Pierwsze wyniki wyborów wójtów i burmistrzów z powiatu wołomińskiego

Pięć gmin z powiatu wołomińskiego: Ząbki, Kobyłka, Radzymin, Klembów i Jadów wybrały swoich burmistrzów i wójtów już w I turze. Wołomin, Zielnokę, Tłuszcz, Marki, Strachówkę, Poświętne i Dabrówkę czeka dogrywka.

W Ząbkach wygrał Robert Perkowski, w Kobyłce Robert Roguski, w Radzyminie Zbigniew Piotrowski, w Klembowie Kazimierz Rakowski zaś w Jadowie Dariusz Kokoszka. W pozostałych 7 gminach odbędą sie dogrywki. W Wołominie pomiędzy Jerzym Mikulskim i Ryszardem Madziarem, w Zielonce pomiędzy Adamem Łossanem a Grzegorzem Dudzikiem, w Tłuszczu pomiędzy Krzysztofem Białkiem a Pawłem Bednarczykiem, w Markach pomiędzy Januszem Werczyńskim a Jackiem Orychem, w Dąbrówce zmierzą się ponownie Tadeusz Bulik i Sławomir Rosa. Powalczy jeszcze Jan Cymerman i Paweł Burek zaś w Strachówce Kazimierz Łapka i Piotr Orzechowski.

red

190 przemyśleń nt. „Pierwsze wyniki wyborów wójtów i burmistrzów z powiatu wołomińskiego

 1. do – wyborcy

  Sorry , ale nic bardziej przyzwoitego mi się nie ciśnie na usta :

  …pluć świni w twarz a ona mówi , że deszcz pada ! ! !

  zaskocz nas czymś , powiedz o czymś co uszło naszej uwadze lecz nie bredź …

  bo

  SŁUŻALCZOŚĆ – to również prawienie obślizgłych komplementów,

  SŁUŻALCZOŚĆ to obrzydliwe posługiwanie się pochlebstwem

  SŁUŻALCZOŚĆ to brak ambicji i własnego zdania ,

  SŁUŻALCZOŚĆ zakłamanie i ślepe, niewolnicze posłuszeństwo

 2. „Budowa basenu z własnych środków nie jest przestępstwem gospodarczym.”
  No nie, ale zadłużenie gminy wzrosło o ładną sumkę. Wołomin się zmienia, ale w jakim tempie? Moje kolejne pytanie: Czemu każdy kandydat mówi o zlikwidowaniu ZEASiP, który to stworzył Mikulski? Czemu niemal każdy nauczyciel powie, że jest to absolutnie zbędna, a nawet szkodząca instytucja? To wcale nie troska p.Mikulskiego o edukacje…

  Poza tym z tymi zmianami. Są one widoczne praktycznie tylko w okresie przedwyborczym o czym wspominałem. Przed ubiegłą kadencją był Skate Park, boisko przy Zakładowej – widzicie co się z tym stało? Pytam się, gdzie jest Centrum Sportu i Rekreacji i hala? To wszystko Pan burmistrz obiecał!!! Nie wybudował do tej pory ani 1 orlika (owszem budują się, dziwnym trafem teraz…). Są to zmiany w tempie wybitnie wolnym. Czasami mam wrażenie, że niektórzy nie wyjeżdżają z Wołomina i nie widzą tempa rozwoju innych miast. Program p. Mikulskiego jest czystą abstrakcją (kino cyfrowe ekhemm….). Trzeba być realistą, a nie marzycielem. Poza tym tępo pracy urzędników i ich sympatia ;).

  „miłość do naszego miasta, za szacunek dla ludzi starszych, za troskę o wizerunek Wołomina, za poszanowanie tradycji i świąt narodowych, za troskę o finanse gminy.”

  Troskę o wizerunek Wołomina…Na przykładzie oświaty szczególnie to widać, kiedy to nawet przeciętni uczniowie uciekają do Warszawskich szkół. Poszanowanie tradycji i świąt? Ah, rozumiem – pomnik w Ossowie. To była wybitnie dobra myśl. Troska o finanse? Chyba ich rujnowanie, szczególnie przy wybitnej niedołężności w pozyskiwaniu funduszy.

