Tak dla obwodnicy Marek

Stoisz w korku w Markach? Dostaniesz cukierka. Na osłodę, że niepotrzebnie tracisz czas.

Grupa Marki 2020 przygotowuje 30 sierpnia happening pod hasłem „Tak dla obwodnicy Marek”. W dzień powrotów z wakacji, spotkamy się przy Alei Piłsudskiego, by pokazać całej Polsce, że mieszkańcom miasta zależy na inwestycji, która najpierw miała być ukończona w połowie 2012 r., a dziś mówi się o końcu 2013 r. To będzie akcja inna niż wszystkie. Uczestnicy akcji nie zamierzają bowiem blokować dróg. Wręcz przeciwnie – liczymy na wsparcie kierowców, którzy – oprócz cukierka na osłodę – otrzymają karteczkę z prośbą o poparcie starań o przyśpieszenie budowy obwodnicy Marek. Petycje do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wojewody Mazowieckiego i Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska znajdują się na stronie www.ObwodnicaMarek.pl <http://www.obwodnicamarek.pl/> oraz zostaną wyłożone w mareckich sklepach oraz placówkach publicznych.

– Będziemy sojusznikiem wszystkich instytucji państwowych, które zajmują się kwestią obwodnicy naszego miasta – mówią Jacek Orych, Szczepan Ostasz i Tadeusz Markiewicz, założyciele grupy.

Wcześniej Grupa Marki 2020 zaprasza także na spotkanie informacyjne osoby, które chcą się dowiedzieć o planach obwodnicy, zbliżającym się szybkimi krokami remoncie Trasy Toruńskiej oraz oczywiście o samej akcji. Odbędzie się ono 22 sierpnia o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 1 przy Alei Piłsudskiego 96.

– Zapraszamy wszystkie osoby bez względu na wiek, wyznanie czy preferencje polityczne, którym zależy na szybkim powstaniu obwodnicy. Wyłączcie telewizory, wyjdźcie z domów i mieszkań. Odzyskajmy wreszcie spokój w mieście – apelują organizatorzy akcji.

T.M.

Komentarze

komentarzy

Jedno przemyślenie nt. „Tak dla obwodnicy Marek

Możliwość komentowania jest wyłączona.