Pierwsze wyniki wyborów wójtów i burmistrzów z powiatu wołomińskiego

Pięć gmin z powiatu wołomińskiego: Ząbki, Kobyłka, Radzymin, Klembów i Jadów wybrały swoich burmistrzów i wójtów już w I turze. Wołomin, Zielnokę, Tłuszcz, Marki, Strachówkę, Poświętne i Dabrówkę czeka dogrywka.

W Ząbkach wygrał Robert Perkowski, w Kobyłce Robert Roguski, w Radzyminie Zbigniew Piotrowski, w Klembowie Kazimierz Rakowski zaś w Jadowie Dariusz Kokoszka. W pozostałych 7 gminach odbędą sie dogrywki. W Wołominie pomiędzy Jerzym Mikulskim i Ryszardem Madziarem, w Zielonce pomiędzy Adamem Łossanem a Grzegorzem Dudzikiem, w Tłuszczu pomiędzy Krzysztofem Białkiem a Pawłem Bednarczykiem, w Markach pomiędzy Januszem Werczyńskim a Jackiem Orychem, w Dąbrówce zmierzą się ponownie Tadeusz Bulik i Sławomir Rosa. Powalczy jeszcze Jan Cymerman i Paweł Burek zaś w Strachówce Kazimierz Łapka i Piotr Orzechowski.

red

190 przemyśleń nt. „Pierwsze wyniki wyborów wójtów i burmistrzów z powiatu wołomińskiego

 1. Jasne jak słońce że to ZYCHolandia głównie tu komentuje Zych narobił sobie wrogów już nikt z dawnych współwichrzycieli z nim nie trzyma, poprostu zmądrzeli.

 2. sybiraki, bolki, sg i tym podobni. orientujecie się na polityce tak dobrze jak i na osiągnięciach Mikulskiego. Po wczorajszych gazetach już wszystko wiadomo. PIS i Wspólnota w skali powiatu zawarli koalicję Wszyscy przegrani Pisowcy popierają w II turze wspólnotowców. W Wołominie odwrotnie. Wiadomym też jest że Rytel zostanie zastępcą gdy Madziar wygra wybory. Gdybanie nad kompetencjami inwestycyjnymi Madziara nie ma sensu. Podobnie straszenie pisowcami którzy przyjdą z Warszawy i będą decydować o wszystkim. Współpracowałem z Rytlem i wiem że już w pierwszym roku ewentualnych rządów ilością i jakością inwestycji przebije 4-lecie Mikulskiego. Żal mi Jerzego bo gdy wprowadził do powiatu oprócz siebie jeszcze tylko jednego radnego, od dwóch dni pozostał sam. Pan Dembiński przeszedł już do koła PIS. Wszyscy uciekają z tonącej łajby z oficerem politycznym ludowego wojska u steru. Pa pa

 3. o wyborca3 opanował technikę Ctrl-C/Ctrl-V i wkleja swoje komentarze gdzie popadnie.

 4. Widzę, że Pan Rytel, na którego głosowałem, myśli tylko o własnym interesie…
  Nie wygrał w wyborach na burmistrza to chociaż zastępcom byle kogo chce zostać, a to tylko po to by Pan Solis został starostą..
  Nie dobrze mi się robi od tej całej polityki w Wołominie

 5. Głupcem jest ten który zawierza po raz n-ty nie tylko wyborczemu kłamcy. Droga 634 kiedyś, teraz kino 3D. Ten facet nie dość, że się ośmiesza to w manipulacjach się degraduje. Rytel jest konsekwentny. Jak miał współpracować z młodym pokoleniem tak się z tego nie wycofuje. O tym, że w obecnych okolicznościach ma szanse zostać vice burmistrzem to wola wyborców i koalicjanta. Współpraca Madziar-Rytel tworzy konglomerat młodości i doświadczenia poparty zaufaniem, jakim nikt nie obdarzy Mikulskiego.

 6. byle kto ,
  byle jak,
  byle naszym
  byle się udało
  byle koryto się
  NIE URWAŁO

  CREDO MIKO -SŁUGUSÓW

 7. CZY MIKULSKI MYŚLI O WŁASNYM INTERESIE ?

  CZY MIKULSKI BAŁ SIĘ PROTOKOŁU ?

