Odblaski dla ponad 2300 mareckich uczniów

Grupa Marki 2020 przygotowała kolejną, nietypową akcję społeczną. Po happeningu ?Tak dla obwodnicy Marek?, podczas którego w ostatni weekend wakacji rozdawano cukierki kierowcom stojącym w korku w Al. Piłsudskiego, przyszedł czas na realizację projektu pod nazwą ?Świetlik Mój Przyjaciel?. Członkowie grupy ? korzystając ze wsparcia finansowego oraz dopingu Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego ? przygotowali darmowe zestawy ponad 2300 odblasków, które w tym tygodniu są rozdawane uczniom WSZYSTKICH mareckich szkół podstawowych.

– Dopóki nie zostanie wybudowana obwodnica Marek, wszyscy będziemy cierpieć z powodu ogromnego ruchu samochodów. Dzieci, które codziennie muszą pokonywać ruchliwe i niebezpieczne ulice naszego miasta, są szczególnie narażone na komunikacyjne niebezpieczeństwa. Dzięki ?Świetlikom? będą lepiej widoczne dla kierowców, a przez to bardziej bezpiecznie ? mówią Szczepan Ostasz, Jacek Orych i Tadeusz Markiewicz, przedstawiciele Grupy Marki 2020.

O tym, jak ważny jest to projekt, świadczą policyjne dane. Tylko w 2008 r. na polskich drogach zginęła niemal setka dzieci w wieku 7-14 lat. W tym czasie ponad 4200 uczniów podstawówek odniosło obrażenia. Jak informuje policja, ?najbardziej są zagrożone dzieci w dużych aglomeracjach, gdzie wciąż rosnąca liczba pojazdów sprawia, że przejście na drugą stronę ulicy nierzadko jest prawdziwym wyzwaniem?. Przypomnijmy ? przez sąsiadujące z Warszawą, 24-tysięczne Marki przejeżdża codziennie około 60 tys. pojazdów.

– Bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas sprawą priorytetową. Codziennie maszerują do szkoły pokonując ruchliwe i niebezpieczne ulice naszego miasta. Dzięki akcji staną się bezpieczniejsze. Ale wiemy wszyscy doskonale, że to nie wystarczy. Wspólnie z innymi mieszkańcami Marek włączmy się do akcji ?TAK dla obwodnicy MAREK – TAK dla bezpieczeństwa naszych DZIECI ? apeluje Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach.

Do zestawu odblasków dołączono prośbę o podpis pod petycją, której celem jest przyśpieszenie prac nad obwodnicą Marek. W tej ostatniej sprawie grupa zakończy zbieranie podpisów w najbliższe, niedzielne popołudnie podczas V Spartakiady Rodzinnej w Markach, która odbędzie się na stadionie Marcovii przy ul. Wspólnej 12.

– Już udało nam się zebrać kilka tysięcy podpisów ? zarówno papierowych, jak i elektronicznych. Na przełomie września i października będziemy wiedzieć dokładnie, ile osób nas poparło. W przyszłym miesiącu petycję przekażemy tym decydentom, którzy mogą spowodować, że ruszą prace nad obwodnicą naszego miasta ? podsumowują przedstawiciele Grupy Marki 2020.

Komentarze

komentarzy

Jedno przemyślenie nt. „Odblaski dla ponad 2300 mareckich uczniów

Możliwość komentowania jest wyłączona.