Kobyłka ? czy będzie balon nad boiskiem?

Marki z dofinansowaniem na nowe boisko. Prawie 1,9 mln zł na inwestycję przy Wspólnej

Kobyłka jest w grupie miast-liderów, które w ostatnich latach odnotowują najszybszy przyrost liczby mieszkańców. Takiej sytuacji nie przewidziano w poprzednich kadencjach co sprawia, że miasto nie nadążyło z rozwojem infrastruktury i rozbudową obiektów użyteczności publicznej. Z tym problemem przyszło zderzyć się samorządowi obecnej kadencji.

Miasto Kobyłka boryka się z problemem zbyt małej bazy oświatowej i sportowej. Wśród dzieci i młodzieży nie brakuje chętnych do uprawiania sportu nie dziwi więc, że działacze sportowi zabiegają o kolejne obiekty. Wsparcie w tych działaniach deklaruje obecna burmistrz Edyta Zbieć. ? O tak zwanym balonie, czyli hali pneumatycznej nad naszym pełnowymiarowym boiskiem na OSiR Kobyłka mówi się od lat, ale my jesteśmy teraz już nieco bliżej realizacji tego projektu ? a o tym, jak bardzo jest to ważny temat już nie raz mówiły nasze środowiska sportowe, pisząc nawet list w tej sprawie (publikowałam go na Facebooku w listopadzie 2020 roku). Mamy już gotowy projekt, a jego realizacja będzie możliwa, jeśli pozyskamy środki zewnętrzne (takie sezonowe zadaszenie boiska kosztuje ok. 2,8 mln zł). Złożyliśmy wniosek do Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o dofinansowanie zadania inwestycyjnego w ramach programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich ? ubiegamy się o prawie 1,4 mln zł, drugie tyle musimy wyasygnować ze środków własnych. Ale rozbudowa naszej bazy sportowej jest już wręcz palącym tematem – dotychczasowe zaplecze do treningów jest niewystarczające. Już teraz największy klub sportowy w Kobyłce MKS WICHER sygnalizuje (spotkałam się z naszymi działaczami sportowymi niedawno), że czekają ich decyzje, czy trenować ze wszystkimi chętnymi zawodnikami jak dotychczas, czy wybierać tych, którzy są najlepsi. A przecież idea sportu, jako możliwość rozwoju dla każdego, niezależnie od warunków fizycznych, stoi w sprzeczności z treningami tylko dla najbardziej rokujących zawodników ? sygnalizuje burmistrz Kobyłki.

Zdaniem burmistrz Zbieć, aby uniknąć takich i innych decyzji konieczne są kolejne obiekty, bowiem ? jak podkreśla – dzieci, a zarazem chętnych do uprawiania sportu szybko w Kobyłce przybywa.
? Sportowcy szukają zrozumienia swoich potrzeb ? i ja jestem z nimi, bo wiem, jak ważny jest sport i aktywność fizyczna w życiu każdego człowieka. Wiem, że udali się również do Rady Miasta i rozmawiali z Panem Przewodniczącym, Konradem Kostrzewą ? przekazali mi, że w czasie rozmowy i po przedstawieniu swoich argumentów dostali deklarację pełnej przychylności, jeśli chodzi o budowę tzw. balonu i wyasygnowania na ten cel środków.
Cieszy mnie to, bo hala penumatyczna pozwoliłaby prowadzić treningi niezależnie od pory roku ? a bywa, że zimą część zespołów dziecięcych i młodzieżowych nie ma możliwości treningu na salach gimnastycznych, bo mamy ich w Kobyłce ograniczoną liczbę, a są jeszcze inne rodzaje sportu, na które są zajmowane (zresztą wynajem sal sporo kosztuje klub ? w 2020 roku wyliczono, że zapewnienie sal gimnastycznych dla wszystkich drużyn kosztowałoby blisko 47 tys. zł). Balon polepszyłby sytuację nie tylko piłkarzy (nie mówiąc o możliwościach komercyjnego wynajmu i zwiększenia możliwości finansowych) ? czas, w którym wynajmują sale gimnastyczne niejako ?wróciłby? do szkół i stworzyłby możliwość np. rozwoju nowych sekcji itp. – mówi burmistrz Kobyłki.
I dodaje: – Trzymamy więc kciuki za nasz złożony wniosek i pozyskanie środków zewnętrznych ? absolutnie wspieram rozwój sportu w Kobyłce i nie wyobrażam sobie że moglibyśmy odpuścić możliwość stworzenia boiska pod balonem. Trzymam kciuki, aby wszystkie decyzyjne osoby w naszym mieście myślały tak samo, gdy już nadejdzie czas na określenie stanowiska w tej sprawie ? podsumowała na swoim profilu na FB Edyta Zbieć, burmistrz Kobyłki, po jednym ze spotkań z działaczami sportowymi: Mateuszem Mosurem, Aleksandrem Cieślakiem, Mariuszem Gawkowskim, Pawłem Stańczukiem i siatkarzami z UKS Trójka w Kobyłce.

