Na terenie gminy Jedlińsk kierowca pojazdu uderzył w ogrodzenie po czym z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia. Po chwili pasażera zatrzymał będący po służbie policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Natomiast po pojazd uczestniczący w zdarzeniu przyjechał ciągnikiem rolniczym mężczyzna, który był nietrzeźwy i ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami.
Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach wieczorem w miejscowości Bierwiecka Wola. Kierujący fordem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji, po czym kierowca i pasażer uciekli z miejsca zdarzenia, pozostawiając auto. Wtedy interweniował będący po służbie policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i krótko po zdarzeniu zatrzymał pasażera auta, które uczestniczyło w kolizji. Następnie mężczyzna trafił w ręce mundurowych, którzy pracowali na miejscu zdarzenia.
W trakcie wykonywania przez policjantów czynności na miejscu kolizji przyjechał tam ciągnikiem rolniczym mężczyzna, który chciał zabezpieczyć pojazd, który uderzył w ogrodzenie. Okazało się, że za jego kierownicą siedzi nietrzeźwy 58-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ma dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami. Odpowie za kierowanie ciągnikiem pod wpływem alkoholu oraz niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych.
Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności kolizji i to, kto kierował autem.
Justyna Jaśkiewicz/KMP w Radomiu
Więcej wiadomości z Mazowsza
Tragiczny wypadek na DW631. Auto rozpadło się podczas dachowania.
Zderzenie hulajnogi z samochodem w Mszczonowie. Poszkodowany trafił do szpitala
Dwie nastolatki trafiły do szpitala. Jechały razem na jednej hulajnodze elektrycznej
Policja poszukuje świadków kradzieży i aktów wandalizmu
Skrajna nieodpowiedzialność za kierownicą. Obywatelska czujność uratowała życie
Dachowanie pod Płońskiem. Suzuki wypadło z drogi i przewróciło się na dach, pasażerka trafiła do szpitala
Kurier z promilem alkoholu w organizmie zatrzymany przez ostrołęcką drogówkę
Pożar w domu pod Legionowem. Kłęby dymu wydobywały się z budynku, strażacy ruszyli do akcji
Likwidacja nielegalnego salonu gier hazardowych w Legionowie
Pijany 22-latek roztrzaskał auto o latarnię. Nie miał prawa jazdy, miał blisko 2 promile
Policjanci ustalają przyczyny pożaru przy ul. Batorego w Sochaczewie
Pięciu pijanych rowerzystów wyeliminowanych z ruchu przez jeden patrol w ciągu kilku godzin
Ukradł rower spod szkoły i ruszył nim w drogę. Miał ponad 3 promile alkoholu
Uciekając ze skradzionym łupem zaatakował ochroniarza i policjantkę. 32-latek został tymczasowo aresztowany

