Przedmieścia i obrzeża – coraz lepsza destynacja w Warszawie?

Rynek pierwotny w Warszawie jest jednym z najprężniej rozwijających się nie tylko w skali kraju, ale też całej Europy Środkowo-Wschodniej. Jest też coraz droższy – w połowie 2022 roku średnią stawkę za metr kwadratowy odnotowano na poziomie około 12 000 złotych, i ceny wciąż rosną. Przeciętny nabywca szuka więc dostępniejszych alternatyw – i może je znaleźć nawet w obrębie stolicy, jeśli skupi się na określonych obszarach geograficznych.

Dziś bierzemy na tapetę przedmieścia oraz krańcowe dzielnice Warszawy, gdzie kupimy nowe nieruchomości w najlepszych cenach.

Mieszkanie pod Warszawą – dobry wybór?

Małe miasta aglomeracji warszawskiej oraz kameralne miejscowości położone wokół granic Warszawy są słusznym wyborem, jeśli szukasz nowego mieszkania w Warszawie i nie chcesz przepłacać. Działa tu coraz więcej wiodących inwestorów, a ceny są nawet kilkakrotnie niższe, niż w bardziej centralnych lokalizacjach miasta.

Infrastruktura miejska jest tu dobrze rozwinięta i ulega nieustannej przebudowie oraz modernizacji, a dojazd do stolicy nie sprawia żadnych problemów ani dla osób zmotoryzowanych, ani korzystających z komunikacji publicznej.

Poniżej przytaczamy listę najpopularniejszych miejscowości wokół Warszawy, gdzie kupimy mieszkanie lub dom w dobrych cenach.

 • Marki;
 • Ząbki;
 • Kobyłka;
 • Wołomin
 • Piaseczno;
 • Konstancin-Jeziorna;
 • Józefów;
 • Ożarów Mazowiecki;
 • Pruszków;
 • Legionowo;
 • Łomianki.

W bardziej oddalonych od Warszawy miejscowościach, takich jak Radzymin, Grodzisk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Wieliszew czy Błonie też znajdziemy sporo ciekawych ofert w rozsądnej cenie. Szczególnie dobrze rozwinięty jest tu sektor budownictwa jednorodzinnego oraz segment kameralnej zabudowy wielorodzinnej.

Jakie nieruchomości wznosi się na przedmieściach? Oferta jest wystarczająco liczna i różnorodna: kupimy tu mieszkanie na dobrze zagospodarowanym wielorodzinnym osiedlu, apartament o podwyższonym standardzie bądź też jednorodzinny lokal w zabudowie szeregowej czy bliźniaczej.

Mieszkanie w mieście – jednak da się?

Tak, średnie ceny mieszkań w Warszawie są niewątpliwie wysokie, ale rozpiętość stawek również jest duża – to znaczy, że nawet w granicach Warszawy, a zwłaszcza w dzielnicach krańcowych, też da się znaleźć całkiem przystępne oferty.

Polecamy zwrócić uwagę przede wszystkim na Białołękę, Wawer, Ursynów, Ursus oraz Rembertów. Oto kilka przykładów inwestycji ze średniej półki cenowej położonych w tych dzielnicach:

 1. Miasto Moje to wieloetapowy nowoczesny kompleks położony w centralnej części Białołęki. Wzniesiony jest w nawiązaniu do koncepcji “miasto w mieście”, a do dyspozycji lokatorów są oddane rozległy teren rekreacyjny, strefy aktywnego wypoczynku, klub fitness oraz lokale handlowo-usługowe. Lokalizacja względem arterii komunikacyjnych jest bardzo dogodna – niedaleko przebiegają kluczowe drogi i znajduje się stacja kolejowa Warszawa Żerań. Przy tym ceny mieszkań pozostają w granicach średniej półki cenowej, a wybór lokali i metraży jest dość szeroki.
 2. Dom na Służewcu realizowany przez ogólnopolskiego dewelopera Dom Development, mimo, że znajduje się w północnej części Ursynowa, prawie przy granicy z Mokotowem, też zalicza się do całkiem rozsądnych cenowo. Oferta wygląda na jeszcze bardziej rozsądną, gdy weźmiemy pod uwagę dość wysoki standard wykonania. Na monitorowanym terenie zagospodarowano teren rekreacyjny, infrastrukturę dla rowerzystów oraz dobre zaplecze usługowe i handlowe.
 3. Forest Club znajduje się na Ursynowie, tuż przy lesie Kabackim. Jest to osiedle o kameralnej zabudowie i monitorowanym terenie, na parterze budynków mieszkalnych zaprojektowano też miejsce na lokale handlowo-usługowe.

 

Więcej informacji z Mazowsza

Co drugie jabłko pochodzi z Mazowsza

Dziś Światowy Dzień Jabłka. Jak pokazują badania, to ulubiony owoc Polaków. Statystyczny mieszkaniec naszego kraju zjada 16 kg jabłek rocznie. Skąd pochodzą najlepsze owoce? [...]
0 komentarzy
Utrudnienia na stacji Sulejówek Miłosna

Utrudnienia na stacji Sulejówek Miłosna

Ze względu na budowę tunelu drogowego w stacji Sulejówek Miłosna, w dniach od 3 do 31 października 2022 roku, ruch pociągów na odcinku [...]
0 komentarzy

Kolejowe FLIRTowanie na Mazowszu nabiera tempa

Już prawie dwie trzecie rekordowej umowy zawartej przez Koleje Mazowieckie ze Stadler Polska  w 2018 r. zostało zrealizowane. Pod koniec września do floty [...]
0 komentarzy

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim, Sokołowskim i Wołomińskim

W dniach od 28 września do 7 października planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego, Sokołowskiego i [...]
0 komentarzy
Do końca roku za złotówkę do marszałkowskich muzeów i teatrów!

Do końca roku za złotówkę do marszałkowskich muzeów i teatrów!

Jeszcze do końca roku uczniowie z Mazowsza mogą odwiedzać mazowieckie instytucje kultury za złotówkę. W maju i w czerwcu z tej możliwości skorzystało [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.