 3. Kochani,
  nie mylcie dwóch spraw.
  Perkowski, jest tylko kandydatem popieranym przez PIS, a nie członkiem PISu, a jego dobra opinia nie wynika z tego że go namaścili goście od Jarka. Tylko z tego że jest PROFESJONALISTĄ,jeśli ktoś w to wątpi niech zerknie do jego CV. Ząbki i Wołomin mają najlepsze pozycje w rankingach pośród wszystkich gmin tego powiatu. Mikulski i Perkowski to więc dwaj najlepsi burmistrzowie. Madziar choćby stanął na rzęsach, do nich nie dorówna. Każdemu kto ma złudzenia, polecam zerknąć w CV Madziara i porównać, wtedy nie będzie miał złudzeń. Aha – jeśli nigdzie nie znajdziecie rzetelnego CV Madziara, to sami się domyślcie dlaczego się nim nie chwali.

 4. CZYTAM I ZASTANAWIAM SIĘ SKĄD SIĘ BIERZE W LUDZIACH TYLE AGRESJI I NIENAWIŚCI DO BURMISTRZA MIKULSKIEGO,MOŻE SĄ NIEDOCIĄGNIĘCIA,ALE TAK KOMPENTENTNEGO I ODPOWIEDZIALNEGO BURMISTRZA NIE BĘDZIEMY MIELI,CHYBA ŻE WOŁOMIN ZASŁUGUJE NA GORZEJ TO BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!
  JA ZAGŁOSUJĘ NA BURMISTRZA MIKULSKIEGO

 5. Dziękuję Mikulskiemu za rozrzutność moim podatkowych pieniędzy;
  -za basen malutki który przepłacono dwukrotnie tylko dlatego żeby na wybory pokazać a teraz jak mi powiedział inspektor z PINB długo poczekamy na ewentualne dopuszczenie go do użytku
  – za drogi typu Poniatowskiego od Partyzantów do Kruczej, bez krawężnika, bez chodnika, bez infrastruktury podziemnej z hałdami błota po bokach. Wydatkowane olbrzymie pieniądze aby ludziom pokazać że mają asfalt. Tylko tu w Wołominie z czymś takim się spotkałem. Nowum budowane bez pozwolenia na budowę.
  Długo by wyliczać tę troskę o finanse gminy. Nawet te nowe boiska przy SP2 wybrano nawierzchnie najniższej jakości.
  Fundusze unijne to główna zasługa włodarzy obecnych i poprzednich gminy Kobyłka z cichym twórcą p. Stefaniakiem (gratuluję posady radnego)
  Ludzi z PIS-u za jedną rzecz szanuję za poszanowanie tradycji i patriotyzm. więc w tym Madziar na pewno godnie zastąpi Mikulskiego
  Za komuny nastąpił chyba największy rozwój Wołomina w rejonie. Inne miasta w szczególności Radzymin były tępione, gdyż 90% aktywu komunistycznego zgrupowane było przy hucie i stolarce. Te dwa zakłady znane były w całej Polsce. Teraz Mikulski chce te tereny po upadłych za jego czasu zakładach przehandlować pod markety. Wyborco bez 3, słaba ta Twoja argumentacja. Szkoda ze mam tak mało czasu bo o wielu sprawach jeszcze bym napisał.
  Na koniec przykład p.Perkowskiego z Ząbek start z listy PIS nie wyhamował jego inteligencji i pracowitości. Dlatego pierwszy raz zagłosuję na PIS , na Madziara, choćby dlatego że już gorzej być nie może jak było za rządów Mikulskiego.

 6. Jagoda słów szkoda. Żeś głupia to mało, rozum straciłaś i ciało. Pora pakować manatki powróci na statki. W każdym porcie przygoda, Jagódki nie będzie szkoda.

