O motywacji i książce z Michałem Zawadką

bractwo12

6 listopada w ramach projektu “Bractwo dobrej książki” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie odbyły się na warsztaty motywacyjne dla dzieci i młodzieży.które prowadził Michał Zawadka

Ostatnim gościem w naszym cyklu „Bractwo dobrej książki” był Michał Zawadka – pisarz, autor m.in. książek motywacyjnych dla dzieci  i młodzieży, mówca inspiracyjno-motywacyjny. Jak na finał przystało, było niezwykle
i na pewno wielu uczestników zapamięta na bardzo długo ten dzień, niektórzy może do końca życia. Podczas podwójnego spotkania z Michałem Zawadką, przenieśliśmy się do epoki kamienia łupanego, gdzie oglądaliśmy pierwsze malowidła, spotkaliśmy również wodza szaloną literę i pismo kipu, sprawdzaliśmy też czy łatwo czytać w alfabecie Braille’a. Wszystko to oczywiście  w celu poznania historii pisma, komunikacji i do pokazania, jakim nośnikiem do pobudzania wyobraźni są książki.
Drugie warsztaty pt. Chcę być kimś czyli jak osiągnąć cele w czasach, kiedy wszyscy mają „wywalone”, przeznaczone dla młodzieży, pozwoliły spojrzeć na siebie z pozytywnej strony. Kto jak nie my sami dla siebie powinniśmy być najważniejsi. Doceniać siebie i innych.
I jeśli się czegoś bardzo chce i ciężko na to pracuje, to można wszystko.
I z tym przesłaniem, dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w warsztatach „Bractwo dobrej książki”. Cykl dobiegł końca, ale do Bractwa można wstąpić w każdej chwili, bo książki warto czytać zawsze. Warsztaty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.