  2 maja 2004 nr 18 WIEŚCI PODWARSZAWSKIE

  (…) Protokół jest stwierdzeniem faktów.
  Na przykład takich,
  że pewne porozumienie zostało podpisane przez burmistrza,
  zanim rada podjęła uchwałę upoważniającą burmistrza do złożenia podpisu.
  Albo, rada podejmuje uchwałę o użyczeniu firmie trzech działek,
  umowa zawarta przez burmistrza opiewa już na cztery działki,
  a realizujący uchwałę wiceburmistrz dokłada później obcej firmie kolejne cztery działki

  (…)

  Ach, gdyby nie dociekliwa komisja rewizyjna, nikt by na takie fakty nie zwrócił uwagi.
  A.B

 8. Spokojnie komentatorzy drodzy. Do drugiej tury wyborów burmistrza Wołomina pozostało całe siedem dni. Jeszcze się coś wydarzy, zapewniam. Bądźcie czujni, żebyście niespodzianki nie przeoczyli. Jeszcze chwila cierpliwości. Pozdrawiam

 9. Sympatyom Mikulskiego proponuję wybrać się teraz do nowootwartego parku na Moniuszki podziwiać to miejsce zabaw i następnie ochłonąć z wrażenia.

 10. Uwaga!!! CENZURA!!! ŻYCIE PW FILTRUJE KOMENTARZE I USUWA, ALBO NIE ZAMIESZCZA, NIEWYGODNE OPINIE O JERZYM M.!!!

 11. Realista – masz z czymś problem? Uważasz komentarzem kopiowanie i wklejanie pod każdym tekstem linku z innej strony?

 12. Gra z PiS tak oto wyglądać ma,
  zastępcę w radzie KWS i PO da.
  Z SKW2010 brać przewodniczącego,
  Madziara na Burmistrza pełniącego.

  Dopiero gdy z koalicjantem się ułoży,
  jeden drugiemu konfitur wtedy dołoży.
  Co otrzymam w podziale od niego sam,
  na tyleż w rewanżu przyzwolenie dam.

  Inaczej Burmistrza kim nie byłby on,
  szachować większością w radzie lub won,
  władzą podzielić ma się sprawiedliwie,
  inaczej odczuje tą kadencję dotkliwie.

  SKW2010 tylko wtedy coś zyska,
  jeśli trwać będą w radzie igrzyska,
  gdy wejdzie PiS z nimi w koalicję,
  z Madziarem za latek 4 na banicję.

  Zawsze zdradliwi mogą się dogadać,
  Wspólnocie i PO nie będzie spadać,
  nie łaszczyć się na odpadki ze stołu,
  jak rządzić i odpowiadać to po społu.

  Sasin chce przyciemiać, rozwidnijcie,
  karty w pierwszym rozdaniu wyjmicie,
  pokażcie co każdy z Was i razem waży,
  skoro chce sprawdzać niech się odważy.

 13. Mikulski olał wyborców i nie zjawił się na sesji rady powiatu. Nie wziął udziału w najważniejszych głosowaniach wyboru zarządu powiatu. Nie mieści mi się to w głowie zeby być takim ignorantem. Ktoś na niego głosuje a on ma to gdzieś. Głosujcie na niego w niedzielę a on to też tam będzie miał.

 14. No i Madziar znowu stchórzył!! Drugi raz ucieka od odpowiedzialności i rozmowy z wyborcami i mediami lokalnymi?To brak szacunku i nic więcej. Nie pojawił się na dwóch debatach!!

 15. wyborca 3 wypisujewsz wszędzie to przecież to logiczne, że jak będzie burmistrzem to nie może byc radnym, a po drugie o 16:15 miała być debata kandydatów w MDK

 16. a swoją drogą to pierwsze posiedzenie i wszystkie karty rozdane w powiecie

 17. no przecież Sasin siedział i pilnował jak mają głosować to jak miało być inaczej ;-)
  szkoda tylko ze Rytel sprzedał się tak tanio, nie wiem co sie dzieje z tym człowiekiem, ale to musi być coś złego…

 18. Tez się dziwię że Konrad wspiera partyjnych aparatczyków a nie lokalne komitety, które są jednak bliższe jemu samemu.
  PiSowcy już się nie popisali i dostali wciry w sejmikach teraz wychodzi na to że Wołominiacy to ciemnogród.