 7. Ktoś proponuje likwidację ZEASiP,wszyscy pracownicy szkół i przedszkoli doskonale pamiętają (jak był płacony w ratach podatek i ZUS Z odsetkami)Pan burmistrz Mikulski potrafił uregulować budżet oświaty.
  Dla dobrego gospodarza należy się pochwała a nie wymyślanie bzdór.

 8. Czytam i ciagle czekam na kolejne wpisy Alicji. Droga Alicjo jest tyle w tobie szczerej polskiej nienawisci,kołtuństwa, bigoterii zę nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo jestes przez to podniecająca i sexowna.Pisz krynico zychowej madrosci ,pisz a uwazaj na bolszewikow bo we wsi moskal stoi. ps I nie zapomnij wklejac po kilka razy tych samych wypowiedzi- to jak kilkakrotne szczytowanie:)

 9. do mieszkanieca :

  bardzo trafne jest Twoje spostrzeżenie

  – piszesz :
  ( …)2012 już blisko
  ? nowy budżet UE po 2013 nie przewiduje takich dotacji na wyrównanie życia we wszystkich krajach członkowskich.
  Dla Polski,
  w małej skali ? dla gminy Wołomin, najbliższe 2 lata są ważne z punktu widzenia pozyskiwania środków UE.

  Nie możemy urojeń fanatyków Mikulskiego , brać za fakty !

  Jedynym faktem jest to , że musimy

  w końcu coś zrobić ,

  nikt tego za nas nie zrobi, musimy iść

  koniecznie na wybory 6 grudnia !

  — musimy zmienić burmistrza !

  Czy ktoś, kto ma sumienie czyste – nie używane,

  ze stoickim spokojem wmawiający nam po raz kolejny swoje wizje ,

  że jest rozwój ,

  że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej …?

  – może dalej wykazywać łapczywość, zachłanność na rządzenie ?

  a może widzi on jakąś,,światłość,,?

  której my nie widzimy ?

  może to jakiś NEW AGE ?
  New Religion ?

 10. Niech ktoś wymieni co zrobił takiego obecny burmistrz ?? i dlaczego tyle osób głosuje na niego… Przykład – ul. Sławkowska ( koło stacji PKP, proszę sie przejść nią po ulewie, a nie mówiąc o mieszkańcach tej ulicy, a nie wspominając o bezpieczeństwie wzdłuż torów kolejowych, proszę się przejść po godz.18.00, życzę powodzenia?
  Jest wiele takich miejsc w Wołominie, gdzie Pan Mikulski nie zrobił nic i nie zrobi? dlatego głosowałem na innego kandydata

 11. Dobry – New Age :)… dla Wołomina by sie przydał… Dobre spostrzeżenie Sz. P. Alicjo… Nalewno jak Bedzie dalej burmistrzem Pan Mikulski to w Wołominie będzie tylko Bedroom, powoli do tego zmierza, tylko Markety naokoło, gdzie jeszcze nie ma marketu zaraz powstanie na pewno …

 12. Widać, jak ktoś mocno związany jest z oświatą. Dziwną sprawą jest, że – podkreślam – wszyscy prócz Mikulskiego chcą ZEASiP zlikwidować. Zabiera wszystkie narzędzia dyrektorom oddając je p. B. Może „wyborca” pracuje w innych szkołach – nie wiem, ale Ci co w nich pracują, a szczególnie dyrektorzy czują piętno piastującego urząd Zespołu Szkół i Przedszkoli bla bla.

 13. A jeżeli ktoś myśli że basem 50m kosztuje tyle co 25m, a o utrzymaniu nie wspomnę bo to już ogromne wydatki, to niech się nie wypowiada,nie znając tematu

 14. „Benio”, gamoniu basen 25 m już mieliśmy, było o niego dbać. Możesz sobie wybierać kogo chcesz i nie powstrzymasz porażki Mikulskiego największego ze szkodników wśród samorządowców Wołomina.

