Choinki za elektrośmieci rozdane

W sobotę 14 grudnia 2019 r. na terenie Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie, odbyła się VI powiatowa zbiórka elektroodpadów. Akcja została przygotowana przez Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie.

Tegoroczna frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! W wyniku akcji zebrano ok. 21 m3 odpadów. Mieszkańcy naszego powiatu w zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymali choinki w doniczkach. Przygotowaliśmy 300 drzewek, ale nawet taka ilość nie wystarczyła, by obdarować każdego, kto wziął udział w akcji. Zgodnie z obietnicą Starosty Wołomińskiego ? Pana Adama Lubiaka, osoby, które oddały elektroodpady i nie otrzymały świątecznego drzewka*, mogą je odebrać w piątek 20 grudnia 2019 r. od 9.00 do 16.00, w tym samym miejscu (Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie, ul. Orwida 20). Jeśli ten dzień nie będzie dla Państwa odpowiedni, prosimy o kontakt w sprawie innego terminu odbioru świerku, pod nr tel. 22 787 41 13.
Dziękujemy wszystkim za przykład proekologicznej postawy oraz uczestnictwo w akcji. Przypominamy, że po świętach drzewka powinny być jak najszybciej wyniesione na zewnątrz. Pamiętajmy, że nie powinny one stać w domu dłużej niż 10 dni. Drzewka mogą być od razu przesadzone do gruntu i obficie podlane wodą (jeśli ziemia nie będzie zamarznięta).*Zgodnie z informacją przekazywaną w dniu akcji, do odbioru świerku w dniu 20 grudnia 2019 r., uprawniona jest osoba, która posiada kartkę z instrukcją postępowania z drzewkiem. Kartka na odwrocie posiada pieczątkę i kolejny numer wydania. W dniu 20 grudnia 2019 r. nie przyjmujemy już elektroodpadów. Przypominamy, że zawsze można oddać je na terenie gminnych PSZOK-ów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.