Minister Błaszczak odwiedził strażaków z OSP Marki

Szef MSWiA spotkał się we wtorek ze strażakami-ochotnikami z jednostki OSP w Markach i przekazał pojazd ratowniczo gaśniczy. – Strażacy-ochotnicy ? ludzie męstwa, odwagi i ofiarności. Gratuluję wszystkim strażakom i dziękuję za poświęcenie oraz zaangażowanie ? powiedział Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Podczas spotkania ze strażakami, minister Mariusz Błaszczak podziękował za zaangażowanie i pomoc udzielaną mieszkańcom Marek z zakresu ochrony przeciwpożarowej. ? Strażacy-ochotnicy z oddaniem pełnią swoją codzienną służbę. Doceniamy to zaangażowanie, ofiarność, poświęcenie wolnego czasu, by chronić bezpieczeństwo mieszkańców, sąsiadów, współobywateli, ludzi, którzy powierzają strażakom swój majątek, zdrowie, a nawet i życie ? mówił szef MSWiA.

2016-05-11_142459

Strażacy-ochotnicy z OSP w Markach w ubiegłym roku brali udział w ponad 200 wyjazdach ? osiągając drugi wynik w powiecie, pod względem liczby interwencji w regionie. – To jest dowód tego, że Wasza służba jest bardzo potrzebna lokalnej społeczności ? podkreślił szef MSWiA. Z okazji Święta Strażaka minister Mariusz Błaszczak osobiście gratulował strażakom-ochotnikom z Marek, dziękując za trud i poświęcenie.
W trakcie spotkania odbyło się przekazanie wozu strażackiego jednostce OSP w Markach. – Jestem przekonany, że będzie dobrze służył strażakom i mieszkańcom ? powiedział minister. Zwracając się do strażaków, minister Mariusz Błaszczak podkreślił również, że samochód będzie stanowił namacalny dowód, iż straż jest modernizowana i korzysta z coraz bardziej nowoczesnego sprzętu.
Kluczyki do wozu strażackiego z rąk ministra Mariusza Błaszczaka oraz zastępcy Komendanta Głównego PSP st. bryg. Marka Jasińskiego odebrali Tadeusz Kubiak, honorowy naczelnik OSP w Markach oraz Ireneusz Zych, kierowca Jednostki Operacyjno-Technicznej.
Podczas spotkania druhowie ze strażackiej grupy młodzieżowej działającej przy OSP Marki, zaprezentowali swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Ochotnicza Straż Pożarna w Markach została przywrócona w styczniu 2013 r. Jej historię przypomniał Antoni Widomski, aktualny Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Jednostka nawiązuje do tradycji pożarniczych Marek z 1884 r. (utworzenie straży pożarnej), 1921 r. (powołanie Ochotniczej Straży Ogniowej) oraz jej następczyni (po II wojnie światowej) ? mareckiej Ochotniczej Straży Pożarnej.
W spotkaniu wzięli również udział zastępcy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Marek Jasiński i st. bryg. Krzysztof Hejduk; st. bryg. Jacek Pietranik, Komendant Powiatowy PSP w Wołominie; Jacek Orych, Burmistrz Miasta Marki, a także Antoni Widomski, Prezes OSP Marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.