 15. Koszty utrzymania basenu 50 m są jedynie o ok 25% wyższe. A jak na Broniewskiego przyszło 10 osób to nie było już jak popływać. Teraz będzie to samo. I 25m nie jest basenem olipijsim jak jeszcze niedawno obiecywał Mikulski

 16. Mam nadzieje, ze będzie debata pomiędzy 2 kandydatami. Na pewno na nią pójdę. Wszystkie dotychczasowe spotkania wykazywały ogromną przewagę Burmistrza Mikulskiego nad pozostałymi jeśli chodzi o kompetencję i kulturę wypowiedzi. Bardzo łatwo jest wyciągać co mi się nie podoba. Ton niektórych wypowiedzi wskazuje na nasze typowo wołomińskie kołtuństwo i zazdrość. Basen za krótki, gdyby miał 50m byłby na pewno za długi i też byłby argument. A to, że będzie tam jacuzzi, salon odnowy biologicznej, sauna itp. to o tym ani słowa. Ludzie opanujcie się.

 17. Kompleksy basenowe z basenem 50m i takim rekreacyjnym 25m jak nasz z całym zapleczem kosztuje od 19 do 23 mln np. Kłodzko, Człuchów, Nowy Targ. Wszyscy mają dofinansowanie ok. 50 %

 18. Basen 50m dla miasta ok 50 tys. to już nawet na polskie warunki to już standard.

 19. Tylko debata zibaczymy który ma lepszy pomysł na rozwój gminy

 20. A mnie najbardziej zastanawia, jak po tak długiej negatywnej kampanii prowadzonej wokół obecnego burmistrza Wołomina, po tylu krytycznych artykułach prasowych dotyczących kontrowersyjnych decyzji podjętych w ostatnim okresie jego urzędowania, możliwy jest tak dobry wyborczy wynik. Jakby się w naszym narodzie radziecka mentalność obudziła! To nic, że jest źle, ale wiemy, że jest źle i raczej lepiej nie będzie. To nic, że gadają i piszą, niech piszą, bo od tego są, niech gadają, bo jest demokracja. Tylko co z tego wynika dla miasta i gminy?

 21. Jeszcze jedna uwaga: agresja wobec stagnacji w mieście obróciła się, jak mi się zdaje po przeczytaniu listy nowych radnych miejskich, przeciwko radnym. Bo zdaje się, zmiany w składzie rady zaszły dość duże, ale nie wiem, czy na lepsze.

 22. do prezesa:

  już Bareja w Misiu kpił z idiotów i lizusów …
  a tu taki talent ! samorodek ! cóż za durna

  elokwencja ?:))))

  Czy ty robisz za idiotę śpiewającego do

  szafy ? :))

  NIE ZAPOMNIJ DODAĆ :

  ….aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego Wołomina ,, prezes ,,
  naszego klubu SŁONECZKO Peru .
  Ciągle pracuje!
  Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki.
  To nie ludzie ? to wilki!
  To mówiłem ja
  ? Jarząbek Marek,
  trener drugiej klasy…

  Niech żyje nam prezes sto lat!

  To jeszcze ja

  ? Jarząbek Marek,

  bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem,

  bo byłem chory.

  (i ciągle jestem chory …):)))

  ŁUBU DUBU < ŁUBU DUBU

  niech nam żyje prezes naszego klubu.

  Niech żyje nam!

  To śpiewałem ja ? Marek Jarząbek

  Opis: Jarząbek do magnetofonu w gabinecie prezesa

  PREZES ty chyba urwałeś się z orbity

  okołoziemskiej broniąc o Mikulskiego !

  Nie wydaje ci się , że mówiąc tak

  zapalczywie – podniecając

  atmosferę wymiany poglądów,

  wyglądasz

  jakbyś czerpał z tego

  jakąś erotyczną przyjemność ?:))))

 23. ….oczywiście nie chodzi tu o konkretnego

  Marka Jarząbka , to może być również Wacuś :)))

 24. Wyborco 3
  Nazwać cię baranem to zniewaga dla barana

  Basen 25m jest właśnie standardem

  czy ty masz trochę pojęcia ile kosztuje budowa basenu o standardzie olimpijskim i ile kosztuje jego utrzymanie.