 19. Witam. też byłem na spotkaniu z Wojewodą Mazowieckim. Dobrze, że dochodzi do takich rozmów, są one ważne dla Wołomina. W ogóle, to w ostatnich latach uważnie przyglądam się polityce w Wołominie, a w minionych dniach kampanii wyborczej. Chciałbym podzielić się z Wami moją opinią na temat pretendentów do fotela Burmistrza. Pod uwagę jednak nie biorę tego, co kandydaci robili podczas kampanii, bo to w zasadzie się nie liczy. Plakaty wyborcze, jakieś gazetki i inne ulotki nie robią na mnie wrażenia. Liczą się prawdziwe działania i na tym Moja opinia bazuje. Mając do wyboru Mikulskiego albo Madziara odpada ich selekcja ze względu na światopogląd, bo obaj kandydaci wyznają te same chrześcijańskie wartości ukierunkowane na dobro wspólne ludzi i Gminy i na tym polu doskonale się rozumieją. Należy poszukać innych kryteriów oceny Madziara i Mikulskiego.. Zacznijmy od pretendenta do urzędu.

  Madziar:
  Na pewno jest to zdolny chłopak, młody, bardzo przystojny- jeśli będzie chciał kiedyś robić większą karierę, to będzie Mu łatwo prezentować się w telewizji. Widać, że ma ambicje, bo dalej studiuje. Właśnie takie cechy też warto docenić. Dokształca sie z wiedzy teoretycznej o samorządzie, zdobywa praktykę w Radzie gminy- to się chwali. Widać, że chce działać. Na pewno mu to zaowocuje w przyszłości. Miejmy nadzieję, że jak zdobędzie większe doświadczenie, to będzie chciał dalej dla Nas działać. Ma stanowisko radnego na następne 4 lata i jest liderem koalicji na pewno będzie się mógł wykazać. Jest aktywny i zdeterminowany. Ma poparcie partii politycznej, czyli Prawa i Sprawiedliwości i to może być na jego korzyść, ale też na Naszą niekorzyść. Na jego korzyść, bo jest dobrze rozpoznawalny i reprezentuję partię, która pokazała, że dba o zwykłych ludzi. A na Naszą niekorzyść, bo Urząd Gminy może zostać upolityczniony przez powiązanych z PiS-em urzędasów z Warszawy, którzy przyszliby na stanowiska w Urzędzie po jego wygranej. Nie muszą oni wcale rozumieć problemów Wołomina, wystarczy tylko rekomendacja polityczna i już mają robotę. Niestety świat polityki taki jest, ale o tym jeszcze za chwilę. Widzimy więc, że jak zawsze każdy kij ma dwa końce.

  Mikulski:
  Ma ten plus nad Madziarem, że wie co dalej robić krok po kroku, żeby Wołomin mógł stabilnie się rozwijać. Jest doświadczony, a co najważniejsze skuteczny. Potwierdził to przez lata swojego urzędowania realizując w Wołominie liczne inwestycje, z których wszyscy korzystamy i wyciągając miasto z zaścianka, w którym niewątpliwie byliśmy jeszcze jakieś 7-8 lat temu. Kolejny Jego plus to, że ma konkretny, a co ważne bliski ludziom i realny do wykonania program wyborczy. Wystarczy to porównać na stronach kandydatów. Na każdej z nich jest zakładka o programie. A to właśnie program wyborczy realnie rzutuje na to, jak miasto będzie wyglądało przez następne 4 lata. Mikulski jako urzędujący Burmistrz nie będzie miał przestoju przez następny rok, żeby ?wdrożyć? się w pracy Urzędu, a dalej będzie realizował to, co ma zaplanowane. Zna potrzeby miasta i jego mieszkańców, pochodzi z komitetu lokalnego ? SKW, a to właśnie lokalne komitety są podstawą samorządności. To jest jego duży plus

  Popatrzmy teraz na sytuację polityczną. Wczoraj na spotkaniu Wojewoda Mazowiecki poparł kandydaturę niezależnego Mikulskiego. Czyli zrobił to, co cała Platforma. Wyraźnie zatem widać, że Wołomin może stać się łakomym kąskiem do walki politycznej wraz z wyborem Madziara na Burmistrza. Wojewoda z Platformy, Burmistrz z PiS-u i już mamy konflikt interesów. Dobro wspólne Wołomina będzie wtedy w nosie, bo politycy PiS i PO zajęci będą walką między sobą i jakimiś urzędowymi przepychankami, miasto nie będzi dostawać potrzebnych pieniędzy. Głosowanie na niezależnego Mikulskiego będzie zatem dobrym rozwiązaniem, żeby zachować równowagę w Naszej Gminie i Powiecie, abyśmy nie mieli cyrku w urzędach takiego jak ten, który możemy oglądać codziennie w telewizji. Madziar ma juz stanowisko w Radzie, jest liderem koalicji i jeżeli przez następne 4 lata jako radny i lider społeczny, pokaże na co go stać, to będzie miał silną pozycję w kolejnych wyborach. Jak wygra Mikulski, to za 4 lata będzie zadowolony ze swojej misji, którą wypełnia w Wołominie i pójdzie gdzieś wyżej. Stabilnie rozwijające się miasto przekaże młodym. Dużo zrobił dobrego, ma dalej wizję, niech ją kontynuuje. Ma tą przewagę nad Madziarem, że nie jest upolityczniony, wie co robić, ma konkretny plan działania i to się liczy najbardziej. Na pewno da radę.

