu pieszo-jezdnego. Spośród 78 zainwentaryzowanych na placu budowy drzew tylko 16 zostanie usuniętych, w tym nielubiane topole, ale też lubiane akacje i lipy; reszta pozostanie na swoich dotychczasowych miejscach. Przebudować trzeba kanalizację deszczową z wpustami ulicznymi, sieć telekomunikacyjną, gazociąg, sieć elektryczną niskiego i średniego napięcia, wodociąg, zbudować oświetlenie, wykonać elementy stałej organizacji ruchu.
Rozbudowa skrzyżowania obejmuje poszerzenie wlotów dróg, wybudowanie azyli dla pieszych, budowę chodników, odcinka drogi rowerowej i zjazdów oraz wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu, oznakowania pionowego i poziomego na skrzyżowaniu i na odcinkach przyległych ulic – wyjaśnia Igor Sulich, radny Sejmiku Wojewódzkiego. – Podstawowym zadaniem przedmiotowej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa, komfortu i warunków ruchu drogowego.
Na skrzyżowaniu tym będzie zastosowane najnowocześniejsze rozwiązanie. Projektuje się sygnalizację świetlną akomodacyjną, która opiera się na wykorzystaniu szeregu detektorów przekazujących do sterownika stany poszczególnych wlotów. Sterownik ten odpowiada za wydłużenia bądź skrócenia sygnału zielonego z wydzielonymi fazami do skrętu w lewo.
Na każdym wlocie przewiduje się 2 pasy, do skrętu w lewo o szerokości 3,25-3,5 m oraz do jazdy na wprost i skrętu w prawo o szerokości 3,25-3,50m oraz wyspy dzielące na wszystkich wlotach o szer. 2,5m.
Chodnik będzie znajdował się z dwóch stron, zajmie on 2-3,5 m. Przy ul. Szosa Jadowska, po stronie południowej projektuje się ścieżkę pieszo-rowerową o szerokości 4 m.
Długość odcinków ulic do przebudowy drogi wynosi ok. 510 m, jeśli uwzględni się samo skrzyżowanie i wloty ulic z czterech stron. Lewoskręty będą miały długość: 20m we wlocie północnym, 47,10m w południowym, 23,20m w zachodnim i 62m we wschodnim.
W sumie zostanie wykonanych 4948m2 jezdni i wysp dzielących, 3115m2 chodników dla pieszych i rowerów oraz 1603m2 zieleni.
Więcej wiadomości z Mazowsza

Wypadek na ulicy Wąskiej w Wołominie – jedna osoba poszkodowana

Pożar samochodu osobowego w Ossowie

Z jednego Opla ukradł radio, w drugim uciął sobie drzemkę

Na terenie objętym pożarem traw znaleziono zwłoki 80-letniej kobiety

W razie odmowy miał zostać wywieziony do lasu – areszt za wymuszenie rozbójnicze

Z Dubaju prosto w ręce śródmiejskich policjantów

Pożar busa w Markach – spłonęły luksusowe rowery warte kilkadziesiąt tysięcy złotych

Omyłkowo wjechał na „koronę” KSP, miał 3 promile, został zatrzymany

Kryminalni rozbili grupę włamywaczy

Policjanci z drogówki zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców

Niebezpieczny incydent na trasie S8 – pożar koła z ciężarówki sparaliżował ruch

Dozór dla sprawcy podpalenia obory, na skutek którego spłonęły 3 krowy

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie

Trzymał kanister z benzyną i groził podpaleniem