  Jak żeś gamoń to nie rozpowszechniaj bredni i własnych chorych spostrzeżeń.

 25. Narzekania,narzekania,narzekania! To umiemy najlepiej. A gdzie propozycje dobrych pociągnięć?

 26. ODNOŚNIE DO WPISU : „KLEMBÓW ZNOWU PORAŻKA!!!!!!!!!!!!!!!
  Wszyscy narzekają na Rakowskiego a co własnie wczoraj zrobili???? Znowu go wybrali. Ludzie opanujcie się chyba wystarczy już tej porażki!! Mam nadzieję, że ludzie tak mu dadzą w kość że sam już będzie miał dość!!! Marzy mi się żeby sam zrezygnował bo inaczej ta gmina całkiem upadnie!!!!”

  Całkowicie się zgadzam, ale po wynikach patrząc to nie ma już tak dużego poparcia skoro o wygranej zadecydowało 150 głosów. Tak mało brakowało do wygranej Pana Ferdyna. Słyszałam, że w Ostrówku też ogólnie wygrał Pan Ferdyn i jak się teraz czuje Pan Rakowski??? Tyle im zrobił a oni mają go głęboko w poważaniu niestety. Moze czas zająć się całą gminą bo miejscowości jest 17 czyż nie ?????? Może nowi Radni zajmą się trochę rządami Pana Wójta.

 27. Szanowni państwo trudno mi zrozumieć zwolenników Mikulskiego piejących o jego „sukcesach”. Jako były mieszkaniec Wołomina i aktualny Lesznowoli mogę powiedzieć tylko – Pogońcie tego dziada Milukskiego bo inaczej to wszyscy będą do was przyjeżdżać oglądać skansen zwany Wołominem. Madziar nie Madziar każdy będzie lepszy od tego zakompleksionego mruka.
  Przy Naszej wójtowej to Mikulski to nieudolny pastuch. Nie zatrudniono by go nawet do otwierania drzwi w urzędzie. U nas pełen rozwój, infrastruktura budowana z rozmachem, w urzędzie nie ma problemu by załatwić najtrudniejsza sprawę, często wszystko przez internet. Nie mówiąc już o śladowym bezrobociu 2,5%. Wójtowa stara się przyciągnąć inwestorów, Mikulski ich tylko zniechęca.
  Poczytajcie trochę
  http://www.piaseczno.pl/649-48dc0d51ed85a.htm
  http://www.kurierpoludniowy.pl/?page=artykul&id=5529
  Jak wygra Mikulski zapraszamy do Lesznowoli.

 28. Mi tam się dobrze mieszka w Wołominie, ibardzo się cieszę,że tacy jak widz wyjechali

 29. W większości miast Polski same barany mieszkają. Tylko tu w Wołominie jest grono wybitnych ludzi lubiących chlapać się w kałuży pod opieką Bolka.

 30. Robercik,masz rację! Jak tacy jak widz sami nie wyjadą,to gonić ich stąd!!!!!

 31. A pani Alicja to jeszcze tu mieszka? Po co? Tyle pięknych miast dookoła…..

 32. Pana widza już tu nie ma,więc po co tak się emocjonuje? Tam w Lesznowoli kraj mlekiem i miodem płynący,niech tam sobie dobrze żyje a do nas się nie wtrąca…..

 33. DO Barbary :

  Kogo Pan Bóg chce zgubić, temu najpierw rozum odbiera.

  a twoja nadgorliwość jest szkodliwa powiem więcej – gorsza od faszyzmu – czym ty błysnęłaś ?

  chciałaś powiedzieć

  komu z Mikulskim nie po drodze to wynocha?