  Dobrym zatem wyborem jest postawienie na obu kandydatów. Madziar Radny, Mikulski Burmistrz. Ten ruch jest w mojej opinii najwłaściwszą decyzją dla Wołomina. Panowie na pewno sie razem dogadają, bo wierzą w te same wartości i zasady moralne. A to, że się kłócą w podczas kampanii wyborczej, to normalne. Jeden atakuje drugiego, żeby wygrać. Później będą współpracować.
  Puszczam to na parę for internetowych jako obiektywny punkt widzenia na Miasto i jego dalsze dobro i rozwój. Każdy niech się do tego ustosunkuje sam. Wiem, że zaraz jedna i druga strona zrobi z tego pożywkę i będą dziwne komentarze, ale cóż, tak to jest na forach.. Pozdrawiam wszystkich użytkowników internetu. Ja rzadko sie tu udzielam, ale czasami warto.

 20. Hej kupie se kapelus ,bede dyrechtorem,bede dyrechtorem….lalalaj…

 21. Madziar najprawdopodobniej nowym burmistrzem.
  PO zliczeniu 62.07% protokołów głosowało na niego 61,37%.

 22. Niech p. Jerzy podziękuje swoim doradcom, kórzy mu kino 3D kazali obiecać :)

 23. Mikulski będzie radnym pwoiatowym, najwiekszym przegranym to chyba bedzie Pan Urbanowski:P.

 24. No to teraz będzie San Francisco, brawo Ryś, czekam na inwestycje

 25. No to Panie Madziar na początek żeby oczyścić ten toksyczny Urząd to Panią Sekretarz czyli głównodowodzącą tego urzędowego zamieszania i terroru pracowników wraz ze swoimi psiapsiółkami. Kadrowa czyli wredna i fałszywa Ania awansowana ze stanowiska od przyjmowania wniosków do Naczelnika Wydziału, oczywiście dzięki wazeliniarstwu u sekretarzowej. To tyle na początek.Powodzenia w odkażaniu Urzędu Panie Madziar.

 26. To mamy pięknie! PIS w radzie dominuje,PIS burmistrzem więc cała władza w jednych rękach!
  Wszyscy ci,co narzekali i czekali na zmianę powinni być zadowoleni… Pani Alicjo!!!!!Czas na działanie!!!!!Pani tak pięknie krytykować potrafi,teraz trzeba będzie się wykazać!

 27. Pani Alicjo!!!”Wy pozbyliście się Mikulskiego”.
  Jest nowy burmistrz więc nie będzie:
  „ludzi pozbawionych pomocy
  chorych dzieci
  ludzi czekających na mieszkania socjalne
  ludzi czekających na załatwienie spraw u urzędzie”
  a dla pana Madziara każdy interesant będzie mile witanym gościem.
  „Chorych,biednych,zawiedzionych” też nie będzie?Tylko jak nazywa się wiara w takie możliwości burmistrza?
  Naiwność?
  Głupota?

 28. Cudów nie będzie, bo ich w programie nie było. Co więcej – programu nie było. Doświadczenia nie ma. Dokonań – tym bardziej nie ma. Było tylko wezwanie do zmiany burmistrza i to się stało. Więc już więcej nic do roboty nie ma, tak mi się przynajmniej wydaje. Odwaliliśmy kawał dobrej roboty, czas odpocząć…

 29. Po pierwsze program był i np. ja go czytałem. P. Barbara pisze o składanych nierealnych obietnicach…To Mikulski jest prekursorem w tej kwestii. To on obiecuje cuda niewidy. Na zakończenie dzięki wszystkim tym, z kim można było merytorycznie się posprzeczać :).

  Teraz pilnujemy kolejnego kandydata!

 30. Koniec, już Mikulski się skończył teraz musimy porównywać do p. burmistrza Perkowskiego, czy takie Eldorado Rysiek osiągnie – życzę mu, bo nie zważajac skąd jest oddam za 4 lata głos żeby miał 70% poparcia

 31. Panie Madziar zmień Pan opcje polityczną i będzie ok.

Możliwość komentowania jest wyłączona.