Komunikacja miejska będzie dużo tańsza! Ulga dla kieszeni już od września

? Już wkrótce podróżowanie komunikacją miejską stanie się znacznie tańsze. Bardzo się cieszę, bo to realna ulga dla kieszeni mieszkańców Wołomina ? mówi burmistrz Elżbieta Radwan, inicjatorka projektu uchwały w tej sprawie. 19 kwietnia uchwałę przegłosowała Rada Miejska.

Obniżki i możliwość oszczędności w domowych budżetach zawsze cieszą. Dlaczego mieszkańcy Wołomina będą mieli tańsze bilety do Warszawy?  Ponieważ Gmina Wołomin dopłaci do kupowanych przez mieszkańców imiennych biletów długookresowych Warszawskiego Transportu Publicznego.
Wprowadzenie tzw. biletu metropolitalnego to ukłon w stronę mieszkańców, którzy swoje podatki odprowadzają w miejscu zamieszkania.
Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, które trafiła pod obrady wołomińskiej rady, w 2018 r. jest możliwe wprowadzenie dopłat w wysokości 30 lub 60 zł miesięcznie.
Cena biletu 30-dniowego, obowiązującego w 1 i 2 strefie biletowej przy dopłacie na poziomie 30 zł wynosiłaby 150 zł. Z kolei przy dopłacie 60 zł za ten sam bilet mieszkańcy płaciliby jedynie 120 zł, co oznacza obniżkę aż o jedną trzecią!
? Dla naszych mieszkańców to realne, odczuwalne w portfelu oszczędności. A dla gminy szansa na zyskanie nowych podatników. Dopłaty do biletów zaoferujemy tym mieszkańcom, którzy płacą podatki w Wołominie. Mam nadzieję, że coraz więcej osób zechce zostawić własne auto w domu i skorzystać z transportu publicznego. A mniej samochodów to czystsze powietrze dla nas wszystkich ? mówi wołomińska burmistrz Elżbieta Radwan.
Jak podkreśla nasza rozmówczyni, bilet metropolitalny to kolejny dowód na to, iż razem możemy zdziałać więcej. Możliwość tak znaczącej obniżki wynika bowiem z szerokiego porozumienia podwarszawskich gmin ze stolicą. Oprócz Wołomina skorzysta na nim ponad 30 innych samorządów.
? To ważna lekcja szczególnie w kontekście nadchodzących wyborów samorządowych i kampanii, która zapowiada się na niespotykanie ostrą. Ja zawsze uważałam, że trzeba szukać tego co łączy, a nie dzieli. Cieszę się, że akurat w tej sprawie udało się zjednoczyć siły wspólnie z Radą Miejską w Wołominie ? dodaje pani burmistrz.
Bilety metropolitalne będą kodowane na specjalnej, spersonalizowanej karcie miejskiej. Nie zlikwidują one podziału na 1 i 2 strefę, nadal będzie również można kupować bilety 30-dniowe lub 90-dniowe w dotychczasowej cenie. Jednak spora grupa podróżnych zyska możliwość kupowania biletów długookresowych znacznie taniej niż to było możliwe do tej pory.
Zmiany najprawdopodobniej wejdą w życie już we wrześniu tego roku.
? Początek roku szkolnego to zawsze trudny okres dla rodzinnych finansów. To dla mnie wielka satysfakcja, że w ten sposób ? i to już w najbliższym czasie ? będziemy mogli odciążyć naszych mieszkańców ? podkreśla burmistrz Wołomina.

 Oprac. Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.