Mistrzowie kompetencji w Markach

9866_

W pierwszych dniach października rozpoczęły się zajęcia dodatkowe prowadzone w ramach projektu „Mistrzowie kompetencji w Gminie Miasto Marki”, podczas których ponad stu uczniów szkoły podstawowej Zespołu Szkół przy ul. Wczasowej w Markach będzie rozwijać swoje zdolności i zainteresowania z matematyki, przyrody, fizyki, języka angielskiego oraz programowania.

„Spotkanie z królową” to zajęcia ukazujące matematykę w ujęciu praktycznym i kształtujące logiczne myślenie i kompetencje matematyczne. Grupy języka angielskiego będą pracowały przede wszystkim nad rozwojem umiejętności porozumiewania się w języku obcym, korzystaniem ze słownictwa i gramatyki w praktyce oraz przełamywaniem bariery mówienia. Laboratoria przyrodnicze i fizyczne to przede wszystkim eksperymenty. Dzięki nim uczestnicy będą mieli okazję zadziwić się światem i prawami przyrody. Obserwowanie natury przy pomocy lornetki, lupy czy mikroskopu może stać się niezwykłą, intelektualną przygodą. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z kodowania, podczas których dzieci i młodzież grają w edukacyjną grę z interaktywnym kursem programowania Scottie Go! oraz poznają środowisko Scratcha,  a następnie będą tworzyć w nim animacje, quizy i gry.

5918
Większość zajęć będzie odbywała się z pomocami zakupionymi z funduszy unijnych. W planach są także, organizowane przez firmę Mały Inżynier,  warsztaty z robotyki z wykorzystaniem klocków lego Mindstorms, pokazy naukowe oraz półkolonie – laboratorium naukowe. W ramach projektu, w bieżącym roku szkolnym czterdzieścioro uczniów odwiedzi Narodowe Centrum Badań Jądrowych.

9865
Z unijnych pieniędzy skorzystają wszyscy uczniowie, ponieważ zostaną zakupione pomoce dydaktyczne do matematyki, przyrody, chemii, fizyki  i geografii. W sali chemicznej zostanie zamontowane dygestorium, czyli komora manipulacyjna służąca do bezpiecznego przeprowadzania doświadczeń wraz z wyciągiem pozwalającym usunąć powstające opary, a w pracowni matematycznej pojawi się monitor interaktywny i zestaw multimedialny. Poza tym planowane jest zakupienie dla szkoły 28 tabletów, dwóch laptopów z systemem operacyjnym i oprogramowaniem biurowym, aparat fotograficzny, drukarka laserowa ze skanerem, projektor, wizualizer, monitor interaktywny oraz szafki na laptopy i tablety.
Ponadto część nauczycieli, w ramach projektu, weźmie udział w szkoleniach  dotyczących kształtowania kompetencji niezbędnych na rynku pracy, prowadzenia zajęć metodą eksperymentu oraz programowania.
Jeżeli ktoś nie zdążył zgłosić się na wybrane zajęcia lub z innych powodów nie będzie w nich uczestniczyć, może próbować w przyszłym roku, ponieważ projekt jest dwuletni i kolejna rekrutacja na zajęcia odbędzie się we wrześniu.

Źródło: UM Marki

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.