Stop przemocy w rodzinie

22 lutego w Radzyminie odbyły się bezpłatne warsztaty ?Miłość NIE boli?. Zajęcia, prowadzone przez Joannę Kowalską ? prezesa Zarządu Fundacji Mam Prawo, skierowane zostały do osób doświadczających przemocy oraz do profesjonalistów, stykających się ze zjawiskiem przemocy w rodzinie.

Problem przemocy domowej występuje we wszystkich społeczeństwach i kręgach kulturowych. Choć coraz częściej porusza się ten problem i tak wiele ofiar doznaje przemocy, latami skrywając rozmiar doznawanej krzywdy. Najczęstszym powodem nie ujawniania prawdy jest wstyd i strach.
Przemocy fizycznej zawsze towarzyszy przemoc psychiczna, nie zawsze jednak przemocy psychicznej towarzyszy przemoc fizyczna. Przemoc psychiczna, to szczególny rodzaj przemocy ? najtrudniejszy do udowodnienia, bowiem nie pozostawia po sobie żadnych widocznych śladów na ciele ofiary. Nie można przechodzić obojętnie obok takich problemów. Należy o tym mówić, należy pomagać osobom pokrzywdzonym przełamać milczenie i wstyd.
Taką właśnie pomoc można było uzyskać na radzymińskich warsztatach ?Miłość NIE boli?, zorganizowanych na terenie placówki  Gminnej Komisji. ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Spotkanie poprowadziła Joanna Kowalska ? prezes Zarządu Fundacji Mam Prawo, prawnik, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, doktorant Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Prawa i Administracji Katedra Prawa Cywilnego. Pani prezes zajmuje się przede wszystkim prawem procesowym i specjalizuje się w prawie rodzinnym i opiekuńczym oraz zagadnieniach interwencji prawnej w przypadku przemocy w rodzinie. Kto nie zdążył skorzystać z porad prawnych Joanny Kowalskiej może cały czas zgłosić się do Fundacji Mam Prawo. Numer telefonu: tel. +48 22 842 02 42, tel.+ 48 606 763 803. Fundacja jest organizacją pozarządową o charakterze non profit. Zatrudnia prawników, którzy udzielają nieodpłatnej pomocy prawnej osobom potrzebującym, a w szczególności tym, które doświadczają przemocy (zwłaszcza domowej). W odróżnieniu od innych organizacji, Fundacja nie ogranicza się jedynie do doradztwa ? zapewnia także wsparcie przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości.
Pragnieniem Fundacji jest podniesienie bezpieczeństwa i komfortu osób doświadczających przemocy w rodzinie i występujących w procedurach prawnych w charakterze świadka (w tym także dzieci).
Działania prowadzone w ramach programu organizacja kieruje do osób doświadczających przemocy w rodzinie oraz do profesjonalistów, stykających się z tym zjawiskiem.Wszystkie działania Fundacji realizowane w ramach programu są bezpłatne.

Sylwia Kowalska