  To powiedz to 70% mieszkańcom Wołomina .
  To powiedz ludziom pozbawionym pomocy ,
  To powiedz to rodzicom chorych dzieci
  To powiedz biednym oczekującym na komunalne mieszkania
  To powiedz to mieszkańcom , którzy nie mogą miesiącami ba latami czegokolwiek w urzędzie

  To powiedz to…..i mogę tu wymieniać całą litanię …ludzi zawiedzionych , zlekceważonych,poniżonych , upodlonych …

  .NAJLEPIEJ POZBYĆ SIĘ WSZYSTKICH

  NIEWYGODNYCH, garbatych , chorych ,

  biednych …

  my już to mamy za sobą – to nazywa się nietolerancja , ksenofobią a może antysemityzm ?


  ale po co wszystko ?

  MY POZBĘDZIEMY SIĘ MIKULSKIEGO

  jeżeli to taka strategia przyświeca

  sztabowi Mikulskiego , to nie dziwmy się ,

  że przeciętny mieszkaniec to po prostu

  INTRUZ dla

  her Mikulskiego
  ….rzeczywiście baśka wam pracuje na wysokich obrotach…

 34. Do Jagody Wyborcy i temu podobnych ślepców: Stań w centrum wa-wy i znajdź mi połączenie ztm-u do do wołomina. Jedno! Nie znajdziesz! Sama prywata – co jeździ jak chce. Ale kolejne linie zaprowadzą cie do Ryni , Ożarowa, Płochocina, Piaseczna ,Pruszkowa,Legionowa , konstancina – ale nie do wołomina!! Wyborco – piszesz że mikulski dba o starsze pokolenie : tak! – bo ono- a własciwie ich renty – mają do utrzymania całe rodziny wołominiaków. Bo tu nie ma roboty! Czy widzisz tu ( w gminie, mieście ) glazurników , hydraulików i inne ekipy z autami których numery zaczynają sie od WPI WPR??? Nie ma takich!! A jak są – to cie nie stać! Za to w Józefosławiu, Piasecznie, Pruszkowie, Nadarzynie, Błoniu, Mińsku , legionowie – pełno bezrobotnych z naszego powiatu. A poza naszym: kns, wr, wgr. Bo tam sie wszystko rozwija , rośnie. Jadźka i Wyborco – podobni – jedźcie tam by zobaczyć rozwój. Naprawde! I naprawde- 20 lat temu- i tamte gminy i my – mieliśmy taki sam start. Tylko u nas – króluje ciemnogród i bajki ludziom klepie. A oni to kupują. Ludzie, nie piszcie nic, nie słuchajcie nikogo! Nie komentujcie niczego! Prosze , odwiedźcie te gminy połódniowo zachodnie a sami zobaczycie w jak wielką kupe wdepliście wybierając na kolejne kadencje Mikulskiego. Nie potrzebne nam spory i przekomarzania. Odwiedzcie prosze Piaseczno- i tam na rynku przy torach zróbcie zakupy ; Józefosław – zobaczycie rozmach inwestycji mieszkaniowych, Mińsk miasto skwerów placów miejskich gdzie wieczorem ulice żyją , Pruszków- gdzie firmy robią i obrotem i nie koniecznie – marżą, a wieczorem Legionowskie centrum – może ybierzecie sie na któryś z ich basenów czy do pizzy hut, moze przejdźcie sie Pszczelińską w Brwinowie..Jesienią. Ja tak moge długo- bo ja to widziałem i znam.to nie jest daleko i to nie jest inny świat. Ale jak bardzo różny od wołomińskich realiów! Jagoda i Wyborco-podobni – wybierzcie se coś na weekend albo w tygodniu. Może oczy wam sie otworzą? Chociaż wątpie – ale spróbować warto. I nie mówcie mi o zasługach i inwestycjach. Pojecia o tym nie macie. Pozdrawiam wszystkich otępiałych azjatyckich zombie-wyborców obecnego Jaśnie nam panującego.

 35. Szanowna Redakcjo!

  Może warto włączyć się w inicjatywę debaty pomiędzy kandydatami?

