Kobyłka świętowała tanecznie, muzycznie i kulinarnie

Tegoroczne Dni Miasta Kobyłka obfitowały w przeróżne atrakcje. Były koncerty, był wspólny taniec mieszkańców z przedstawicielami lokalnych władz i pracowników samorządowych, pokaz iluzji i wiele innych atrakcji, przyjechały też coraz bardziej popularne foodtracki, które przyciągnęły rzesze smakoszy.

W miniony weekend odbyły się Dni Miasta Kobyłka. To wydarzenie, będące już tradycją w Kobyłce, w tym roku było wyjątkowo atrakcyjne. Zupełną nowością był wspólny taniec dla mieszkańców. Taniec zaprezentowała, a także nauczyła jego kroków Natalia Ilach, profesjonalna tancerka i instruktorka Miejskiego Ośrodka Kultury. Tańczyła burmistrz Edyta Zbieć, dyrektor MOK Agnieszka Kacprzak, pracownicy MOK, a także Sylwia Carzyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej ? oraz oczywiście mieszkańcy (dzieci, młodzież i dorośli).
Dni Kobyłki rozpoczęły się w piątek 24 maja od Literackiego Dnia Kobyłki z Biblioteką, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury. Początek dała ?Śpiewająca Biblioteka?, czyli spotkanie z Edytą Zarębską, autorką bajek i powieści dla dzieci oraz Robertem Zarębskim, muzykiem i animatorem. Ogłoszono również wyniki konkursu ?Najlepsi z najlepszych? wręczając nagrody dla najbardziej zaangażowanych czytelników Biblioteki. Michał, najlepszy młody czytelnik przeczytał w ciągu ostatniego roku aż 397 książek!
– Bez was nasza praca nie miałaby sensu – mówiła do czytelników dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kobyłce Sylwia Carzyńska. Ostatnim punktem wieczoru w ramach ?Literackiego Dnia Kobyłki z Biblioteką? było spotkanie autorskie z Lucyną Olejniczak, autorką cyklu książek ?Kobiety z ulicy Grodzkiej” i powieści, m.in. ?Księżniczka?.
Pierwszy dzień obchodów zakończył się późnym wieczorem, kiedy to przed MOK zaprezentowano Teatr Ognia w wykonaniu Jo Art Show. Muzyka, taniec i ogień oczarowały licznie zgromadzoną publiczność. ? Nie spodziewałam się aż takiej frekwencji – stwierdziła Agnieszka Kacprzak, nowa dyrektor kobyłkowskiego MOK
Sobota 25 maja, była kolejnym dniem pełnym atrakcji dla mieszkańców, którzy spotkali się na Placu 15 Sierpnia, gdzie o godzinie 14.00 burmistrz Edyta Zbieć w towarzystwie wiceburmistrza Grzegorza Świętoreckiego i dyrektor MOK Agnieszki Kacprzak dokonała otwarcia pikniku. Jednak wspólną zabawę rozpoczęto już dwie godziny wcześniej bowiem o godzinie 12.00 harcerze wystartowali Grę Miejską.
Na scenie pojawili się zarówno rodzimi artyści jak też zaproszeni goście. Swój koncert zaprezentowała Miejska Orkiestra Dęta z Kobyłki. W jej wykonaniu usłyszeliśmy m.in. piosenki Zbigniewa Wodeckiego, a także inne utwory – mniej lub bardziej znane, ale co najważniejsze – zupełnie nowe dla repertuaru orkiestry. Zespołowi towarzyszyła dwójka wokalistów: Judyta Nowak-Labuń oraz Arkadiusz Lenarcik.
Na scenie pojawiło się wielu mieszkańców. Zobaczyliśmy występ przedszkolaków z ZSP1, Iwonę Zielińską z koleżanką sceniczną Katarzyną Kaczyńską. Swój blok taneczny zaprezentowali członkowie sekcji MOK z Natalią Ilach prezentując taniec towarzyski, kids dance mix, kids latino solo. Mieszkańcy mogli zobaczyć również popisy sekcji Mandaryna Dance Studio, sekcji gimnastyki sportowej, karate i kickboxingu.
Bez wątpienia uwagę uczestników pikniku przykuł pokaz iluzji Damiana Spętanego, który swoją przygodę z iluzją zaczął już jako mały chłopiec, a obecnie prowadzi pokazy w całej Polsce. Zaraz potem sceną zawładnął program dla dzieci ?Przyjaciółki Pani Wiosny, czyli jak złapać latawiec?. – Nie tylko dzieci są zachwycone, ale i dorośli! ? komentowano w FBkowych wpisach.
Oprócz tego organizatorzy przygotowali m.in. stoisko chipowania zwierząt, zbiórki elektrośmieci firmy Imperf oferując w zamian sadzonki ziół, Miejska Biblioteka Publiczna w Kobyłce oferowała książki za złotówkę, były też stoiska Wydziału Ochrony Środowiska UM, szkoły językowej Smart Point, Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kobyłka, samochód Straży Pożarnej, a także namiot, w którym można było porozmawiać z kobyłkowskimi radnymi. Niemal przez cały czas do dyspozycji mieszkańców była Edyta Zbieć burmistrz Kobyłki
A wieczorem było koncertowo. Początek dał koncert Nicka Sincklera, amerykańskiego piosenkarza, zajmującego się muzyką rozrywkową – funky, soul i R’n’B, który od 2007 roku przebywa w Polsce. W 2018 wydał album 11×11 – w całości w języku polskim. Nad płytą pracował z wykonawcami takimi jak m.in. Natalia Kukulska, Mateusz Krautwurst czy Kasia Dereń. Występuje również w charakterze jurora w programie telewizji Polsat Śpiewajmy razem. All Together Now.
Na zakończenie Dni Kobyłki zagrał Jary Oddział Zamknięty (Jary OZ), polski zespół muzyczny, składający się z byłych muzyków zespołu Oddział Zamknięty oraz formacji Jary Band. Zespół wykonuje muzykę rockową.
Całość sobotniego wydarzenia prowadził Michał Niemiec, wokalista, producent muzyczny i prezenter.
Przez cały dzień nie zabrakło też tradycyjnych przy tego rodzaju spotkaniach atrakcji oferowanych mieszkańcom takich jak bezpłatne: dmuchańce, kolejka, eurobangee, obozowisko harcerskie i grochówka harcerska, konkursy i zabawy, a także animacje dla dzieci (Teatr Arkadia). Wydział Ochrony Środowiska zapraszał do punktu informacyjnego i czipowania zwierząt, Miejska Biblioteka Publiczna na swoje stanowisko z kiermaszem książki, tatuażami i malowaniem buziek, a Stowarzyszenie Qźnia na warsztaty z rękodzieła.
Ciekawą pamiątką z tego dnia było zdjęcie z fotobudki. Mieszkańcy, którzy mają do oddania elektrośmieci zaproszeni było do namiotu firmy Imperf, która w zamian przekazywała sadzonki ziół i kwiatów.
Organizatorzy zapraszali również do foodtracków: można było zamówić m.in. pierogi, zakręcone ziemniaki, sorbety, burgery, tacos, burrito, dania z kuchni polskiej, holenderskie mini naleśniki, oscypki, wątróbkę i dania z grilla.
A kolejne takie Dni Kobyłki już za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.