Teresa Urbanowska: Świąteczne prezenty nie tylko od Mikołaja

teresa

Jeśli wierzyć w doniesienia z dzisiejszych (środa, 20 grudnia) spotkań na szczycie (czytaj w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad) to niebawem spełni się wieloletni sen mieszkańców Marek i nie tylko. – Wracam właśnie ze spotkania w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Mam dwie wiadomości – obie chyba dobre. Jest rzeczywiście duża szansa, że w nocy z piątku (22 grudnia) na sobotę (23 grudnia) pojedziemy już obwodnicą Marek. Część odbiorów jest już wykonana, brakuje ostatecznego – od Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, czyli – można powiedzieć – kropki nad „i”. GDDKiA jest dobrej myśli – poinformował na swoim FB-kowym profilu Jacek Orych, burmistrz Marek. Dodał też, że to nie koniec dobrych informacji. – Druga informacja jest już stuprocentowo pewna. Będzie otwarty węzeł Zielonka. A to oznacza możliwość wjazdu do Marek drogą 631, a nie tylko od strony M1 – zapewnił.
Swoje powody do zadowolenia powinni mieć również wołominiacy, bowiem  w dniu wczorajszym podczas obrad  Sejmiku Województwa Mazowieckiego podjęta została uchwała o przeznaczeniu 11 milionów zł na budowę drogi łączącej węzeł Wołomin z drogą 635 w roku 2018.
Choć potocznie mówimy o Obwodnicy Marek to należy pamiętać, że budowa drogi S8 dotyczy również innych gmin o czym przypomina nie mniejsza niż w Markach radość samorządowców i mieszkańców Radzymina. –  Jest dobra wiadomość. Obwodnica Marek zostanie oddana do ruchu z piątku na sobotę – informuje radzymińskie społeczeństwo Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina. – Od tego czasu wyłączona z ruchu będzie istniejąca obwodnica Radzymina od Piłsudskiego do Victorii a na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Jana Pawła II wprowadzona zostanie nowa tymczasowa organizacja ruchu osoby zjeżdżające z wiaduktu w prawo w Jana Pawła II będą mieć pierwszeństwo podobnie jak osoby jadące Jana Pawła II i skręcające w lewo na wiadukt – dodaje.
Oczywiście news o rychłym oddaniu do użytku Obwodnicy Marek rozszedł się błyskawicznie wywołując liczne komentarze i szereg pytań
o organizację ruchu. – W zakresie firmy ASTALDI jest budowa łącznika Słowackiego z obecną obwodnicą (co już się zaczęło), budowa ronda na skrzyżowaniu Wołomińskiej i obecnej obwodnicy (co się rozpocznie po przełożeniu ruchu na nową obwodnicę) oraz połączenie wybudowanej przez gminę Majowej z węzłem Radzymin. W ciągu kilku miesięcy użytkownicy Słowackiego i Korczaka zyskają
2 niezależne od Wołomińskiej wjazdy na obwodnicę – wyjaśnia burmistrz Chaciński mieszkańcom swojej gminy.
Wołomińscy urzędnicy oraz Radni miejscy również obdarowali mieszkańców przygotowując i uchwalając pierwsze trzy z cyklu procedowanych 16.  miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
Również powiatowa sesja budżetowa dostarczyła kilka powodów do radości o czym na forach donoszą radni powiatowi. Dowiadujemy się z nich, że na wysokim poziomie zaplanowane zostały inwestycje drogowe współfinansowane przez powiat w gminach Wołomin, Kobyłka i Marki.
Prawda, że miłe niespodzianki.
Wiem – zaraz usłyszę, że nie ma się co dziwić – przecież to rok wyborczy. Pozwolę sobie więc zapytać – i co z tego? Jeśli ma to nam podnieść komfort życia to nie mam nic przeciwko – aby tylko takie niespodzianki ten rok wyborczy nam przynosił to dam radę je wytrzymać.
Czego sobie i Państwu życzę w tym 2018 roku.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.