Policjanci i strażacy zapobiegli tragedii

pol_2017_01

Policjanci z Ząbek i Strażacy z Wołomina zapobiegli tragedii jaka mogła wydarzyć się kilka dni temu. 34-latek napisał list pożegnalny, wysłał też telefonicznie kilka wiadomości tekstowych do bliskich mu osób i postanowił popełnić samobójstwo. Mundurowi w ostatniej chwili dotarli do desperata, który już zdążył targnąć się na swoje życie. Błyskawiczna akcja ratunkowa przeprowadzona przez policjantów i strażaków doprowadziła do przywrócenia mężczyźnie funkcji życiowych. Niedoszły samobójca został następnie przekazany pod opiekę personelu medycznego.

Natychmiastowa reakcja służb ratunkowych – Policji, Straży Pożarnej i zespołu karetki pogotowia  zapobiegła tragedii do jakiej mogło dojść kolka dni temu w Ząbkach. W Godzinach wieczornych funkcjonariusze otrzymali informację o mężczyźnie, który zamierza popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast udał się patrol policjantów oraz strażacy.

Powaga sytuacji oraz mijające sekundy mogły zaważyć na ludzkim życiu. Gdy tylko mundurowi dotarli pod wskazany adres okazało się, że drzwi mieszkania były otwarte, jednak mężczyzna zdążył już targnąć się  na swoje życie.  Policjanci i strażacy szybko przystąpili do działania i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Przeprowadzona przez nich resuscytacja krążeniowo oddechowa przywróciła 34-latkowi funkcje życie, po czym mundurowi monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna napisał list pożegnalny, wysłał też kilka wiadomości tekstowych do bliskich mu osób i postanowił popełnić samobójstwo. Powodem jego desperackiego kroku miały być kłopoty finansowe.

To, jak i wiele podobnych sytuacja pokazuje specyfikę służb ratunkowych w tym policjantów,  którzy na co dzień spotykają  się z różnymi zdarzeniami, podczas których decyzje trzeba podejmować błyskawicznie, gdyż od tego może zależeć ludzkie życie. To również przykład skoordynowanych działań służb ratunkowych, profesjonalizm, właściwe umiejętności i  błyskawiczna reakcja, która  zapobiegła ludzkiemu nieszczęściu

ts

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.