 36. A taka jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Burmistrz lekceważący prawo a to ci gratka. Wpuścić ludzi na teren budowy, gdy obiekt nie oddany do użytku , bez kasków, zabezpieczeń i wyznaczonych dróg. Wszak to kryminał.

 37. Jeszcze jedno przypomniało się mi.Burmistrz lekceważący prawo a to ci gratka. Wpuścić ludzi na teren budowy, gdy obiekt nie oddany do użytku , bez kasków, zabezpieczeń i wyznaczonych dróg. Wszak to kryminał. Należy powiadomić PINB

 38. Młodzi ludzie kiedyś muszą zacząć, dajmy szansę młodemu,bez „garba” uprzedzeń do ludzi. Mówimy o tym co zrobił Mikulski na litość,, brał państwowe pieniądze więc musiał coś robić. Największą wadą tego człowieka jest niszczenie ludzi na podstawie plotek uprzedzeń, polityki i to jest nasz społeczny problem – wybraliśmy podobno demokrację, a nie zamordyzm.

 39. Zawsze istnieje taki typ ludzi którzy lubią taplać się w błocie i wdychać z uwielbieniem własny smród. Do takich można zaliczyć Barbare i Wyborce. Po co im zmiany żeby sadzawka na ulicy wyschła? A w czym będą prać? Po co im kanalizacją skoro za darmochę mogą wylać kubełek z nieczystościami na ulicę? Piszecie o parkach, restauracjach, zieleni miejskiej po co im one skoro wina można napić się wszędzie a pizze zakosić w Kauflandzie.
  Jeśli wygra Mikulski ludzie z inicjatywą wyjadą do Piaseczna, Legionowa itd. Zostaną ci żyjący z urzędu i ci którym odebrano nadzieje na lepsze jutro-bez szans na poprawę życia. Stopniowo miasto będzie tracić na znaczeniu aż w końcu powiat przeniosą do np. Radzymina. Barbarze i Wyborcy to nie będzie przeszkadzać dalej za pieniądze Mikulskiego będą wypisywać w necie bzdury sławiące Mikula-drakula.
  Pisać o kinie cyfrowym na Hurganie i 3 tunelach przez tory a kto wie moze pojawi sie tez jakaś „tunelowa droga do W-wy”.

 40. Zawsze istnieje taki typ ludzi którzy lubią taplać się w błocie i wdychać z uwielbieniem własny smród. Do takich można zaliczyć Barbare i Robercika. Po co im zmiany żeby sadzawka na ulicy wyschła? A w czym będą prać? Po co im kanalizacją skoro za darmochę mogą wylać kubełek z nieczystościami na ulicę? Piszecie o parkach, restauracjach, zieleni miejskiej po co im one skoro wina można napić się wszędzie a pizze zakosić w Kauflandzie.
  Jeśli wygra Mikulski ludzie z inicjatywą wyjadą do Piaseczna, Legionowa itd. Zostaną ci żyjący z urzędu i ci którym odebrano nadzieje na lepsze jutro-bez szans na poprawę życia. Stopniowo miasto będzie tracić na znaczeniu aż w końcu powiat przeniosą do np. Radzymina. Barbarze i Robercikowi to nie będzie przeszkadzać dalej za pieniądze Mikulskiego będą wypisywać w necie bzdury sławiące Mikula-drakula.
  Pisać o kinie cyfrowym na Hurganie i 3 tunelach przez tory a kto wie może pojawi się tez jakaś ?tunelowa droga do W-wy?, lotnisko, tor saneczkowy, skocznia narciarska, piramidy Mikulskiego, wiszące ogrody Żelezika itd.

 41. Czyżby ekipa mistrzów postów nagle zmieniła front zainteresowania i przeniosła się na ŻPW? Gołym okiem widać kto produkuje wpisy. Te dotyczące Ossowa – ekipa od Pana KAZ’a. Dotyczące basenu i wielu innych inwestycji ekipa KWS(a raczej ekstremiści z byłego RSP). Nie wybierajmy Mikulskiego bo przecież My młodzi teraz musimy dostać etaty w Urzędzie…Dział promocji to też smakowity kąsek dla dyżurnych , pierwszych piór z gminy…Nie wybierajmy Mikulskiego bo nie będziemy mieli roboty!!

