Obchody 50-lecia nadania praw miejskich Miasta Kobyłka za nami

Śmiało można powiedzieć, że był to tydzień obfitujący w różnorakie atrakcje dla mieszkańców Powiatu Wołomińskiego, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Świętowanie zainaugurowaliśmy w dniu 20.05.2018 r., spotkaniem z  Kevinem Aistonem, Elizabeth Duda i Conrado Moreno, zaś zwieńczeniem wieczoru był występ węgierskiego zespołu Erdőfű.

Dzień później mieliśmy przyjemność gościć w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce Pana Jana Nowickiego. Aktora, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Rola w ?Biesach? jest wręcz legendarna, związany przez lata z krakowskim Teatrem Starym, w którym zagrał chociażby w ?Nastazji Filipownej?, ?Tangu? czy w ?Nocy Listopadowej?. Role te przeszły do historii teatru polskiego. U nas Pan Jan Nowicki z wielkim dystansem opowiadał o swoich słabościach, miłości do sztuki oraz o swoim zamiłowaniu do pisania. Wtorkową atrakcją wieczoru był występ kabaretu ?Moherowe Berety?. Cztery Panie, które stworzyły tę jakże przezabawną grupę. Licznie zgromadzona kobyłkowska publiczność, przez prawie dwie godziny była bawiona ogromną dawką lekkiego i bardzo trafnego humoru. W środę odbyliśmy wyprawę w przeszłość. Zabrali Nas w nią Pani Maria Balicka oraz Pan prof. Oskar Czarnik. Był to Niesamowity wieczór pełen zdjęć z dawnych lat, opowieści, anegdot oraz wspomnień na temat naszego miasta i ludzi związanych z Kobyłką.

2018-06-01_152144

2018-06-01_151700

2018-06-03_145145

W czwartek odbyła się wyjątkowa, uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której zostały rozdane wyróżnienia i nagrody zasłużonym dla Miasta Kobyłka, m.in. Kryształowa Kobyłka. Muzycznych doznań nie było końca, gdyż dodatkową atrakcją był koncert Pana Tadeusza Woźniaka wraz z zespołem. Mogliśmy usłyszeć takie hity jak: Smak i zapach pomarańczy, Hej Hanno czy Zegarmistrz Światła. Nie zapomnieliśmy o najmłodszych mieszkańcach Kobyłki. W piątek dzięki aktorom z Teatru ?Wariacje? mogliśmy przeżyć kolejną niezwykłą podróż w czasie. Artyści w pełnym emocji spektaklu przedstawili całą historię Kobyłki. Zwieńczeniem całego tygodnia był Piknik Rodzinny. Na wszystkich czekała moc atrakcji. Dla najmłodszych przygotowaliśmy bezpłatne urządzenia rozrywkowe : wesołe miasteczko, kule w wodzie oraz ławka młodzieżowa, która wynosiła wszystkich śmiałków na ponad 15 metrów. Na głównej scenie gościliśmy artystów z Polski i z zagranicy. Z włoskim repertuarem wystąpił Alberto Amati.
Z Rockowym akcentem weszli na scenę artyści z grupy Jary Oddział zamknięty. Główną atrakcją wieczoru był znany w całej Polsce jak i na świecie zespół happysad, którego piosenki publiczność z całego Powiatu Wołomińskiego śpiewała do późnych godzin.
Dziękujemy wszystkim za ten wspaniały emocjonujący tydzień i widzimy się za rok !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.