O dużym szczęściu może mówić mieszkaniec Laskowa (gmina Dąbrówka) który w czwartek 9 listopada wybrał się na grzybobranie do pobliskiego lasu. 46 – latek chory na cukrzycę doznał nagłego spadku glukozy we krwi co wiązało się z utratą świadomości i osłabieniem organizmu. Zdezorientowany grzybiarz nie potrafił samodzielnie wrócić do domu.

Próbował wzywać pomocy przez telefon. Zdołał powiedzieć, że znajduje się w okolicach jakiejś drogi. Potem z chorym nie było już kontaktu. Zaniepokojona sytuacją rodzina poinformowała służby ratunkowe. Na miejsce, w okolice ulicy Niegowskiej ruszyła straż pożarna; PSP Wołomin, OSP Lasków i OSP Dąbrówka oraz kilka policyjnych patroli. Podzieleni na sektory mundurowi rozpoczęli poszukiwania zaginionego. Po ponad godzinie intensywnego przeczesywania wyznaczonego terenu na mężczyznę natknęli się druhowie z OSP Lasków.
— Ten człowiek był rzeczywiście zdezorientowany i zagubiony. Nie potrafił powiedzieć gdzie jest. Jednak jak już go zobaczyliśmy byliśmy pewni, że to mieszkaniec naszej wsi. Na szczęście pomoc nadeszła w porę i udało się go uratować – powiedział portalowi WWL112.PL jeden z ochotników, który odnalazł grzybiarza.
46 – latek wymagał interwencji medycznej dlatego na miejsce poszukiwań zadysponowano karetkę pogotowia. Tym razem dzięki zaangażowaniu służb historia skończyła się szczęśliwie. Jednak wychodząc do lasu warto poinformować o tym fakcie bliskich, podać orientacyjny obszar, w którym będziemy się poruszać. Miejmy naładowany telefon i w razie potrzeby dzwońmy na numer alarmowy 112. Warto również zwracać uwagę na samotne i zagubione osoby na ulicy nigdy nie wiadomo czy nie wymagają pomocy i opieki.
Autor: JP, WWL112.PL
Foto: [Reporter007]
Źródło: portal informacyjny WWL112.PL
Więcej wiadomości z Mazowsza
Magazyn narkotyków na Puławskiej rozbity! 18 kg marihuany i kokaina warte miliony
17-latek staranował policjanta i próbował uciec! Szokująca interwencja w Wilanowie.
Kierował hulajnogą elektryczną mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie
Groźna kolizja z przyczepą w Cząstkowie Mazowieckim. Zderzenie mogło skończyć się tragedią
Groźne zderzenie pod Nowym Dworem Mazowieckim. Rozbite auta, na miejscu służby ratunkowe
Dramat pod Warszawą. Ciało kobiety w domu, szeroka obława policji i tragiczny finał na cmentarzu
Gigantyczny wyciek danych w Cyfrowym Polsacie? Nawet 2,8 mln klientów zagrożonych.
Kolizja, ucieczka i blisko 1,7 promila alkoholu. Policjanci szybko namierzyli kierowcę
Niecodzienna akcja policji. Funkcjonariusze uratowali bobra z jezdni.
Na hasło „dziękuję za wózek” straciły swoje oszczędności
Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności
Alarm w lesie pod Zielonką. Strażacy z OSP Ząbki przeczesywali teren w poszukiwaniu ognia
Pożar w gęstej zabudowie. Sekundy decydowały o rozprzestrzenieniu ognia
Brawura nastolatków na drogach. 15-latek uciekał motocyklem przed policją