Oprac. Redakcja

Wesprzyj Nas
Wszyscy potrzebujemy rzetelnych i sprawdzonych informacji. Lokalna prasa potrzebuje Twojego wsparcia Wesprzyj Życie Powiatu na Mazowszu >>>

Więcej informacji z Kobyłki

Kobyłka - Preparat odstraszający dziki

Kobyłka – Preparat odstraszający dziki

Informujemy o rozmieszczaniu na terenie Miasta dyspenserów z preparatem odstraszającym dziki. Są to małe pojemniki zawieszone na drucianych zawieszkach, umieszczane w miejscach bytowania [...]
0 komentarzy

Kobyłka – Wasze pomysły wchodzą w życie!

Kultura zaczyna się tam, gdzie mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce. Właśnie dlatego projekt „Kobyłka (od)Nowa – sąsiedzkie projektowanie kultury!” wchodzi w swój [...]
0 komentarzy
Weekend w Kobyłce

Weekend w Kobyłce / 19-21.06

Czym zajmował się bartnik, a czym kowal? Pokaż dzieciom kawałek historii i odwiedź piknik historyczny. Wybierz się także na parafialny piknik Caritas i [...]
0 komentarzy
324 tys. zł dla Kobyłki z programów Mazowsza. Pieniądze trafią na PSZOK i remont hali sportowej

324 tys. zł dla Kobyłki z programów Mazowsza. Pieniądze trafią na PSZOK i remont hali sportowej

Kobyłka otrzyma łącznie 324 tys. zł z kolejnych środków rozdysponowanych przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na dwa zadania: cyfryzację obsługi Punktu [...]
0 komentarzy
Kobyłka - 20 czerwca - Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

Kobyłka – 20 czerwca – Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

20 czerwca 2026 r. w całej Polsce odbędzie się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy – pierwsze ogólnopolskie wydarzenie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności [...]
0 komentarzy

Zabiegi pielęgnacyjne przy pomniku przyrody w Kobyłce. Lipa przy ul. Chałubińskiego pod opieką specjalistów

Przy ul. Chałubińskiego w Kobyłce przeprowadzono prace pielęgnacyjne przy pomniku przyrody — lipie drobnolistnej. 16 czerwca mieszkańcy mogli zauważyć ekipę zajmującą się drzewem, [...]
0 komentarzy
MKS Wicher Kobyłka na podium Pucharu Świata w Kielcach!

MKS Wicher Kobyłka na podium Pucharu Świata w Kielcach!

Kobyłka po raz kolejny udowodniła, że jest miejscem, w którym rodzą się wielkie sportowe talenty. Zawodnicy MKS Wicher Kobyłka wrócili z Pucharu Świata [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Po 98 latach powrócił łańcuch pierwszego wójta gminy

Kobyłka – Po 98 latach powrócił łańcuch pierwszego wójta gminy

Do Kobyłki wróciła wyjątkowa pamiątka związana z historią  miasta. Po 98 latach do rodzinnej miejscowości powrócił Łańcuch Urzędowy należący do pierwszego wójta gminy [...]
0 komentarzy
Weekend w Kobyłce

Weekend w Kobyłce / 12-14 czerwca

Szykuje się prawdziwe święto aktywności, kreatywności i rodzinnej rozrywki – pikniki, pełna uśmiechu zabawa dla dzieci, rajd rowerowy, warsztaty szydełkowania, spotkanie podróżnicze oraz [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Rusza nabór na stanowisko dyrektora żłobka „Wesoły Konik”

Kobyłka – Rusza nabór na stanowisko dyrektora żłobka „Wesoły Konik”

Nowe miejsce, nowe potrzeby. Publiczny Żłobek „Wesoły konik” przy ul. Wileńskiej 17 poszukuje dyrektora! Przypominamy, że placówka będzie dostępna dla dzieci od 1 [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.