Spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych z gminy Jadów

Dla wielu osób, szczególnie dorosłych, okres bożonarodzeniowy stanowi niezwykły czas pogłębiania wiary, nadziei, miłości; czas przebaczenia i jedności; czas budowania tego, co najważniejsze, życzliwości, bliskości i szacunku. To wyjątkowy okres pełen spokoju, ciepła i nadziei, któremu towarzyszą piękne chwile niepowtarzalnych wigilijnych spotkań, wyjątkowych zdarzeń i przeżyć, chwile przywołujące świąteczną atmosferę, niezwykłą w każdej rodzinie.

Kierując się słowami Św. Jana Pawła II my również chcieliśmy ?dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym?, w szczególności dotyczy to osób starszych i samotnych. Poprzez wspólne celebrowanie tych wyjątkowych chwil w okresie Bożego Narodzenia chcieliśmy im pokazać jak ważni są dla nas. Dlatego też w dniu 12 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie Wigilijne dla osób starszych i samotnych z terenu Gminy Jadów. Spotkanie zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, pod patronatem Wójta Gminy. Uroczystość rozpoczęła się Jasełkami w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jadowie. Część artystyczna wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Bardzo miłym akcentem spotkania było wspólne kolędowanie pod przewodnictwem organisty Parafii Św. Jakuba Apostoła w Jadowie Pana Piotra Wysockiego.

Życzenia świąteczne złożyli obecnym, w imieniu Wójta Gminy Dariusza Kokoszki Sekretarz Gminy Sławomir Miąskiewicz i Przewodnicząca Rady Gminy Regina Sadlik. Ksiądz Proboszcz Bogdan Lewiński pomodlił się ze zgromadzonymi. Następnie wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. W miłej świątecznej atmosferze wszyscy zasiedli do wigilijnej wieczerzy.
Zgodnie ze świątecznym zwyczajem nie zabrakło również upominków dla przybyłych gości, które przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jadowie. Spotkanie pozwoliło uczestnikom oderwać się choć na chwilę od trosk codziennego życia i uroczyście rozpocząć okres Bożonarodzeniowy.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej składa wszystkim gościom i osobom zaangażowanym w organizację spotkania, serdeczne podziękowania.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele radości, wiary i nadziei, a pomyślność nie opuszcza nikogo przez każdy dzień Nowego 2020 Roku.

Kierownik GOPS Jadów
Anna Lipińska
wraz z pracownikami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.