 42. Leonie :

  …ŚWIETNE !!!

  ,, wiszace ogrody Żelezika,,, :)

  ideowca –

  nic nie wiem ,

  nie widziałem

  – ja tylko …. chciałem :))

  przypomniała mi się ta piosenka
  A. Osieckiej
  Szpetni ….letni (60 + letni?)

  (…)
  )Każdy dawno rozwiedziony,
  idzie mocno zamyślony,
  niczym WDOWIEC PO IDEACH I PO BABACH
  co pomyśli, to WYMYŚLI,
  potem jeszcze mu się PRZYŚNI ,
  bo to taka jest, widzicie, SMUTNA SPRAWA
  Odczuwamy trochę ZGAGI po tym życiu –
  po tym życiu, po PRZEPICIU i te pe,
  odczuwamy trochę KACA,
  że co było, to NIE WRACA,
  jak ten kochaś, który zginął w SINEJ MGLE.
  Odczuwamy trochę ŻALU ,
  że tak wcześnie JEST PO BALU ,
  kiedy noga się do tańca jeszcze rwie.
  Chce się TAŃCZYĆ chce się WALCZYĆ ,
  a tu nagle – PANIE STARSZY ,
  ZAMYKAMY <ZAMYKAMY, tak czy nie ?

  ZAMYKAMY ETAP MIKULSKIEGO !!!

 43. Ględzi nam od rzeczy jakiś sobek,
  pisze i maluje, władzy wyskrobek.
  Bez wyczucia o matmie tu kadzi,
  na klęskę manipulanta nie poradzi.
  Elektorat Rytla jak jeden da głos,
  by odmienić Mikuły i własny los.
  Nie pomoże zwolennik lewicy,
  tyle samo po skrajnej prawicy.
  Jeśli nawet PO jest wbrew PiS-owi,
  to Sulich nie wrogiem Madziarowi.
  Dużo więcej ich łączy niż dzieli,
  na Mikulskiego obaj się wypieli.
  Motorem zmian jest styl władzy,
  i o to byśmy nie ostali się nadzy.
  Kiedyś obiecał, a uczynił w namiastce,
  u bezpartyjnych znalazł się w niełasce.
  Blagiera pozbawi władzy i sławy.
  nie partyjny, nie naiwny, a prawy.
  Ten zważy, porówna oraz zsumuje,
  trwać czy zmieniać sam skalkuluje.
  Piszą dużo, czytamy w prasie i sieci,
  za przekręty poznany kłamca poleci.
  Nie zamierzam robić nikomu reklamy,
  na stronie xxx.xxx.pl fakty poznamy.
  Brak wątpliwości zrobiłam to sama,
  jak nauczał profesor, tata oraz mama.
  Co by nie liczyć, na jedno wychodzi,
  Jerzy Mikulski bardzo nam szkodzi.

 44. Drogi „ł” rozumiem że jako pracownik UM w Wołominie pociotek Mikulskiego lub innego działacza SKW drżysz o posadę bo jedyną twoja kompetencją jest picie wódki na przysłowiowych imieninach wujka Mikulskiego? Nie martw się nie zabiorę ci pracy mam dobrą i nie muszę zmieniać. Ty pewnie jesteś z tych „starych” wypasionych przez 12 lat kadencji szczurów klaszczących jak SKW im zagra. Kazali by stać na głowie w czwartek stał byś. Kazali by we wtorek sprzątać kibel w UM szorowałbyś i z dumą meldował Burmistrzowi Mikulskiemu wykonanie zadania.

 45. Poetki się znalazły,
  komentarze się tu pisze a nie wiersze dziuro !!! jedna i druga…

Możliwość komentowania jest wyłączona.