Pierwszy budynek Osiedla przy Lesie w Kobyłce gotowy ? i co dalej ?

Powstał jeden z ładniejszych obiektów architektonicznych na mapie miasta Kobyłka. We wrześniu br. zostały zakończone roboty budowlane pierwszego budynku Osiedla przy Lesie z 84 mieszkaniami oraz lokalami usługowymi. Budynek ten jest zlokalizowany przy nowo wykonanej ulicy Fałata graniczący z częścią leśną i w pobliżu stacji kolejowej PKP.

Wszystkie mieszkania są przestronnie zaprojektowane, prawie wszystkie posiadają duże balkony i miejsca postojowe w kondygnacji podziemnej budynku.

Z początkiem listopada przystąpiono do procedur odbiorowych budynku. Obecnie spółka uzyskała uprawomocnioną decyzję odnośnie odbioru budynku przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Wołominie oraz równie ważną decyzję Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie w zakresie ochrony przeciwpożarowej w sprawie zgodności wykonania obiektu z projektem budowlanym nie wnosząc sprzeciwu ani uwag oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

W dniu 6 listopada 2018 r. został złożony wniosek o udzielenie pozwolenia na użytkowanie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wołominie.

Obecnie na budynku i wokół budynku kończone są niezbędne prace porządkowe i inne poprawiające estetykę terenu.

1 (9)

Spółka pozostaje w kontakcie z klientami w kontekście sfinalizowania przejęcia przez nich swoich mieszkań. Przygotowywany jest harmonogram zawierający szczegółowe propozycje dat odbiorów technicznych przez właścicieli mieszkań. W tym czasie klienci będą mieli do dyspozycji ze strony spółki możliwość skorzystania z fachowego wsparcia specjalistów budowlanych. Faza ta zakończy się podpisaniem przez poszczególnych mieszkańców protokołem technicznego odbioru mieszkania.

Całość spraw od strony organizacyjnej w tym zakresie ze strony spółki będzie koordynował Kierownik biura sprzedaży. Cała procedura odbiorowa kończyć się będzie podpisaniem
w proponowanej przez spółkę w miejscowej Kancelarii Notarialnej, -w której wcześniej zostały podpisane umowy przedwstępne sprzedaży – aktu notarialnego kupna/sprzedaży mieszkania oraz miejsca postojowego. Akt notarialny będzie stwarzał możliwość każdemu z mieszkańców do przystąpienia do podjęcia robót wykończeniowych i zaplanowania wyposażenia wg. indywidualnej koncepcji mieszkańca i jego rodziny. Klienci zyskują bardzo wygodne mieszkania i wyjątkowo dobrze zlokalizowane komunikacyjnie. Ulica Fałata od strony północnej budynku zyskała całkowicie odmienne oblicze, nową nawierzchnię wraz z oświetleniem oraz chodnikiem. Na terenie zielonym od strony południowej elewacji budynku zostały także nasadzone drzewa z gatunku głóg pośredni. Miasto Kobyłka pozyskało fundusze europejskie na uporządkowanie sąsiadującej z inwestycją działki, która ma charakter leśny. Teren zostanie zamieniony w piękny park miejski o powierzchni ok. 3 ha, ze strefami rekreacji dla młodzieży i dorosłych oraz strefą zabaw dla dzieci.

Równolegle były prowadzone poszukiwania efektywnych sposobów rozwiązania poprawy funkcjonowania miejskiej przepompowni przy ul. Leśnej. Spółka sfinansowała koncepcję modernizacji pompowni, a jej zrealizowaniem zajmie się powołane przez miasto Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Jak wynika z miejskiej statystyki w Kobyłce z każdym rokiem przybywa nowych inwestycji i nowych mieszkańców. Budynek przy ul. Fałata doskonale wpisuje się w społeczne zapotrzebowanie na mieszkania i usługi w Kobyłce. Trend ten ma tendencję rozwojową.

Spółka przewiduje zakończenie podpisywania ostatecznych aktów notarialnych do końca br.

,,Kobyłka DOM? Sp. z o.o.; 05-230 Kobyłka, ul. Warszawska 14 A, www.kobylkadom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.