Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 47-letni kierowca audi, który wjechał do przydrożnego rowu w Olszewnicy Nowej. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Apelujemy o rozwagę i przypominamy, że nietrzeźwi kierujący stanowią śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też innych użytkowników drogi!
Wczoraj około godz. 18, dyżurny wieliszewskiego komisariatu otrzymał informację, że w Olszewnicy Nowej samochód wjechał do rowu. Przybyli na miejsce policjanci zastali 47-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna znajdował się pod widocznym wpływem alkoholu.
Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 3,25 promila alkoholu w jego organizmie. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, mundurowi zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, a jego samego zatrzymali w policyjnym areszcie. Kiedy mężczyzna wytrzeźwieje śledczy przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Za popełnione przestępstwo 47-latkowi grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i nawet 3 lata więzienia.
Przypominamy! Alkohol negatywnie wpływa na organizm człowieka prowadząc do utraty zdolności koncentracji oraz poczucia rzeczywistości. Powoduje wydłużenie czasu reakcji oraz zdolności oceny sytuacji. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego!
Apelujemy! O ostrożną jazdę i niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Trzeźwość i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, to główne zasady bezpiecznej podróży.
Więcej wiadomości z Mazowsza
Rozbito narkotykowy magazyn pod Warszawą – ponad 133 kg substancji i broń w rękach policji. Potężne uderzenie w narkobiznes.
Pożar samochodu dostawczego w Regułach – groźny ładunek i szybka akcja strażaków
3 lata więzienia za 3 promile alkoholu w organizmie [wideo]
Śmiertelne zderzenie motocyklisty z autem. W wypadku na S7 zginął 36-letni kierujący jednośladem
Pijany kierowca i groźne zderzenie pod Radomiem. Jedna osoba ranna po czołówce w Zalesiu
34-latka spadła z hulajnogi elektrycznej. Policja apeluje o ostrożność.
Kierowała BMW mając ponad 2 promile. Policjanci przerwali jej niebezpieczną jazdę
Groźny pożar lasu. Ogień błyskawicznie objął tysiące metrów kwadratowych, do akcji ruszyły liczne zastępy straży
Brutalny napad w apartamencie. Bili ofiarę pałką, gryfem i grozili nożem.
Luksusowe auta warte 830 tys. zł odzyskane. Policja namierzyła ukryte pojazdy.
W aucie butelka po alkoholu, za kierownicą 39-latka z blisko 3 promilami!
Groźny pożar lasu i torfowisk na poligonie. Ogień tlił się pod ziemią, do akcji ruszyły także samoloty gaśnicze
Nastolatkowie demolowali stację i okradli sklep. Teraz odpowiedzą przed sądem.
Nocny dramat w Bramkach. Ogień pochłonął ogromne hale, dziesiątki zastępów w akcji.
