Narkotykowy diler ponownie trafił do aresztu

42-letniego Artura C. zatrzymali policjanci ogniwa wywiadowczego wołomińskiej Komendy. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna, po raz kolejny mimo wcześniejszych kar za podobne, umyślne przestępstwo narkotykowe, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani udzielał innym osobom środki odurzające. W samochodzie, którym się poruszał oraz w miejscu zamieszkania policjanci ujawnili blisko 75 gramów marihuany i 325 gramy amfetaminy. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli 76 tys. złotych. Sąd rejonowy w Wołominie już zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wołomińskiej Komendy uzyskali informację, dotycząca procederu posiadania i handlu narkotykami. Zebrane informacje oraz zdobyta wiedza pozwoliły funkcjonariuszom na przeprowadzenie obserwacji miejsca, gdzie miała przebywać osoba podejrzewany o udzielanie i wprowadzanie do obrotu środków odurzających.

42-letni Artur C. wpadł w swoim samochodzie na terenie Kobyłki. Mężczyzna w chwili zatrzymania wyrzucił przez okno pojazdu jakiś przedmiot, którym okazało się zawiniątko z czarnej foli z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku. W trakcie rozpytania oświadczył, że są to narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy. Podczas przeszukania osobowego opla, którym się poruszał oraz miejsca zamieszkania, policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 75 gramów marihuany i 325 gramów amfetaminy. Na poczet przyszłych kar zostały również zabezpieczone środki pieniężne jakie 42-latek posiadał w ilości 76 tys. złotych.

Artur C. trafił do policyjnej celi. Usłyszał łącznie 5 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani z czego jeden posiadana znacznej ilości środków odurzających i 4 udzielania środków odurzających innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sąd rejonowy w Wołominie na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności w związku z popełnieniem przestępstwa umyślnego działając w warunkach recydywy.

źródło: KPP w Wołominie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.